Futbal 19/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Prešov „B“ 1:0 (0:0)

Aj napriek tomu, že obidve mužstvá delí v tabuľke až 11 miest, bol najmä prvý polčas vyrovnaný a tabuľkový rozdiel nebol príliš badateľný. V 9. minúte sa v šestnástke hostí uvoľnil šikovnou kľučkou stropkovský útočník Danko, s jeho následným streleckým pokusom si však obrana Prešova poradila. Onedlho na to sa k sólu z polovice ihriska odhodlal hosťujúci Filip Maník, ktorý vysunul svojho spoluhráča do najväčšej príležitosti prešovskej rezervy v zápase, ale domáci brankár Mydla svoje mužstvo podržal a zákrokom nohou zastavil loptu smerujúcu do brány. Domáci síce mali miernu územnú prevahu, svoje akcie však vo finálnej fáze nedotiahli do úspešného konca. Gólom neskončili hlavičky dvojice útočníkov Burcáka a Danka, ani strela Filipa Špaka z priameho kopu. Hostia hrozili najmä z rýchlych brejkov, svojich spoluhráčov zásoboval kvalitnými pasmi stropkovský odchovanec s kapitánskou páskou na rukáve prešovského dresu Roman Kovalčík. Ani po akciách hostí však správca domáceho štadióna neprepínal skóre na gólovom ukazovateli a tak sa prvý polčas skončil bez gólov. V druhom dejstve domáci v ofenzíve zaradili vyšší rýchlostný stupeň čo postupom času prinieslo víťazný gól. Po viacerých nevydarených centroch z kopačky Stropkovčanov si loptu od Mihoka vypýtal Marián Dolutovský, kľučkou poza pätu sa zbavil obrancu a naservíroval loptu na hlavu Filipa Špaka, jeho pokus však brankár hostí Schwarz bravúrne vyrazil. O pár minút neskôr bol prešovský brankár predsa len prekonaný. Rohový kop Mihoka predlžil Burcák na dobre postaveného Špaka, ktorý volejom vyslal loptu bránu. Tesne pred bránkovou čiarou zmenil smer lopty kapitán Pavlík a otvoril tak skóre. Zvýšiť mohol v 78. minúte po centri Daniela Petrišina Dávid Danko, lopta od jeho ramena opečiatkovala iba brvno Schwarzovej brány. V závere sa hostia snažili vyrovnať a vytvorili si mierny tlak, ten však vyústil len v nepresnú strelu Dominika Lukáča z voleja v 89. minúte.
Po dvoch týždňoch tak Stropkovčania opäť zvíťazili najtesnejším rozdielom. V hernom prejave majú zverenci Jozefa Lehockého čo zlepšovať, no na štvrtom mieste majú 5 kôl pred koncom už štvorbodový náskok.
Gól: 65. Pavlík
Žk: Špak, Mihok, Jakubčo, Danko
Zostava: Mydla- Petrišin (78. Bochin), Pavlík, Špak, E. Tabiš- M. Dolutovský, Mihok, Poľák (71. Bunda), Jakubčo- Danko, Burcák.

II. liga starší dorast:

Košická Nová Ves – Stropkov 1:1 (gól Vrábeľ)

II. liga mladší dorast:

Košická Nová Ves – Stropkov 1:1 (gól Cuprišin)

II. liga starší žiaci:

Stropkov „A“ – Široké 6:0 (Kožlej 2, Gonos 2, Slobodník, Novotňák)
Svidník – Stropkov „B“ 5:0

II. liga mladší žiaci:

Stropkov „A“ – Široké 2:2 (F. Bodnár, M. Bučko)
Svidník – Stropkov „B“ 2:1 (Oliver Malačina)

Miňovce – Kalnište
Zápas sa nehral pre ochorenie domácich hráčov.

Hrabovčík – Tisinec 2:0 (1:0)
Na veľmi dobrom teréne sa mužstvo domácich ujalo vedenia gólom Košu. Po vylúčení hosťujúceho hráča, mužstvo domácich ovládlo hru a nevyužilo množstvo gólových príležitostí. V závere mohli hostia korigovať po štandardnej situácii, ale brankár domácich Harvilko bravúrne zasiahol. V 90. min. korunoval víťazstvo domácich Horváth a stanovil konečný výsledok na 2:0.
Góly: Koša, Horváth
K: 0 – ČK Skysľak

Mestisko – Breznica 0:1 (0:1)
Domáci od začiatku zápasu až ku koncu boli herne lepším mužstvom, ale gólové šance nedokázali premeniť. Hostia z ojedinelého protiútoku, po chybe domácej obrany, dali gól, ktorý nakoniec ostal víťazný.

Sitníky – Chotča 4:2 (1:2)
Tento zápas bol pre domácich posledným na domácom štadióne pred začatím jeho rekonštrukcie. Prvý polčas domácim nevyšiel a do kabín odchádzali s výsledkom 1:2. V druhom polčase domáci, po kritike trénera, vystupňovali tlak, ktorý zužitkovali gólmi.

Bukovce – Kružlová 3:1 (3:1)
V slušnom zápase domáci zaslúžene vyhrali. S prehľadom rozhodoval rozhodca Prusák.

Úradná správa č. 29 zo dňa 5. mája 2016

Oznamuje klubom, že im v ISSF bola vystavená faktúra za mesiac apríl, ktorá je splatná 10.5.2016 (peniaze musia byť na účte SFZ)
1. Schválila výsledky 20.kola 6.ligy dospelých, výsledky 8.kola 7.ligy dospelých, výsledky 9.kola dorastu a žiakov OOFZ
2. Prerokovala námietku FK Breznica zo zápasu 20.kola 6.ligy dospelých Breznica – Lomné – námietka neopodstatnená, nebol porušený SP a PF.
3. Predvoláva na svoje zasadnutie dňa 13.5.2016 o 17.00 hod. zo stretnutia 9.kola 4.ligy dorastu Sitníky – Lomné, VD domácich R. Fatľa, kapitán domácich S. Babjarčík, VD hostí P. Dovičák, kapitán hostí A. Berežný, R stretnutia Ľ. Suchanič, hráč FK Lomné D. Mocný – 1283714
1.Trestá hráča FK Radoma Denis Haspra – 1239463 – DO zastavením športovej činnosti na 2 stretnutia nepodmienečne, od 05.05.2016 podľa DP čl.37/4,48/1a,2a poplatok 10,–€
2.Trestá hráča FK Lomné František Roba – 1247817 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne (5žk), od 05.05.2016 podľa DP čl.37/5a, poplatok 10,–€
3.Trestá hráča FK Mestisko Michal Tkáč – 1188311 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne (5žk), od 05.05.2016 podľa DP čl.37/5a, poplatok 10,–€
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.