MVK Stropkov „A“ postúpil na MSR vo volejbale st. žiačok

V poslednom 22.kole sa staršie žiačky MVK Stropkov stretli na domácej palubovke v priamom súboji s ŠK Komenského Svidník o druhé postupové miesto. Prvý zápas priniesol mimoriadne dramatický boj za neustáleho povzbudzovania obidvoch fanklubov. Stropkovčanky neudržali vedenie 2:0 a rozhodnúť sa muselo až v piatom sete. Ten zvládli lepšie domáce dievčatá a dotiahli set do víťazného konca. Do druhého zápasu vstupovali obidve družstvá s rovnakou východiskovou pozíciou a víťaz tohto zápasu si zabezpečoval miestenku medzi 8 najlepších družstiev na Slovensku. Stropkovčanky zabojovali a napriek nešťastne prehratému prvému setu otočili zápas a zvíťazili 3:1. Po dlhej a ťažkej sezóne si vybojovali zaslúžený postup na MSR ktoré sa uskutočnia v Žiline v dňoch 20.-22.5.2016.
Zostava ZŠ Mlynská Stropkov: Šmajdová M, Rusnáková P, Konárová Z, Ternová V, Dudeková D, Krigovská N, Kertysová N, Luberdová K, Luberdová D.
Tréner: Mgr. Milan Haľko.