Záver tenisovej ligy

Dňa 28. mája sa naši tenisti v predposlednom súťažnom kole predstavili v Betliari, ktorý bol pred začiatkom ligy bezpochyby najväčším favoritom na postup. Keďže sa hralo na štyroch kurtoch, všetci naši chlapci začali zápasy súčasne. Ako prvý mal za sebou svoj zápas Marián Štochmaľ, ktorý bez akéhokoľvek zaváhania zmietol súpera výsledkom 6:2, 6:0.

Naša jednotka Martin Senaj sa predstavil v najkvalitnejšom zápase sezóny, v ktorom predviedol neuveriteľný obrat. V zápase plnom krásnych tenisových výmen, za stavu 0:6, 1:4 a 0:40 zmobilizoval všetky svoje sily a otočil druhý set v pomere 7:5 a aj celý zápas, keď v treťom sete uštedril súperovi nepopulárneho kanára. Nemenej kvalitný zápas hral Miroslav Macko na pozícii „dvojky“, keď prvý set po vyrovnanom priebehu nakoniec prehral tesným pomerom 4:6, no v druhom sete už nenašiel dostatok potrebných síl proti kondične zdatnému súperovi a prehral ho 2:6. Najdlhší zápas z našich chlapcov hral kapitán Anton Karašinský, ktorého v dôležitých momentoch podržal servis a trpezlivým výkonom sa napokon tešil z víťazstva 6:4 6:3. Situácia po dvojhrách bola teda až nečakane zamotaná, no priaznivá v prospech stropkovského tímu, keď sa na štvorhry išlo za stavu 3:1 na zápasy v prospech našich. Vidina víťazstva bola na dosah, a tak naši bez špekulácií vsadili na osvedčené dvojice, ako tomu bolo v predchádzajúcich kolách. Martin Senaj s Miroslavom Mackom bez problémov zvíťazili 6:1, 6:1, čím spečatili senzačné víťazstvo proti obrovskému favoritovi z Betliara. Druhá štvorhra sa už pravdupovediac iba dohrávala, v ktorej Anton Karašinský s Petrom Maskalíkom nestačili na súperov, ktorí už len kozmeticky upravili výsledok zápasov na 4:2. Po tomto skvelom výsledku, keď všetci hráči podržali mužstvo a podali kvalitné výkony, cestovali domov s pocitom, že všetko majú vo vlastných rukách a o postupe sa rozhodne v poslednom domácom zápase.
Hneď ďalší víkend privítali naši tenisti hráčov Trebišova. V zápase, ktorom našim hráčom išlo o postup a hráčom Trebišova o prvé body v súťaži, bola od začiatku napätá atmosféra. Od prvej loptičky bolo cítiť, že vidina postupu zväzuje našim hráčom ruky, čo sa odzrkadlilo aj v konečnom výsledku. Svoje zápasy nezvládli Marián Štochmaľ, Miroslav Macko a Anton Karašinský, ktorí vo svojich zápasoch nezopakovali výkony spred týždňa a podali priam podpriemerné výkony a prehrali hladko v dvoch setoch. Jediný, kto zvládol svoj zápas, bol Martin Senaj, ktorý vyhral bez problémov. Teoretická šanca na výhru tu stále bola, ale bolo potrebné vyhrať obe štvorhry, čo sa nepodarilo a po konečnom výsledku 2:4 v náš neprospech, zavládlo na stropkovských tenisových kurtoch veľké sklamanie.
V konečnom zúčtovaní obsadilo mužstvo TK Borg Stropkov pekné 3. miesto. TK Borg Stropkov ďakuje najmä primátorovi mesta Stropkov JUDr. Ondrejovi Brendzovi za finančnú podporu už druhú sezónu po sebe, ale aj všetkým podporovateľom a fanúšikom, ktorí si našli cestu na tenisové kurty a podporovali nás počas celej sezóny.