smahu správy

Boj o postup

Dňa 23. 4. 2016 (sobota) sa v Stropkove začalo 1. kolo tenisovej ligy. Naši tenisti privítali košický klub TK DRANaM „B“. Počasie prialo, a tak sa o 9:00 hod. mohli začať prvé dva zápasy, v ktorých nastúpili Marián Štochmaľ proti Jurajovi Sulačkovi. Ten po nepresvedčivom výkone prehral 3:6, 3:6 a kapitán stropkovského tímu Anton Karašinský ďalej čelil Benjamínovi Vodrážkovi. Anton Karašinský po 3-hodinovom maratóne vybojoval kľúčový bod po výhre 6:7, 7:6, 6:3. Ďalšiu dvojicu zápasov otvoril Miroslav Macko a svojím zodpovedným výkonom kontroloval celý priebeh zápasu, keď mladého Tomáša Kepiča zdolal 6:1, 6:3. Dvojhrové zápasy uzatváral posledný zo štvorice Martin Senaj, ktorý si príliš nezahral, pretože v druhom geme zápasu sa jeho súper Tomáš Taraba nepríjemne zranil a skrečoval. Po dvojhrách to bolo 3:1 na zápasy a naši tenisti mali všetko vo svojich rukách. Keďže nechceli nechať nič na náhodu, spoľahlivo vyhrali aj obidve štvorhry v zložení Martin Senaj/Miroslav Macko a Anton Karašinský/Peter Maskalík. Naši tenisti si teda v 1. kole poradili s Košicami v pomere 5:1 na zápasy.
V 2. kole, ktoré sa konalo 30. 4. 2016, sa naši tenisti predstavili na pôde TK Slovan Bardejovské Kúpele „B“, kam cestovali bez svojej jednotky Martina Senaja, ktorého na súpiske nahradil Peter Karašinský. Keď domáci kapitán oznámil, že sa nebude hrať vonku na antuke, ale v hale na inom povrchu, našich chlapcov to očividne zaskočilo, pretože počasie bolo ideálne. Je však zrejmé, že domáci vsadili na kalkul, nakoľko celú zimnú prípravu absolvovali v takýchto podmienkach. Ako jedinú dvojhru z našich tenistov vyhral Miroslav Macko a to suverénnym spôsobom. Po dvojhrách teda stropkovskí tenisti prehrávali 1:3 a aby mali reálnu šancu na výhru, museli by vyhrať obidve zostávajúce štvorhry. Podarilo sa to iba dvojici Miroslav Macko/Anton Karašinský. Stropkovskí tenisti tak v lige prvýkrát prehrali v pomere 2:4.
Minulú sobotu, 21. 5. 2016 v 3. kole, ktoré sa konalo na stropkovských kurtoch, si domáce mužstvo zmeralo sily s tímom ŠTK Poprad Veľká. Očakával sa veľmi vyrovnaný a napínavý zápas, čo sa aj doslova naplnilo. Po dvojhrách, ktoré sa niesli v peknej a vypätej atmosfére, bol stav vyrovnaný 2:2. O body sa postarali Marián Štochmaľ, ktorý zaznamenal svoje premiérové víťazstvo v súťaži a Martin Senaj, ktorý v najkvalitnejšom zápase porazil popradskú jednotku 2:1 na sety. Všetko sa rozhodovalo vo dvoch štvorhrách, v ktorých všetci naši hráči podali skvelé výkony a tešili sa z víťazstiev vo svojich zápasoch a celkového triumfu v pomere 4:2.
Už tento víkend cestujú naši tenisti do Betliara, kde sa bude rozhodovať o postupe do vyššej ligy a víťaz tohoto súboja si ho pravdepodobne zabezpečí. Držíme palce a veríme v postup!
Výsledky 1.kolo:
Marián Štochmal’ – Juraj Sulaček 3:6, 3:6
Anton Karašinský – Benjamín Vodrážka 6:7(4), 7:6(6), 6:3
Miroslav Macko – Tomáš Kepič 6:1, 6:3
Martin Senaj – Tomáš Taraba 1:0, skr.
Anton Karašinský/Peter Maskalik – Juraj Sulaček/Benjamín Vodrážka 6:0, 6:2
Martin Senaj/Miroslav Macko – Juraj Sulaček st./ Tomáš Kepič 7:5, 6:4
Výsledky 2.kolo:
Dušan Ovšonka – Peter Karašinský 1:6, 1:6
Lukáš Miňo – Marián Štochmaľ 6:0, 3:6, 6:3
Michal Basa – Anton Karašinský 6:0, 6:1
Radoslav Petrišin – Miroslav Macko 3:6, 2:6
Radoslav Petrišin/Lukáš Miňo – Anton Karašinský/Miroslav Macko 2:6, 3:6
Dušan Ovšonka/Michal Basa – Peter Karašinsky/Marián Štochmaľ 6:3, 6:0
Výsledky 3. kolo:
Marián Štochmaľ – Erik Jarsch 6:0, 6:1
Anton Karašinský – Jozef Galajda 1:6, 2:6
Miroslav Macko – Peter Šepitka 0:6, 2:6
Martin Senaj – Viktor Majerčík 6:2, 3:6, 7:5
Anton Karašinský/Peter Maskalík – Viktor Majerčík/Erik Jarsch 7:6(6), 6:0
Martin Senaj/Miroslav Macko – Jozef Galajda/Peter Šepitka 6:4, 6:2

obrazok

redakcia | 25. 5. 2016 | Šport | Odkaz na článok | | 174x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou