smahu správy

Na Stropkovskom špekáčiku nechýbala zábava a dobrá nálada

obrazokMedzinárodný deň detí sa oslavoval aj predminulú nedeľu, 5. júna v rekreačnej oblasti Pod vlekom. Zábavné popoludnie „Stropkovský špekáčik“ určené pre deti a rodičov sa konalo už po druhýkrát. „Stropkovský špekáčik je športovo-zábavné podujatie pre deti, organizované pri príležitosti MDD. Počas tohto popoludnia si deti s rodičmi môžu športovať, zabaviť sa a samozrejme, upiecť si špekáčik,“ priblížil predseda OZ Sparta Dávid Kleban.

„Hlavnou myšlienkou Stropkovského špekáčika je pre deti a ich rodičov prežiť spoločné chvíle zábavou, zasúťažiť si a zašportovať, aby to nebolo len o tom dieťati, ale hlavne o vzťahu rodiča s dieťaťom.“ Súťažiť mohol každý, malý aj veľký, disciplín bolo naozaj neúrekom. Po tom ako sa deti zaregistrovali, mali dve hodiny na splnenie všetkých úloh. Nasledovalo spočítanie bodov a vyhodnotenie. Deti boli rozdelené do troch kategórií od 0 – 5 rokov, 6 – 9 rokov a 10 – 14. Pre najmenšie deti boli prichystané súťaže ako nájsť správne viečko na zaváraninový pohár, či nájsť mincu pod správnym klobúkom. Väčšie deti si mohli vybrať z piatich disciplín. Jednou bola takzvaná štipcovačka, kde sa musel zapojiť aj rodič. „Súťaž spočívala v tom, že dieťa muselo za určený čas pripnúť rodičovi čo najviac štipcov na oblečenie. Dokopy sa do súťaží zapojilo približne 120 detí. Vyhral každý, pretože po skončení súťaží každé dieťa dostalo kofolu, sladkú odmenu a špekáčik, ktorý si následne upieklo.“ Keďže tento rok sa konal už druhý ročník, opýtali sme sa, ako hodnotí tento rok oproti minulému. „Každým rokom by malo podujatie stúpať na kvalite. Myslím si, že tento rok sa nám celkom podaril. Oproti minulému roku to hodnotím pozitívne aj z toho dôvodu, že nám vydržalo počasie.“ Po celú dobu tohto podujatia panovala dobrá nálada. Od začiatku sa po celom areáli prechádzala víla Nikoleta a rytier Ivan. Deti sa s nimi mohli odfotografovať, nechýbalo maľovanie na tvár, kreslenie či ukážka výzbroje polície a hasičov. V závere podujatia sa všetky deti vrhli na rytiera Ivana, aby ho dostali na zem, čo sa im po ťažkom boji nakoniec aj podarilo.
Organizátorom Stropkovského špekáčika je prioritne OZ Sparta, ktoré v Stropkove pôsobí už tretí rok, Coltsun Consult – Ing. Stanislav Kolcun a Telovýchovná jednota Slávia Stropkov. Partnermi Stropkovského špekáčika boli Futbalový oddiel Sokol Sitník a Okresná rada Smer – sociálna demokracia v Stropkove. Zaujímalo nás aj, na aké podujatia sa môžeme tešiť v najbližšom čase. „V najbližšom období OZ Sparta pripravuje podujatia ako Country Juniáles, v druhej polovici augusta to bude Street Jam a začiatkom septembra nebudú chýbať Stropkovské hradné slávnosti, ktoré sú zatiaľ najväčším podujatím nášho občianskeho združenia,“ dodal na záver D. Kleban.
-j a g -

obrazok obrazok obrazok obrazok

redakcia | 17. 6. 2016 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 163x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou