Zhodnotenie stolnotenisovej sezóny 2015/2016

Kvalifikácia o postup do štvrtej ligy dala úplnú bodku za stolnotenisovou sezónou. V ročníku 2015/2016 sa do medziokresnej stolnotenisovej súťaže prihlásilo 13 účastníkov. Do novej sezóny sa neprihlásilo Centrál Svidník F. Aj v tejto sezóne sa o konečnom umiestnení rozhodovalo až v predposlednom a poslednom kole. Víťazné družstvo ŠŠK Centrál Svidník „C“ si v priebehu sezóny vytvorilo väčší náskok a hoci ho súperi postupne znižovali na prvenstvo im to už nestačilo. Druhé miesto so stratou dvoch bodov na víťaza patrí Staškovciam, ktoré v druhej časti neprehrali ani jedno stretnutie, ale nevyšla im prvá časť, bod stratili iba za remízu so Stropkovom Bokša „B“. Aj tretí Stropkov „B“ Bokša môže za svoje umiestnenie ďakovať iba horšiemu začiatku v súťaži. V tej druhej už od jedenásteho kola neokúsili trpkosť prehry. Svidnícke déčko, minuloročný víťaz, skončilo na štvrtom mieste. Pokles oproti minulej sezóne o tri priečky zaznamenali Lužany a Brusnica, ktoré skončili na piatom resp. na šiestom mieste. STOP Oľšavka, ktorá tri sezóny obsadzovala šiestu priečku sa v tejto sezóne posunula o stupienok nižšie. Vyšný Hrabovec a Svidnička si v tejto sezóne polepšili o dve miesta a v konečnom zúčtovaní patrí Hrabovcu ôsme a Svidničke deviate miesto. O jedno miesto z minuloročnej sezóny klesol aj Veterán Stropkov a v tabuľke mu patrí desiata priečka. Z posledného miesta v tabuľke po niekoľkých sezónach sa zbavila Radoma a obsadila jedenástu priečku. Predposledné miesto, tak ako v minulom roku, patrí mladému družstve ŠŠK Centrál „E“. Čierny Peter čiže trináste miesto patrí Lužanom „C“.
OOSTZ Svidník v uplynulom ročníku v rámci okresov Svidník a Stropkov organizoval majstrovstvá jednotlivcov v mládežníckych a mužských kategóriách a tak isto záverečný turnaj TOP 32. U mužov sa súťažilo o Majstra v hlavnej súťaži jednotlivcov a vo štvorhre. V druhej kategórii sa súťažilo o Majstra nad 50 rokov. Tieto Majstrovstvá sa uskutočnili v telocvični Spojenej školy vo Svidníku. TOP 32 a Majstrovstvá mládeže sa konali v Lužanoch pri Topli. Negatívom pre zväz na týchto Majstrovstvách mládeže bola nižšia účasť oproti minulým ročníkom a navyše museli zrušiť kategóriu najmladších žiakov. V kategórii mladších žiakov si titul vybojoval Maroš Michalko z JMC Lužany pri Topli. V kategóriách starších žiakov sa tešil z prvenstva tak isto Maroš Michalko z JMC Lužany pri Topli. V doraste si titul vybojoval Matej Mikuš z ŠŠK Centrál Svidník. Mužom kraľuje v roku 2016 Jakub Vodila z ŠŠK Centrál Spojená škola Svidník. Vo štvorhre si titul vybojovali Martin Močilenko a Dárius Magdziak z ŠŠK Centrál Svidník. Majstrom nad 50 rokov sa stal Ján Stolárik z JMC Lužany pri Topli. Víťazom TOP 32 sa stal Jozef Fiľarský z STMK Stropkov. OOSTZ v uplynulej sezóne odmenilo aj prvých troch najúspešnejších hráčov medziokresnej ligy. Najúspešnejšími hráčmi boli v poradí Ľuboš Mitter, Jozef Fiľarský z STMK Stropkov, Ján Kosár z ŠŠK Centrál Svidník.
Celá sezóna 2015/2016 sa niesla v športovom a priateľskom duchu. Výkonný výbor nemusel riešiť ani jeden problém. Disciplinovanosť klubov v tomto smere prispela k tomu, že už v nedeľu boli výsledky na internetovej stránke VsSTZ a v pondelok v okresných novinách.
V OOSTZ sme zaznamenali aj dve smutné udalosti, keď naše stolnotenisové rady opustili Marián Očipka a Michal Zavacky. Česť ich pamiatke.
OOSTZ vyslovuje poďakovanie za spoluprácu a za pomoc pri organizovaní rôznych stolnotenisových súťaží: ŠŠK Centrál Svidník, Spojenej škole Svidník, Stanovi Dubcovi, Obecnému úradu Lužany pri Topli, firme Roko, JMC Lužany pri Topli, Peldovi, nemenovanému darcovi, Mirovi Sabolovi – družstvo Ďurďoš, pekáreň Giraltovce p. Oravec, okresným týždenníkom Stropkovskému Spektru, Dukla, Podduklianskym novinkám, a všetkým ktorí sa akoukoľvek formou podieľali na samotných podujatiach.

Zaujímavosti z práve skončenej sezóny

Najmladší účastník, ktorý sa zapojil do súťaže V. ligy bol iba 13-ročný Maroš Michalko z JMC Lužany pri Topli a Filip Baláž z STMK Stropkov Bokša.
Najstarší účastník Jozef Radomský 66 rokov TJ Radoma.
Na majstrovské zápasy nastúpilo 102 hráčov.
Najviac hráčov nastúpilo v družstvách: GS V. Hrabovec – 12