smahu správy

Futbalový kemp Jozefa Kožleja úspešne prvýkrát v Stropkove

11. júla odštartoval prvý ročník letného futbalového kempu, ktorý nesie meno veľmi úspešného odchovanca Jozefa Kožleja. Ide o denný tábor špecializovaný najmä na futbal. Denný preto, že sme sa s mladými futbalistami stretávali každé ráno a lúčili každé poobedie. Počas piatich dní bol pre každého účastníka pripravený vcelku zaujímavý program.

Medzi základné piliére programu patril rozvoj osobnosti, pohybových schopností a získania množstva zážitkov pre každého chlapca. Každý deň sa začínal prednáškou v priestoroch mestského kultúrneho strediska a prostredníctvom prezentácie a videí sme sa snažili hravou formou získať informácie o výžive športovca, etikete futbalistu, či pravidlách futbalu. V doobedňajších hodinách absolvovali chlapci prvý tréning zameraný najmä na pohybové súťaže a prácu s loptou. Využívali sme rôzne športové plochy, na ktoré je naše mesto bohaté. Okrem použitia futbalových ihrísk na štadióne sme trénovali aj v ideálnom športovom prostredí Pod vlekom. Netypickým na tréning bolo plážové ihrisko v priestoroch kúpaliska. Piesok je predsa len zvláštnym povrchom, no každý z chlapcov zvládol utorkové dopoludnie bez najmenšieho zaváhania. Popoludňajšie tréningy patrili najmä samotnej hre. Počas jednotlivých turnajov sme rozvíjali vodcovské vlastnosti chlapcov, ich kolektívne myslenie a spolupatričnosť. Pred každým zápasom sme totiž vybrali kapitána tímu, ktorý mal na starosti vedenie svojho družstva bez akejkoľvek pomoci trénerov.
Samotný program bol obohatený atrakciou dňa. Navštívili sme napríklad ZOO park, kde sme uzavreli oficiálnu dohodu. Levica Zora ako symbol odvahy, statočnosti a sily, bude oficiálnym maskotom mládežníckeho futbalu v Stropkove. Vo štvrtok bola atrakciou beseda a následná autogramiáda so samotným Jozefom Kožlejom, ktorý sa zapojil aktívne aj do tréningu. Čerešničkou na torte bola návšteva kina, ktorá príjemne spestrila štvrtkový program.
Každý deň sme ukončili hodnotením konkrétneho programu. Mladí futbalisti boli odmenení za svoju snahu darčekmi, ktoré pevne veríme využijú počas svojej futbalovej kariéry.
Súčasťou kempu bola pestrá a výdatná strava, ktorú sme našli vo veľmi príjemnom prostredí reštaurácie Zámocká pivnica. Prístup a starostlivosť personálu bola na najvyššej úrovni, za čo im veľmi pekne ďakujeme. Počas tropických dní bol dôležitý aj pitný režim, s ktorým nám pomohol jediný sponzor tohto kempu, Róbert Korady. Mesto Stropkov poskytlo tzv. nefinančnú pomoc- priestory.
Aj napriek náročnému počasiu zdravotne zvládol tento kemp každý jeden talent, čo je našim najväčším víťazstvom. Veríme, že okrem množstva materiálnych odmien, si každý účastník odniesol veľa zážitkov, na ktoré nezabudne. Spokojnosť detí a ich rodičov je splnením nášho cieľa. Poďakovanie patrí celému realizačnému tímu, ktorý tvoril Marián Dolutovský, Marek Mihok a Veronika Marčišinová. Aj touto akciou pozývame všetkých mladých ľudí, aby sa stali súčasťou futbalového klubu a pevne veríme, že o rok bude pokračovať futbalový kemp Jozefa Kožleja a posunie svoju úroveň o stupienok vyššie.

obrazok

redakcia | 22. 7. 2016 | Šport | Odkaz na článok | | 110x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou