smahu správy

Juniáles medzi poľovníkmi

V krásne slnečné sobotné ráno 25. júna 2016 poľovníci z poľovníckeho združenia Ondava so sídlom v Duplíne pripravili pre rodiny svojich členov letné kultúrne posedenie v prírode s názvom Juniáles.

Už od skorých ranných hodín poľovníci usilovne chystali poľovnícke špeciality z diviny, ktoré boli pripravované podľa receptov kuchára a člena PZ Marcela Drotára. Pozvanie na posedenie prijali aj starosta obce Potoky p. Milan Vavrek s manželkou a deti z obce Potoky.
Juniáles otvoril predseda poľovníckeho združenia p. Michal Sidor, ktorý vo svojom príhovore povedal: „Dnešná slávnosť je slávnosťou leta a krás prírody, ktorú všetci obdivujeme pre jej jedinečnosť a dokonalosť. Pravé my, poľovníci, vieme najlepšie posúdiť, aká je príroda pre človeka dôležitá. Veľmi podrobne sledujeme v nej nielen jej zákonitosti, ale aj proces, ako sa nám pomaličky na jar otvára a v jeseni zatvára. Vidíme, ako život v nej práve v tomto období ožíva. Sme si plne vedomí toho, že naše poslanie byť poľovníkmi znamená participovať na jej zveľaďovaní a mať účasť na udržiavaní jej krásy a života v nej samej. Je to naše poslanie, ktoré radi a dobrovoľne vykonávame.“
V Závere príhovoru okrem iného uviedol: „Sme si vedomí, že naša práca, ktorú vykonávame, je zadarmo a pre verejnosť neviditeľná. No pocit, že pomáhame lesnej zveri vytvárať lepšie podmienky pre jej život, je pre nás tou najväčšou odmenou.“ Toto stretnutie rodín členov poľovníckeho združenia označil jeho predseda ako deň priateľstva, lásky, pokoja a pohody, ktorú si zúčastnené rodiny môžu vychutnať v krásnom prírodnom prostredí poľovníckej chaty. O príjemnú spoločenskú atmosféru sa postaral mladý Štefan Perát, ktorý hrou na akordeón spríjemnil podujatie spevom a ľudovou hudbou. Na podujatí nechýbali ani pripravené športové stanovištia pre malé deti, ktoré si mohli v súťažení zmerať medzi sebou svoje sily, ale aj prejaviť odvahu prekonať samých seba. Niektoré spomedzi viacerých športových disciplín ako skok vo vreci, preteky na choduliach alebo streľba zo vzduchovky naháňali menším deťom strach, ale nakoniec si všetky stanovištia pochvaľovali, nakoľko každý, kto súťažil, získal za absolvovanú disciplínu aj sladkú odmenu a diplom za účasť na športových hrách v PZ Ondava. Touto vydarenou akciou sme chceli vytvoriť vhodné prostredie pre stretnutie rodín, kde môžu rodičia spoločne tráviť voľný čas so svojimi deťmi, ale aj upevňovať dobré vzťahy vzájomne medzi rodinami, kolegami a ľuďmi, ktorí v dnešnom materiálnom svete, kde je veľa rodín rozvedených a rozhádaných, hľadajú pocit šťastia a porozumenia niekde inde, len nie doma.
Štefan Perát, tajomník PZ Ondava

obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok obrazok obrazok obrazok
obrazok obrazok

redakcia | 15. 7. 2016 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 114x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou