ZŠ Mlynská Stropkov školský majster Slovenska v Minicool volley

obrazokPo zisku klubového titulu majstra Slovenska v trojkovom volejbale v Skalici spred necelých dvoch týždňov si úspešne viedli žiačky 6. ročníka ZŠ Mlynská Stropkov na záverečnom turnaji M-SR základných škôl v trojkovom volejbale v súťaži Minicool volley dňa 15.6.2016 v Trenčíne. V konkurencii 16 najlepších tímov sa stali školskými majsterkami Slovenska.

V skupinovej fáze, v ktorej sa hralo systémom každý s každým v štyroch štvorčlenných skupinách, nezačali hráčky Stropkova veľmi dobre, keď v prvom zápase prehrali z družstvom ZŠ P.O.H. Snina po nervóznom a malo koncentrovanom výkone. No v ďalšom jeho priebehu zlepšili svoju hru na sieti ako aj v poli a bez straty setu porazili družstvá z Krupiny a Malaciek, čo psychicky družstvo pozdvihlo.
Ako druhý postupujúci svojej skupiny narazili vo štvrťfinále na víťaza skupiny D hráčky zo Studienky, ktoré mladé Stropkovčanky potrápili hlavne v sete prvom. Jeho koncovku ako aj set druhý však zvládli hračky Stropkova lepšie a zápas doviedli do víťazného konca.
V semifinálovom kole sa stretli štyri družstvá z Východu (Svidník, 2 Snina, Stropkov) a žiačky Stropkova si zmerali sily s výborne hrajúcim družstvom ZŠ Študentská Snina, ktoré neprehralo ani set. Po bojovnom a takticky dobre zvládnutom súboji zdolali svoje rivalky v dvoch setoch a zabezpečili si tak postup do finále turnaja.
V samotnom zápase o 1.miesto sa hráčky ZŠ Mlynská Stropkov stretli s družstvom zo Svidníka, s ktorým si zopakovali finálový súboj z klubových M-SR. Vo vyrovnanom prvom sete si prevahu v koncovke vybojovali hráčky Stropkova, ktoré už v ďalšom priebehu druhého setu jasne dominovali na palubovke. Po víťazstve sa tak mohli zaslúžene radovať a oslavovať majstrovský titul v súťaži Minicool volley pre školský rok 2015/2016.
Zostava družstva: Zdenka Hvozdová, Radka Hašková, Stela Balážová, Karin Semancová, Simona Nemcová, Natália Polivčáková, Nina Nemcová, Klára Dovičáková
Tréner: Mgr. Patrik Alexík.
Výsledky finálového turnaja M-SR Minicool volley
1. časť – základné skupiny: ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ P.O.H. Snina 0:2 (-17, –15), ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Krupina 2:0 (7, 18), ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Malacky 2:0 (7, 7)
2. časť – štvrťfinálové kolo: ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Studienka 2:0 (22, 17)
3. časť – semifinálové kolo: ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Študentská Snina 2:0 (20, 15)
4. časť – finálové kolo: ZŠ Mlynská Stropkov – ZŠ Komenského Svidník 2:0 (16, 18)
Konečné poradie M – SR mladšie žiačky trojice 2015–16: 1. ZŠ Mlynská Stropkov, 2. ZŠ Komenského Svidník, 3. ZŠ P.O.H. Snina, 4. ZŠ Študentská Snina, 5. ZŠ a MŠ Školská Brusno, 6. ZŠ Juh Vranov nad Topľou, 7. ZŠ s MŠ Studienka, 8. ZŠ Nábrežná Nové Zámky, 9. ZŠ Kočovce, 10. ZŠ Turnianská Bratislava, 11. ZŠ EMŠ Krupina, 12. ZŠ Slobody Poltár, 13. ZŠ Letná Poprad, 14. ZŠ Parchovany, 15. Š Záhorácká Malacky, 16. ZŠ Marcelyho Bratislava.