Futbal 21/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Fk Krásna – Mšk Tesla Stropkov 1:2 (0:1)

V nedeľu doobeda pricestovali hráči Stropkova na pôdu lídra súťaže z Krásnej, ktorý si mohol v prípade víťazstva zaistiť v predstihu celkové prvé miesto v súťaži. Stropkovčania však nechceli predať kožu lacno a podobne ako v Lipanoch odohrali s domácimi vyrovnanú partiu. Divácky atraktívny zápas priniesol viacero gólových príležitostí na oboch stranách. Po dlhom pase Petra Jakubča si v 6. minúte za obranu súpera nabehol Erik Burcák, akciu však nezakončil úspešne. Spoza šestnástky skúšali pozornosť domáceho brankára Mihok, Bochin a neskôr Danko, ale takisto bez gólového efektu. Za domácich hrozili obrane Stropkova najmä Róbert Zeher a Matúš Lorinčák, skvelé zákroky Mateja Mydlu, spoľahlivý výkon stopérskej dvojice Pavlík- Špak a v jednom prípade aj konštrukcia brány však znamenali stále stav 0:0. V 31. minúte tento stav už neplatil. Po kvalitnom centri „Marechiára“ Mihoka predlžil loptu hlavou Dávid Danko na Erika Burcáka, ktorý usmernil loptu tiež hlavou k žrdi Petruškovej brány- 0:1. Do polčasu hostia náskok zodpovedným taktickým výkonom udržali a v podobnom trende pokračovali aj v druhej časti hry. V jej úvode svoj náskok dokonca zvýšili, postarala sa o to opäť dvojica Danko- Burcák. Prvý menovaný prihrávkou „šajtlou“ kopačky alá Tomáš Rosický našiel nabiehajúceho Burcáka, ktorý strelou vedľa Petrušku svoj nájazd premenil. Od tohto momentu prevzali iniciatívu hráči prvého mužstva tabuľky, do zúfalstva ich však privádzali bravúrne zákroky Mateja Mydlu. Jeho výkon, okorenený robinsonádami, ocenili aj domáci diváci. Jeden z nich sa chcel dokonca s mladučkým brankárom Stropkova po skončení stretnutia odfotiť. Za hostí mohol dokonať hetrik Erik Burcák, po prihrávke od Bochina sa zbavil dvoch obrancov, zvnútra šestnástky však tentokrát nezakončil presne. V závere pomohol Mydlovi na bránkovej čiare jeho spoluhráč Daniel Petrišin, ktorý loptu po strele Košča odpratal do bezpečia. V 87. minúte bol Mydla predsa len prekonaný, v snahe prekaziť krídelnú akciu domácich ho nechtiac prekonal Jakubčo.
Hosťom však ani táto kozmetická úprava nezobrala radosť z víťazstva a tri kolá pred koncom si na štvrtej pozícii vytvorili pred Vranovom už 5– bodový náskok. Naopak, po výhre Lipian v Snine, si Krásna musí na definitívne spečatenie prvenstva ešte počkať.
Góly: 31. Burcák, 52. Burcák
Žk: Bochin, D. Teraz
Zostava: Mydla- Bochin, F. Špak, Pavlík, Jakubčo (90. E. Tabiš)- Bunda, M. Dolutovský, Petrišin, Mihok- Burcák, Danko (80. D. Teraz)

Stropkov – Sokol Ľubotice 0:0
Zostava: Mulík- A. Zápotocký, Feč, Belina, Kapa- Jurečko (86. Vaňko), Veselý, Vaško, Jaselský- Vrábeľ, Haško

II. liga mladší dorast:

Stropkov – Sokol Ľubotice 1:0 (0:0)
Gól: Gombár
Zostava: Rusinko- Š. Tabiš, J. Lipák, Bedruň, Hančák (54. Jesenský)- P. Berežný, Moskaľ (80. Mihelič), Fečo, Cuprišin- Gombár (78. Jakubov), Preksta (67. Ceperko)

II. liga starší žiaci:

Kračúnovce – Stropkov „A“ 0:5 (0:3)
Góly: Novotňák, Olčák
Zostava: D. Slivka- L. Zápotocký, Glovacký, Mačuga, Čabala, Kožlej, Slobodník, Cichý, J. Slivka (46. V. Rapáč), Gonos (25. Olčák), Novotňák (66. Kollarik)
Stropkov „B“ – Raslavice 0:2
Zostava: Baláž- A. Bujdoš (53. Venglovič), D. Bujdoš, Babjarčík (61. Bartkovič), Hažer, F. Zápotocký, P. Šujeta, Jaselský, K. Bodnár (36. Cap), M. Bujdoš, S. Jobko (47. Líška)

II. liga mladší žiaci:

Kračúnovce – Stropkov „A“ 0:1 (0:0)
Góly: Suvák
Zostava: Madzin- Danko, Fečko, Durkoš, Suvák, Derco, Gajdoš, F. Bodnár, Klučár, Bučko, Homoľa, P. Rapáč, Šatník, Seman
Stropkov „B“ – Raslavice 6:0 (2:0)
Góly: B. Jobko, D. Veselý, Dovičák, Reiter, Znoj, Petrík
Zostava: Šujeta- Marčišin, Znoj, D. Veselý, Kmiť, Ľuľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Petrík, Konár, B. Jobko, Nguyen Viet Hien, Biľ, Reiter, Džopko, T. Veselý, Ivančo.

Hrabovčík – Lúčka 8:1 (4:1)
Mužstvo domácich kombinačne predčilo hostí a po pekných góloch stanovilo výsledok na 8:1, za čo im patrí pochvala.
Góly: Koša 3, Kačmár 3, Kupec, V. Tyč – Miháľ

Miňovce – Breznica 1:4 (1:3)
Domáci sa po peknej kombinačnej akcii ujali vedenia 1:0, ale následne po chybách hostia otočili výsledok. V 2. polčase sa domáci snažili s výsledkom niečo urobiť, ale po striedaniach a následnom zranení hráča už s výsledkom nedokázali urobiť nič.
Góly: Labuda –

Lomné – Chotča 6:3 (1:2)
Domáci sa v 2. polčase vzchopili a zápas priviedli do víťazného konca.
Góly: Fečko 3, D. Roba 2, M. Medvec -
ŽK: 0 – 2

Mestisko – Kuková 3:3 (2:1)
Hostia využili nepozornosť domácej obrany hneď v 2. minúte, kedy sa ujali vedenia, ale domáci 8 minút na to vyrovnali gólom Cimbalu. Po peknej strele Kudlika sa ujali vedenia. Celý polčas mali domáci pod kontrolou. Aj druhý polčas boli v prevahe, ale boli to hostia, ktorí znovu po chybe domácej obrany vyrovnali na 2:2. Po rozohratí domáci odpovedali gólom na 3:2, ale pred koncom inkasovali znovu po chybe a výsledok už ostal nezmenený.
Góly: Cimbala, Kudlik, Miňo – Sivák, Kožlej, Bolvan
ŽK: 0 – Pelecháč

Tisinec – Kalnište 5:2 (4:1)
V šlágri kola domáci začali útočne, no boli prví, ktorí inkasovali. Od tohto momentu Tisinec zvýšil obrátky a disciplinovanou kolektívnou hrou dokázali polčasový stav obrátiť vo svoj prospech na 4:1.V druhom polčase sa priebeh hry nezmenil. Tisinec zvýšil na 5:1 no v poslednej minúte hostia upravili stav na 5:2. Rozhodcovská trojica Špak, Hubáč, Černiga zvládla zápas na jednotku.

Havaj – Bukovce 5:0 (3:0)
V priateľskej atmosfére a v slušnom zápase domáci zvíťazili.
Góly: R. Skysľak 4, M. Džavoronok
ŽK: 0 – K. Palička ČK po 2. ŽK

Gribov – Baňa 1:0 (0:0)
Góly: Marek Blicha

Ladomirová – Kružlová 4:1
Zápas skončil predčasne pre pokles počtu hráčov hostí z dôvodu zranenia hráča.
Góly: M. Sivák 3, Šoma –

Dorast

Hrabovčík – Sitníky 5:1 (4:0)
Chlapci podali vo veľmi teplom počasí kompaktný výkon s množstvo pekných kombinácií zodpovedajúcich aj vyššej súťaži. Za výkon chlapcov ďakuje tréner Oleár.

Úradná správa č. 33 zo dňa 19. mája 2016

Oznamuje, že zasadanie VV OOFZ sa uskutoční dňa 24.05.2016 o 18:00 hod.
1.Schválila výsledky 22.kola 6.ligy dospelých, výsledky 10.kola 7.ligy dospelých, výsledky 11.kola dorastu a žiakov OOFZ
2. Kontumuje: stretnutie 11.kola 3.ligy žiakov Havaj – Tisinec 3:0 kont., hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
3. Po dôkladnom prešetrení po doložení príslušných potvrdení Obecného úradu v Roztokoch o účasti piatich hráčov mužstva dorastu 4. ligy V. Mirošova na pohrebe zosnulej Simony Grundzovej uznáva tieto dôvody neodohratého stretnutia 4. ligy dorastu medzi TJ V. Mirošov – TJ Hrabovčík ako objektívne. Na základe toho nariaďuje náhradný termín na deň 21.05.2016 (sobota) o 11:30 hod. vo V. Mirošove. Z dôvodu nedodržania technických ustanovení Rozpisu OOFZ časti „B“ – čl. 14 – písm. a odstupuje TJ V. Mirošov na DK.
4. Nariaďuje náhradný termín zápasu semifinále Pohára predsedu OOFZ Sitníky – Hrabovčík na deň 01.06.2016 o 17:00 hod. Miesto stretnutia bude uverejnené v nasledujúcej ÚS.
1. Trestá hráča FK Ladomirova Peter Džurban – 1183574 – DO zastavením športovej činnosti na 3 stretnutia nepodmienečne, od 19.05.2016, podľa DP čl.48/1c,2b poplatok 10,–€
2. Trestá FK Tisinec poriadkovou pokutou 20,– € za nenastúpenie na stretnutie 11. kola 3. ligy žiakov Havaj – Tisinec , podľa RS 26/a, poplatok 5,–€
3. Trestá hráča FK Kuková Vladimír Kulpa– 1206808– DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne(5žk), od 19.05.2016, podľa DP čl.37/5a, poplatok 10,–€
4. Trestá TJ V. Mirošov za nerešpektovanie platných smerníc , t.j. nedodržanie termínu pre odoslanie požadovaných písomností (dohody o náhradnom termíne odohratia stretnutia), podľa DP2 – čl.6 pokutou 50,– €, poplatok 5,–€.
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.