Staršie žiačky MVK Stropkov na finálovom turnaji MSR v Žiline

V dňoch 20. – 22.5.2016 sa staršie žiačky MVK Stropkov zúčastnili na MSR v Žiline, kde sa im podarilo kvalifikovať z 2.miesta dlhodobej časti skupiny Východ. Na turnaj družstvo cestovalo v značne oklieštenej zostave len s 9-timi hráčkami, napriek tomu s odhodlaním zabojovať o čo najlepšie umiestnenie.
Hneď v prvý deň narazilo na jedného z top favoritov ŠŠK Gymnázium Bratislava. Po dvoch s rešpektom odohraných setoch sa Stropkovčanky v treťom sete presvedčili že aj s takýmto súperom sa dá hrať, avšak na viac ako 18 bodov v sete to nestačilo. MVK Stropkov: ŠŠK Gymnázium Bratislava 0:3.
V druhom dôležitom zápase proti víťazovi skupiny Stred – VK Kúpele Brusno dokázali dievčatá príkladne zabojovať hlavne v koncovkách setov a odmenou im bolo víťazstvo 3:1.
Druhý zápasový deň išlo v zápase s MVK Nové Mesto nad Váhom o veľa. Víťaz postupoval do semifinále MSR čo by bolo pre Stropkov obrovský úspech. Bohužiaľ dievčatá zápas po vyrovnanom prvom sete ktorý prehrali až v koncovke, nezvládli hlavne psychicky a prehrali nakoniec hladko 0:3. Táto prehra ich odsunula do bojov o 5–8.miesto. Tam sa stretli s Palas VK Levice a po najhoršom výkone na turnaji prehrali so zdolateľným súperom 1:3.
Tretí deň sa stretli už zo známym súperom VK Kúpele Brusno v zápase o 7. miesto. Dievčatá predviedli jeden zo svojich lepších výkonov a po víťazstve 3:0 obsadili konečné 7.miesto. Je treba podotknúť že hlavne prvé 3 družstva mali obrovskú výškovú prevahu a ich personálne a materiálne zabezpečenie bolo na úrovni seniorského volejbalu. Napriek tomu dievčatá ukázali že aj v skromnejších podmienkach je možné vychovať dobré hráčky ktoré sa presadia aj vo vyšších vekových kategóriach. Poďakovanie za vzornú reprezentáciu mesta klubu a školy patrí všetkým hráčkam, trénerovi M.Haľkovi, rodičom a sponzorom vďaka ktorým sa mohlo družstvo MVK Stropkov tohto finálového turnaja zúčastniť.
Poďakovanie za pomoc patrí týmto sponzorom: Mesto Stropkov, Stroptel s.r.o., ZŠ Mlynská, OZ AMIS, p.M.Hurný, p.V.Terna, viceprimátor MUDr.Jakubov, p.M.Zajarošová, p. A. Ruda, p. J. Gojdič.
MVK Stropkov reprezentovali žiačky športových tried ZŠ Mlynská.
Zostava: M. Šmajdová, Z. Konárová, K. Luberdová, V. Ternová, P. Rusnáková, D. Dudeková, V. Kertysová, D. Luberdová, R. Široká
Tréner: M.Haľko