Futbal 22/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Bardejovská Nová Ves 0:1 (0:0)

Po víťazstve na ihrisku Krásnej chceli Stropkovčania na domácom ihrisku body potvrdiť. V prvom polčase sa hralo prevažne na polovici Bardejovskej Novej Vsi, vo finálnej fáze však domáci neboli úspešní. Prvú vážnejšiu príležitosť mal v 12. minúte Erik Tabiš, po zaváhaní hosťujúceho obrancu však trafil len tyč. Gólom neskončili ani tri zakončenia Dávida Danka, priamy kop Filipa Špaka, strela placírkou Daniela Petrišina, ani volej Pavla Bundu z hranice päťky. Na opačnej strane strieľal spoza šestnástky najlepší strelec hostí Tomáš Jusko, namieril však tesne mimo Mydlovej brány. Po zmene strán začali aktívnejšie opäť domáci. Ku gólu však neviedla ani séria štandardných situácii, recept na prekonanie Molčana nenašiel na trikrát Pavol Bunda. Naopak, hostia vyťažili z minima maximum a po centri bývalého hráča Stropkova Martina Vasiliaka dotlačil v 68. minúte loptu za Mydlov chrbát najnižší hráč na ihrisku Tomáš Kiseľ. Záverečný tlak Stropkova vyrovnanie nepriniesol, po vyhrotených strkaniciach sa do šatní predčasne porúčali Kamil Pavlík a hosťujúci Peter Jaš.
Dve kolá pred koncom tak Stropkovčania nepremenili šancu zaistiť si v predstihu 4. miesto, pokúsiť sa o to môžu o týždeň, kedy je na programe stretnutie 29. kola v Trebišove.
Žk: M. Dolutovský- Mihalov
Čk: Pavlík- Peter Jaš
Zostava: Mydla- Bochin, Spak, Pavlík, Jakubčo- Bunda (70. Poľák), Petrišin (65. M. Dolutovský), Mihok, E. Tabiš- Burcák (77. D. Teraz), Danko

II. liga starší dorast:

KAC Jednota Košice – Stropkov 5:4 (góly Haško 4)

II. liga mladší dorast:

KAC Jednota Košice – Stropkov 1:2 (Fečo, P. Berežný)

II. liga starší žiaci:

Stropkov „A“ – Ľubotice 4:1 (Novotňák 2, Kožlej, Olčák)
Lokomotíva Košice „B“ – Stropkov „B“ 2:2 (Čeledinský 2)

II. liga mladší žiaci:

Stropkov „A“ – Ľubotice 2:2 (F. Bodnár, Suvák)
Lokomotíva Košice „B“ – Stropkov „B“ 1:5 (Petrus, D. Veselý, Kmiť, Dovičák, Konár)

Breznica – Tisinec 1:3 (1:0)
Domáci ani v predposlednom tohtoročnom stretnutí nedokázali zvíťaziť a tak v jarnej časti nosia body iba zvonku. Hoci mali zápas dobre rozbehnutý, keď v 1. polčase viedli 1:0, no boli to práve hostia, ktorí sa lepšie prispôsobili horúčave a v rozpätí dvoch minút otočili výsledok a aj víťazstvo na svoju stranu.

Kuková – Hrabovčík 0:2 (0:2)
Hostia pricestovali s cieľom vyhrať, aby sa dostali na 1. priečku, čo sa im v konečnom dôsledku podarilo, aj keď to nemali ľahké, lebo domáci boli viac než vyrovnaným súperom.

Lúčka – Miňovce 1:1 (1:1)
Góly: R. Hvišč – Ľ. Hricko

Stročín – Lomné 4:3 (2:1)
Góly: Sagan, Veselý, J. Rodák, Gajdoš – Medvedz 3

Chotča – Mestisko 2:1 (1:1)
Domáci nastupovali už konečne zabodovať na domácom ihrisku, ale viazla im rozohrávka a prechod do útoku bol katastrofálny. Hostia sa ujali vedenia Muňkom, ale domáci ešte do polčasu vyrovnali. Do 2. polčasu nastupovali domáci strhnúť vedenie na svoju stranu, aj sa im to podarilo po stálom tlaku na hosťujúcu bránu peknou strelou Fejka.

Kružlova – Gribov 1:4 (1:1)
Za veľmi horúceho počasia sa hral slušný futbal. Hostia v 2. polčase 3 gólmi zvrátili výsledok na svoju stranu.

Úradná správa č. 34 zo dňa 26. mája 2016

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že z rozhodnutia VV OOFZ zo dňa 24.05.2016 sa uskutoční Riadna konferencia OOFZ 24.06.2016 o 17.00 hod. vo Svidníku v reštaurácii AB (budova MSÚ)
Oznamuje FK OOFZ Svidník, že Aktív ŠTK sa uskutoční 24.6.2016 o 18.00 hod. vo Svidníku v reštaurácii AB (budova MSÚ)
Deň futbalu OOFZ Svidník sa uskutoční 25.06.2016 (sobota) o 15.00 hod. finále okresnej žiackej ligy a o 17.00 hod. finále Pohára predsedu OOFZ Svidník.
1. Schválila výsledky 23.kola 6.ligy dospelých, výsledky 11.kola 7.ligy dospelých, výsledky 12.kola dorastu a žiakov OOFZ, výsledok semifinále Pohára predsedu OOFZ Tisinec – Rovné 1:1 na pk 4:5, do finále postupuje Rovné
2. Kontumuje: stretnutie 12.kola 4.ligy dorastu V. Mirošov – Lomné 3:0 kont., hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
3. Kontumuje: stretnutie 11.kola 7.ligy dospelých Ladomirová – Kružlová 3:0 kont., pokles hráčov hostí pod 7, výsledok dosiahnutý na HP 4:1 ponecháva v platnosti, do pozornosti DK
4. Nariaďuje odohrať zápas semifinále Pohára predsedu OOFZ Sitníky – Hrabovčík na deň 01.06.2016 o 17:00 hod. v Stropkove na ihrisku MŠK Tesla Stropkov /miesto bolo vylosované/
5. Neschválila zmenu termínu stretnutia 24. kola 6. ligy dospelých Radoma – Rovné, nesúhlas FK Radoma.
6. Schválila zmenu termínu stretnutia 13.kola 3.ligy žiakov sk.“B“ Miňovce – Havaj z 28.5.2016 na 31.5.2016 o 17.00 hod., poplatok 5,–€ – Havaj
7. Schválila zmenu ÚHČ stretnutia 13.kola 4.ligy dorastu Rovné – Hrabovčík 29.5.2016 zo 14.00 hod. na 13.00 hod., poplatok 5,–€ – Hrabovčík
1. Trestá hráča FK Bukovce Kristián Palička– 1223228 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne, od 26.05.2016, podľa DP čl.37/3 poplatok 10,– €
2. Trestá FK Lomné poriadkovou pokutou 25,– € za nenastúpenie na stretnutie 12. kola 4. ligy dorastu V. Mirošov – Lomné, podľa RS 26/a, poplatok 5,– €
3. Trestá hráča FK Sitníky Tomáš Berežný– 1219469– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne(5žk), od 26.05.2016, podľa DP čl.37/5a, poplatok 10,–€
4. Trestá TJ Kružlová poriadkovou pokutou 25,–€ za odstúpenie zo stretnutia 11.kola 7. ligy dospelých Ladomirová – Kružlová, podľa RS 14/e, poplatok 10,–€
5. Zamieta žiadosť hráča FK Kalnište Jozef Ivan – 1028133 o odpustenie zvyšku trestu, poplatok 10,–€
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.