ŠACH 24/2016

Majstrovstvá Slovenska v rapid šachu

296 detí v 12 kategóriách prišlo bojovať do športovej haly Koniareň v Ružomberku o tituly majstrov Slovenska v RAPID šachu. Hralo sa na 7 kôl s časovým limitom 2×20 minút a bonusom 5 sekúnd za každý ťah. V konkurencii najlepších šachistov sa nestratili ani dvaja hráči nášho šachového klubu.
Radoslav Paňko v kategórii do 20 rokov bol nasadený ako 18. Hneď v prvom kole sa stretol s prvým nasadeným Jergušom Pecháčom zo Žiliny, ktorý sa stal aj celkovým víťazom kategórie. Radovi partia nevyšla a prehral. Bola to však jeho jediná prehra v turnaji. Po bojovnom výkone sa prepracoval na konečné 10.miesto z 35 hráčov.
V kategórii do 14 rokov dosiahol výborný výsledok Eduard Paňko. Aj Edo (10.nasadený) prehral s prvým nasadeným Samirom Sahidim (KŠN Bratislava), ktorý jediný získal na majstrovstvách plný počet bodov. Do posledného kola sa však Edo držal v popredí medzi 39 hráčmi a stále bojoval o medaily. V poslednom kole boli v hre o striebro a bronz spolu s ním ešte 3 ďalší hráči. Partia mu však vôbec nevyšla a po prehre sa mu ušla 4.priečka.
Obidvom patrí poďakovanie za pekný výsledok a reprezentáciu nášho regiónu.