smahu správy

Staršie žiačky ZŠ Mlynská obhájili zlato na turnaji v Jasle

obrazokV dňoch 27. až 29.5.2016 sa staršie žiačky ZŠ Mlynská zúčastnili na 18. ročníku medzinárodného volejbalového turnaja v Jasle, ktorý bol súčasťou Festivalu sportu Jaslo 2016. Turnaja sa zúčastnilo 16 družstiev z Poľska, Slovenska, Maďarska, Nemecka, Ukrajiny, Rumunska a Česka a svojou kvalitou je považovaný za najkvalitnejšie obsadený turnaj v tomto regióne. Slávnostné otvorenie a záver turnaja prebieha na námestí Jasla a dodáva to turnaju punc výnimočnosti.

Prvý hrací deň dievčatá postupne porazili družstvá Muszyna (PL), Sanok (PL) a Mutterstadt (GER) a vybojovali si dobrú východiskovú pozíciu pred ďalšími zápasmi.
Druhý deň dievčatá pokračovali vo vynikajúcich výkonoch a po výhrach nad Satu mare (ROM), Jaslo B a hlavne po ťažkom boji nad Gorlicami (PL) si vybojovali postup medzi 4 najlepšie družstvá.
V nedeľu v posledný hrací deň sa stretli v boji o postup do finale s najväčším favoritom turnaja Jaslom A (PL). Zápas mal vynikajúcu úroveň a bojovalo sa srdnato o každý bod. Po prehratom prvom sete dievčatá nezložili zbrane, zabojovali a nakoniec v hektickej atmosfére porazili favorita 2:1 a postúpili do finále. Vo finále s družstvom Nyírsuli Nyíregyháza (HUN) ich forma gradovala a súperovi svojim výkonom nedali žiadnu šancu a zvíťazili 2:0. Po zápase zavládla obrovská eufória z víťazstva na turnaji ktoré si už dievčatá za celú sezónu 2015/16 zaslúžili.
Poďakovanie patrí trénerovi M. Haľkovi, všetkým hráčkam, rodičom a priateľom ktorý počas celého turnaja vytvárali pravú volejbalovú atmosféru ako aj primátorovi mesta Stropkov p. O. Brendzovi za finančnú pomoc na tento ako aj na ďalšie turnaje.
Poradie:
1. ZŠ MLYNSKÁ I Stropkov (Slovakia)
2. NYÍRSULI Nyíregyháza (Hungary)
3. UKS „MOSiR” I Jasło (Poland)
4. UKS Zaleszany (Poland)
5. UKS ISKRY Grybów (Poland)
6. TBS BANK SANOCZANKA Sanok (Poland)
7. CSS 2 Baia Mare (Romania)
8. KRS EKSTRIM Gorlice (Poland)
Zostava: M. Šmajdová, Z. Konárová, S. Tomková, S. Tabišová, P. Rusnáková, D. Dudeková, K. Luberdová, D. Luberdová
Tréner: M. Haľko
-jľ-

obrazok

redakcia | 17. 6. 2016 | Šport | Odkaz na článok | | 70x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou