smahu správy

„Keď vôňa práce prináša radosť“

S finančnou podporou Nadácie Volkswagen Slovakia v rámci grantového programu Projekty zamestnancov v spolupráci so zamestnancom Volkswagen Slovakia, a.s. a našim dobrovoľníkom Lukášom Bielikom sa s veľkou radosťou začal v Dome detí Božieho milosrdenstva, n.o. realizovať ďalší projekt s názvom „Keď vôňa práce prináša radosť“.

Projekt vychádza z potrieb celoživotného vzdelávania a osvojovania si praktických zručností osôb s telesným, mentálnym a kombinovaným postihnutím pomocou pracovnej terapie. Našou snahou je klientov naučiť a podporovať v samostatnom zvládaní pracovných činností každodenného života a viesť ich k tomu, aby nadobudnuté zručnosti bežne využívali vo svojom živote. V rámci pracovnej terapie si klienti budú v priestoroch kuchyne vybavenej novou kuchynskou linkou, ktorá im určite spríjemní a skvalitní prácu, upevňovať už nadobudnuté vedomosti o organizácii domácich prác, učiť sa dodržiavať bezpečnosť a hygienické predpisy, ako správne stolovať či využívať návody v kuchárskych knihách. Každý vie, že keď sa domčekom šíri sladká vôňa, to naši šikovní „cukrári“ pod vedením personálu pečú chutné koláčiky a zas keď rozvoniava chutné jedlo, to si naši domčekoví „kuchári“ kuchtia výborné maškrty, na ktorých si spolu všetci pochutia. Vôňa takejto práce prináša klientom radosť a stále netrpezlivo očakávajú aké ďalšie recepty sú pre nich pripravené. Keďže sme si mohli z poskytnutých finančných prostriedkov zakúpiť aj oblátkovač, pridanou hodnotou pre klientov bude výroba vlastných vianočných oblátok, ktoré si bude možné zakúpiť na vianočných trhoch. Tešíme sa z každého nového dňa, lebo vidieť spokojnosť a úsmev na tvárach spokojných klientov je najväčšie ocenenie nášho úsilia.
Aj takýmto spôsobom sa snažíme zvyšovať a skvalitňovať poskytované sociálne služby v našom zariadení. Darí sa nám to aj vďaka schváleným projektom a preto naše poďakovanie smerujeme k Nadácii Volkswagen Slovakia, pretože práve vďaka jej finančnej podpore môžu klienti domčeka nadobúdať nové poznatky a zručnosti potrebné pre každodenný život.
DDBM, n.o.

obrazok

redakcia | 11. 5. 2016 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 59x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou