smahu správy

Medzinárodný deň detí vo Vyšnej Olšave

Učitelia a zamestnanci Základnej školy vo Vyšnej Olšave pripravili MDD pre svojich žiakov na dôstojnej úrovni. Počasie nám prialo, po spoločnej fotke pod zástavami Klubu českého pohraničia Východné Slovensko, partizánskej brigády Čapajev, sa k žiakom prihovoril starosta obce Juraj Kasarda. Športové súťaže, behy v jednotlivých kategóriách, skok z miesta, hod kriketovou loptičkou pod dohľadom riaditeľky školy p. Borkovej, Ivetky Sušinkovej, Mičovej , Sušinkovej vyvolali u žiakov súťaživosť. Radosť z pohybu organizátori museli v niektorých prípadoch krotiť taktným upozorňovaním. Divácku kulisu tvorili žiaci Materskej škôlky pod zodpovedným dohľadom personálu.
Víťazom boli odovzdané poháre, ktoré zabezpečil Peter Kasarda predseda ZO SZPB Vyšná Olšava, tajomník Oblastnej rady Klubu Českého pohraničia Východné Slovensko Prešov. Spoločné foto s trofejami aj žiačikmi MŠ, rýchly presun do triedy, kde už dostali priestor policajti OO PZ Stropkov, ktorí zoznámili žiakov s výstrojom a výzbrojou, zodpovedali na otázky žiakov, za jasotu a radostných výkrikov služobné vozidlo polície opustilo dvor ZŠ. Nezabudlo sa na maják ani sirénu.
Predsedkyňa Únie žien p. Hudačinová pre účastníkov navarila chutný guľáš, ktorý deťom v prírode chutil. Pomohli aj mamky, a otcovia žiakov pri zabezpečení stolov, stoličiek pri výdaji guľášu.
Ďakujeme riaditeľovi OO PZ Stropkov, policajtovi, policajtke za spestrenie programu nášho MDD, prajeme im úspech v ich náročnej práci a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu. Pozitívne je, že do organizovania MDD sa zapojili členovia ZO SZPB gen. Kukorelliho, Únia žien a miestny duchovný. Poľovnícke združenie zastupoval p. Ján Maruščák, ktorý dohodol s riaditeľkou p. Borkovou termíny besied na tému „Fauna a flóra“ v chotári našej obce. Tešíme sa na MDD 2017 a spoluprácu s ostatnými organizáciami v obci. V jednote je sila.
Mgr. Peter Kasarda
predseda ZO SZPB gen. Kukorelliho

obrazok

redakcia | 8. 6. 2016 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 104x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou