smahu správy

Kolíziu jarmočných termínov Stropkova a Vranova nakoniec zažehnali

Na poslednom rokovaní mestského zastupiteľstva odznela informácia o hroziacej termínovej kolízii stropkovského jarmoku v 50 kilometrov vzdialenom Vranove nad Topľou. Tento fakt znepokojil aj veľkú skupinu predávajúcich z celého regiónu, ktorí adresovali stropkovskej samospráve list so žiadosťou o zmenu termínu jarmoku. Odôvodnili to tým, že namiesto dvoch veľkých letných predajných a kultúrno-spoločenských akcií budú mať možnosť zúčastniť sa len na jednej, buď vo Vranove alebo Stropkove, na oboch podujatiach bude zákonite menej stánkov, čo bude mať negatívny vplyv na tržby i komplexnosť ponúkaného tovaru a služieb pre zákazníkov.

Vedenie mesta posunulo túto žiadosť vranovskej samospráve a po opakovaných rozhovoroch napokon padlo rozhodnutie. „Kolegovia z Vranova napokon reflektovali na požiadavky predajcov a zohľadnili aj naše argumenty, že stropkovský jarmok je významnou letnou udalosťou v meste a vzhľadom na pokročilé štádium príprav technického zázemia, vybavovania povolení a kultúrneho programu v Stropkove sa rozhodli presunúť svoj letný jarmok na iný termín. Táto skutočnosť nás veľmi teší a verím, že do Stropkova si aj v tomto roku nájde cestu množstvo predajcov i kupujúcich,“ uviedol primátor Ondrej Brendza. Mesto však v súvislosti s jarmokom rieši ďalší problém. Prioritou je, po ročnej prestávke vynútenej presmerovaním tranzitnej dopravy zo Š. Štiavnika cez Stropkov, lokalizovať jarmok na Hlavnú ulicu a námestie. Na to je však potrebný súhlas všetkých zainteresovaných štátnych orgánov. Primátor preto zvolal stretnutie, ktorého cieľom bude dosiahnuť kompromis a zabezpečiť potrebné stanoviská povoľujúce výluku dopravy z centra mesta počas jarmočných dní. „Verím, že nájdeme názorovú zhodu a nič nebude brániť umiestniť jarmok na Hlavnú. Mesto zabezpečí všetky zákonom stanovené povinnosti tak, aby nám mohli štátne orgány udeliť potrebné povolenia,“ doplnil primátor.
Organizačný tím jarmoku pracuje aj na dramaturgii programu 22. ročníka jarmoku. Známi sú už aj niektorí z hlavných účinkujúcich ako Peter Cmorik, Marián Čekovský a Lukáš Adamec, folková kapela Mloci či česká rocková legenda Turbo. Zoznam účinkujúcich sa bude postupne dopĺňať.
-msú-

redakcia | 1. 6. 2016 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 313x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou