Futbal 20/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Lipany – Stropkov 1:1 (0:0)

V stretnutí dvoch tímov okupujúcich popredné priečky tabuľky mali prvú príležitosť Stropkovčania. Po prihrávke Erika Tabiša sa v 7. minúte zoči voči brankárovi Bartošovi ocitol Erik Burcák, jeho strelu ľavačkou smerujúcu pod brvno však domáci gólman vyrazil na roh. Lipany kontrovali o osem minút neskôr, po krídelnej akcii však krížna strela domáceho útočníka tesne minula pravú žrď Mydlovej brány. V 37. minúte boli Stropkovčania opäť blízko ku gólu. Jeden z najlepších hráčov na ihrisku Daniel Petrišin najprv získal loptu v strede poľa a potom z dvadsiatich metrov vyslal prudkú strelu na Bartošovu bránu. Keď sa už zdalo, že lopta skončí v sieti, na radosť domácich ju zastavila žrď. Skóre sa nemenilo ani po priamom kope domáceho Jána Blaška v 44. minúte, jeho zámer vystihol Matej Mydla a loptu pohotovo vyrazil. Po zmene strán Lipany zvýšili aktivitu a už po štyroch minútach druhého dejstva otvorili skóre. Nepresnú rozohrávku Stropkovčanov využil Oleksii Milutin a strelou do pravého horného rohu Mydlovej brány poslal domácich do vedenia. Hostí však tento moment nerozhodil a v 63. minúte vyrovnali. Po akcii dvoch Erikov si Tabiš s Burcákom loptu trikrát vymenili a po presnej strele druhého menovaného z dvanástich metrov svietil na ukazovateli stav 1:1. V závere sa domáci snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, proti však boli kvalitné zákroky Mateja Mydlu a nepresná muška útočníkov Lipian. V nadstavenom čase mohol rozhodnúť o zisku troch bodov pre Stropkov Dávid Danko, svoju individuálnu akciu však nedotiahol do úspešného konca.
Obidve mužstvá sa tak rozišli zmierlivou remízou, s ktorou boli vzhľadom na tabuľkové postavenie spokojnejší Stropkovčania. Tí majú o týždeň na programe ďalší náročný duel na pôde súpera, tentokrát na ihrisku vedúcej Krásnej.
Gól: 63. Burcák
Žk: Hudý- Petrišin, Mydla
Zostava: Mydla- Bochin, Pavlík, Špak, Jakubčo- Bunda (90. Dávid Polaščík), Petrišin, M. Dolutovský, E. Tabiš- Burcák (87. Sivák), Danko.

Gól: 57. Feč
Zostava: Mulík- M. Lipák, Veselý, Belina, Mitruška (41. Feč)- Kapa, Vaško, Jaselský (45. Vaňko), Jurečko (82. Peter Berežný)- Vrábeľ, Haško

II. liga mladší dorast:

Stropkov – Vranov 4:2 (1:0)
Góly: Fečo, Bochmáč
Zostava: Rusinko- Š. Tabiš, J. Lipák, Bedruň, Hančák- Bochmáč, Moskaľ (76. Mihelič), Fečo, Cuprišin- Gombár (50. Ceperko), Preksta (75. Jakubov)

II. liga starší žiaci:

Raslavice – Stropkov „A“ 0:5 (0:3)
Góly: Kožlej 3, Novotňák, Gonos
Zostava: D. Slivka- L. Zápotocký, Glovacký (44. V. Rapač), Mačuga, Čabala, Kožlej, Slobodník, Cichý (36. Kollarik), J. Slivka, Gonos, Novotňák
Stropkov „B“ – Fk Humenné 0:5 (0:1)
Zostava: Baláž- A. Bujdoš, D. Bujdoš, Babjarčík, Hažer, Venglovič, F. Zápotocký, P. Šujeta, Jaselský, K. Bodnár (50. S. Jobko), M. Bujdoš

II. liga mladší žiaci:

Raslavice – Stropkov „A“ 0:12 (0:7)
Góly: Derco 3, Klučár 2, Fečko 2, Suvák 2, Bučko, F. Bodnár, Seman
Zostava: Madzin- Danko, Fečko, Durkoš, Suvák, Derco, Gajdoš, F. Bodnár, Klučár, Bučko, Homoľa, P. Rapáč, Šatník, Seman
Stropkov „B“ – Fk Humenné 0:9 (0:7)
Zostava: Šujeta- Marčišin, Znoj, D. Veselý, Kmiť, Ľuľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Petrík, Konár, B. Jobko, Nguyen Viet Hien, Biľ, Reiter, Džopko, T. Veselý, Ivančo

Výsledky prípraviek – U10 a U11

Vo štvrtok 5. mája odohrali svoj druhý turnaj jarnej časti prípravky Stropkova kategórie U10 a U11. Zápasy sa odohrali na hlavnom ihrisku vo Svidníku s výsledkami:
Kategória U11
Svidník – Stropkov 1:3 (Veselý D. 2, Ivančo)
Humenné – Stropkov 3:5 (Veselý D. 2, Čonka, Ivančo, Biľ)
Kategória U10
Svidník – Stropkov 4:5 (Olách 3, Veselý T., Karala)
Humenné – Stropkov 8:2 (Veselý T., Opitz)
Najbližší turnaj by sa mal uskutočniť o dva týždne v Humennom.

Breznica – Hrabovčík 1:3 (0:3)
Góly: J. Novotňák –

Lúčka – Mestisko 2:1 (1:0)
V priemernom zápase mali stále navrch domáci. Diváci museli na gól dlho čakať, pretože sa hralo veľmi opatrne. Až po úniku J. Leška v 25. minúte, ktorý nezaváhal a poslal domácich do vedenia. To bolo všetko v 1. polčase. Domáci po túžbe zisku plného počtu bodov robili aj chyby a to sa vypomstilo vyrovnávajúcim vlastným gólom. Hostia znervózneli a viac sa venovali diskusii, pričom zabúdali, že futbal sa nehrá rukou. Hlavný rozhodca 2× odpustil no do tretice trestal a nariadil pokutový kop, ktorý Leško s prehľadom vsietil a tak sa domáci znovu ujali vedenia. Hostia síce v závere mohli skórovať a získať víťazstvo, no brankár domácich podržal a tak sa zrodilo zaslúžené víťazstvo domáceho celku.
Góly: J. Leško 2 (1 z PK) – (vlastný)
ŽK: 0 – M. Tkáč

Tisinec – Miňovce 7:0 (5:0)
Domáci predčili hostí po všetkých stránkach.
Góly: Čepa 3, Farbanec, Bereš, Miroslav Bučko, Kochan

Stročín – Sitníky 2:6 (1:2)
Góly: Vitko 2 – Durkáč 3, Marušák, Friček, Glovacký
ŽK: Gajdoš, Popik – 0

Kalnište – Radoma 6:1 (3:1)
Góly: B. Halek 2 (1 z 11m), P. Pankuch, L. Pavuk, D. Baran (vlastný), D. Malačina (vlastný) – Sivák
ŽK: F. Vojtek, J. Novák – Z. Kudza, D. Baran

Kuková – Lomné 6:3 (2:1)
Góly: V. Kulpa 3, Jurč 3 – M. Medvec 2, L. Medvec
ŽK: V. Kulpa, Š. Vaško – I. Želizňák

Chotča -Rovné 0:1 (0:0)
Vo vyrovnanom stretnutí sa hralo väčšinou medzi šestnástkami. O trošku lepší boli hostia, ktorí mali zopár šancí, ale ich nevyužili. V 2. polčase sa hralo od šestnástky po šestnástku a v 70. minúte hostia vystrelili na bránu asi z 25 metrov a domáca obrana tečovala strelu a bolo 0:1. Domácim sa už nepodarilo vyrovnať.

Kružlová – Havaj 4:2 (2:2)
V zápase posledného s prvým sa hostia rýchlo dostali do vedenia 0:2, avšak domáci taktickou a trpezlivou hrou dokázali zápas zvrátiť na svoju stranu.

Úradná správa č. 30 zo dňa 12. mája 2016

1. Schválila výsledky 21.kola 6.ligy dospelých, výsledky 9.kola 7.ligy dospelých, výsledky 10.kola dorastu a žiakov OOFZ
2. Schválila zmenu termínu zápasu 11.kola 4. ligy dorastu Sitníky – Rovné z 15.5.2016 na 14.5.2016(sobota) o 14.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 5, -€ – Rovné
3. Schválila zmenu termínu zápasu 11.kola 3. ligy žiakov Kuková – Okrúhle z 14.5.2016 na 13.5.2016(piatok) o 16.00 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 5, -€ – Kuková
4. Kontumuje: stretnutie 9.kola 3.ligy žiakov Havaj – V. Mirošov 3:0 kont., hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
5. Kontumuje: stretnutie 21. kola 6. ligy dospelých Miňovce – Kalnište 0:3 kont. – domáci na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
6. Na základe šetrenia ŠTK hráč FK Lomné D. Mocný – 1283714 – nenastúpil v zápase 9.kola 4. ligy dorastu
1. Trestá hráča FK Tisinec Tomáš Skysľak – 1319991 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne, od 12.05.2016 podľa DP čl.37/3 poplatok 10, -€
2. Trestá hráča FK V. Orlík Igor Kaliňak – 1224315 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne , od 12.05.2016 podľa DP čl.37/3, poplatok 10, -€
3. Trestá FK V. Mirošov poriadkovou pokutou 20, – € za nenastúpenie na stretnutie 10. kola 3. ligy žiakov Havaj – V. Mirošov , podľa RS 26/a, poplatok 5, -€
4. Trestá FK Miňovce poriadkovou pokutou 50, – € za nenastúpenie na stretnutie 21. kola 6. ligy dospelých Miňovce – Kalnište, podľa RS 26/a, poplatok 10, -€
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.