smahu správy

Vyžrebovali nový futbalový ročník

V piatok minulého týždňa sa na svojej pravidelnej riadnej konferencii stretli zástupcovia futbalových klubov, ktorých mužstvá pôsobia v dlhodobých súťažiach riadených Ondavským oblastným futbalovým zväzom. Z 21 pozvaných delegátov sa rokovania zúčastnilo šestnásť.

Predseda OOFZ vo svojom vystúpení oboznámil prítomných s aktuálnym stavom v slovenskom i regionálnom futbale. Zhodnotil aj medziokresné súťaže a najlepšie kolektívy i strelci boli ocenení pohármi a diplomami. Na trávnikoch okresov Svidník a Stropkov sa v uplynulej sezóne odohralo spolu 328 futbalových stretnutí. Informoval aj o pripravovanej reorganizácii II. futbalovej ligy, ktorá od ročníka 2017/18 bude iba jedna so 16-timi účastníkmi. Na základe nového zákona o športe sa plánuje aj s platením členského poplatku – dospelí vo výške 6 €, mládež do 18 rokov 3 €, delegáti zväzu a rozhodcovia 10 € a kluby 20 € na rok. Futbalový klub Lomné požiadal o zotrvanie v 6. lige aj napriek poslednému miestu v uplynulom ročníku, čo zástupcovia klubov akceptovali.
Hneď po skončení riadnej konfe¬rencie sa uskutočnil Aktív Športovo-technickej komisie OOFZ. Pre súťažný ročník 2016/2017 sa do 6. ligy prihlásilo štrnásť účastníkov, čiže súťaž odohrajú tie isté mužstvá ako v uplynulej sezóne. Súťaž sa začne 7. augusta. Siedma liga by mala mať sedem účastníkov, kluby z Gribova a Bukoviec vzhľadom na nedostatok aktívnych hráčov o účasti v súťaži ešte nie sú stopercentne rozhodnuté. Jej štart je plánovaný na 14. augusta a bude sa hrať trojkolovo. Do dorasteneckej súťaže by sa malo zapojiť osem účastníkov a jej štart by mal byť 10. septembra. Do žiackej súťaže sa prihlásilo desať mužstiev, víťaz uplynulého ročníka v tejto kategórii Giraltovce sa prihlásili do II. ligy.
V najvyššej medziokresnej súťaži dostali jej účastníci tieto žrebovacie čísla: 1 – Lúčka, 2 – Chotča, 3 – Hrabovčík, 4 – Breznica, 5 – Miňovce, 6 – Rovné, 7 – Sitníky, 8 – Lomné, 9 – Stročín, 10 – Tisinec, 11 – Mestisko, 12 – Kuková, 13 – Radoma, 14 – Kalnište. V 1. kole 6. ligy sa stretnú tieto dvojice: Lúčka – Kalnište, Chotča – Radoma, Hrabovčík – Kuková, Breznica – Mestisko, Miňovce – Tisinec, Rovné – Stročín, Sitníky – Lomné.
-bar-

obrazok obrazok

redakcia | 1. 7. 2016 | Šport | Odkaz na článok | | 129x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou