Futbal 18/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Vranov – Stropkov 3:0 (1:0)

Po tesnej výhre v derby stretnutí cestovali Stropkovčania na pôdu neďalekého Vranova. V jarnej časti súťaže sa Vranovčanom výsledkovo aj herne darí, čo potvrdili aj proti Stropkovu. V úvode mali viac z hry domáci, prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali až v 22. minúte a hneď ju premenili na gól. Po nakopnutej lopte zo štandardnej situácie sa v šestnástke najlepšie zorientoval Peter Veselovský a prízemnou strelou k žrdi otvoril skóre. Na opačnej strane sa o vyrovnanie pokúšal Peter Poľák, po centri z pravej strany však jeho hlavička smerovala tesne nad Makóovu bránu. Pred koncom prvej štyridsaťpäťminútovky mohli domáci zvýšiť po krídelnej akcii, tentokrát však po strele zvnútra šestnástky rozvlnili len bočnú sieť. V druhom polčase hostia v snahe zmeniť nepriaznivý stav zvýšili aktivitu v ofenzíve, akcie Dolutovského s Burcákom ani Poľáka s Bundom však gólové vyústenie nepriniesli. Gólovú radosť číslo dva si však vychutnali v 56. minúte domáci diváci. Po faule na Petra Kokočáka v pokutovom území ukázal hlavný rozhodca na biely bod a sám faulovaný okorenil svoj kvalitný výkon presným penaltovým zásahom. V 62. minúte mali hostia sľubnú šancu na zníženie, striedajúci Danko vysunul prihrávkou medzi obranu Burcáka, jeho strela špicákom však tesne minula pravú žrď stropkovského odchovanca v bráne Vranova Erika Makóa. O dve minúty neskôr pridal ďalšiu gólovú poistku pre Vranov svojím druhým gólom v stretnutí Peter Veselovský, ktorý sa opäť presadil po dorážke zo štandardnej situácie. Hostia tak opäť doplatili na nedôsledné bránenie štandardných situácií vo vlastnej šestnástke a v jari takto inkasovali už sedem gólov.
Zaujímavosťou sobotňajšieho duelu bol fakt, že v ten istý deň sa stretli aj dorastenecké celky oboch súperov. Zverenci Jozefa Lehockého však nenadviazali na svojich mladších kolegov a tentokrát vyšli bodovo naprázdno. Vranovčania sa víťazstvom dotiahli na svojho súpera a od štvrtého miesta ich delí už len bod.
Žk: Mihok, Jakubčo
Zostava: Mydla- Bochin (57. E. Tabiš), Pavlík, D. Teraz, Petrišin- Bunda (70. Sivák), Jakubčo (61. Danko), Mihok, M. Dolutovský, Poľák- Burcák
Hlasy trénerov:
Bartolomej Petro (MFK Vranov): „Chlapcom sa chcem za výkon poďakovať. Človek pred stretnutím rozmýšľa o derby súbojoch, ktoré sú často o jednom góle a dopadnúť môžu hocijako, preto som si od srdca vydýchol (úsmev). Dnes sa opäť odzrkadlil zodpovedný prístup hráčov v priebehu celého týždňa k tréningom, čo musí byť vidieť, ako tomto prípade, aj v zápase. Dôležité bolo, že sa nám podarilo dať prvý gól, lebo vtedy musí každý o čosi viac otvoriť hru. Každopádne celozápasový výkon bol výborný – vyšli nám opäť štandardky, dali sme krásne tri góly. Teším sa teda z toho, že chlapci sa do druhej polovice jarnej časti prehupli pekným víťazstvom, navyše s mužstvom, ktoré je na 4. mieste.“
Jozef Lehocký (MŠK Tesla Stropkov): „Do Vranova sme cestovali s cieľom domácich, ktorí majú momentálne dobrú fazónu, potrápiť. Mrzí ma len jedno, a to, že stále inkasujeme po štandardkách, hoci hráčov na to pripravujeme a upozorňujeme, no zatiaľ tieto situácie na trávniku riešiť nevieme. Súper bol lepší na lopte, agresívnejší v osobných súbojoch, preto vyhral zaslúžene.“

Góly: Vrábeľ 2
Zostava: Mulík- M. Lipák, Feč, Belina, Mitruška- Kapa, Vaško, Veselý, Jurečko- Vrábeľ, Haško (88. Vaňko)

II. liga mladší dorast:

Stropkov – Vranov 2:2 (1:0)
Góly: Fečo, Bochmáč
Zostava: Šmajda- Cuprišin, J. Lipák, Bedruň, Hančák- Bochmáč, Moskaľ, Fečo, Preksta (58. Ceperko)- Gombár (41. Labanc, 70. Mihelič), P. Berežný

II. liga starší žiaci:

Medzilaborce – Stropkov „A“ 1:8 (0:2)
Góly: Cichý 2, Kollarik 2, Kožlej (11m), Slobodník, Novotňák, Gonos
Zostava: D. Slivka- L. Zápotocký, Glovacký, V. Rapač, Čabala, Kožlej, Slobodník, Cichý, Kollarik, J. Slivka (43. Gonos), Novotňák
Stropkov „B“ – Prešov „B“ 1:0 (0:0)
Gól: Adam Motyka
Zostava: Baláž- A. Bujdoš, D. Bujdoš, D. Lehocký, Hažer, Venglovič, F. Zápotocký, P. Šujeta, S. Jobko (36. Šlechta), Čeledinský, Adam Motyka

II. liga mladší žiaci:

Medzilaborce – Stropkov „A“ 0:3 (0:2)
Góly: Gajdoš, Novák, F. Bodnár
Zostava: Seman- Danko, Fečko, Vansáč, Durkoš, Suvák, Derco, Gajdoš, F. Bodnár, Klučár, Bučko, Homoľa, L. Čonka, P. Rapáč, Šatník, Novák, Madzin
Stropkov „B“ – Prešov „B“ 2:2 (1:1)
Góly: Dominik Veselý, Brian Jobko
Zostava: Šujeta- Marčišin, Znoj, D. Veselý, Kmiť, Ľuľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Petrík, Konár, B. Jobko, Nguyen Viet Hien, Biľ, Reiter, Džopko, T. Veselý, Ivančo

Výsledky prípraviek – U10 a U11

V utorok 26. apríla odohrali svoj prvý turnaj jarnej časti prípravky Stropkova kategórie U10 a U11. Zápasy sa odohrali v Stropkove na umelej tráve s týmito výsledkami:
Kategória U11
Svidník – Stropkov 1:7 (Čonka 3, Veselý T. 2, Ripper, Sejka)
Humenné – Stropkov 7:1 (Čonka)
Kategória U10
Svidník – Stropkov 7:7 (Mucha 3, Tokár 2, Korady, Motyka)
Humenné – Stropkov 4:0
Najbližší turnaj by sa mal uskutočniť 5. mája na hlavnom ihrisku vo Svidníku so začiatkom o deviatej hodine.

Kuková – Sitníky 2:5 (1:2)
Za peknej futbalovej kulisy sa hral pohľadný futbal v Kukovej. Hostia, ako líder, pricestovali s jasným úmyslom zobrať domácim tri body, čo sa im aj peknou kombinačnou hrou podarilo. Domáci držali krok s lídrom do 75. minúty, kde hostia Motykom zvýšili na 1:3 a bolo po zápase. Za zmienku stoja tiež góly, ktoré z domácich dal čerstvý päťdesiatnik Andrej Kožlej a za hostí utešenou strelou Jozef Bodnár.
Góly: V. Kulpa, A. Kožlej – Motyka 2, Durkáč 2, Bodnár
ŽK: 0 – Luberda

Lúčka – Rovné 2:1 (0:0)
Príjemné počasie, vynikajúca futbalová atmosféra a ešte krajší a slušný zápas dvoch vyspelých celkov, ktorý sa odohral bez kartovej atmosféry. Diváci si na gól museli počkať do konca zápasu. Ako prví sa vedenia ujali hostia, keď Tyčom nastrelenú loptu brankár domácich podcenil a tá mu prekĺzla rukami. Vzápätí domáci podobným spôsobom prekvapili brankára hostí. Domáci po túžbe víťazstva v 90. min. piatimi strelami neprestrelili dobre zostavenú obranu hostí, no vzápätí boli pred šestnástkou faulovaní a hlavný rozhodca nariadil priamy kop. K lopte sa postavil P. Bakaľár, ktorý nekompromisnou strelou prestrelil múr, obranu hostí a skoro roztrhal siete. Domáci konečne prekonali domácu smolu a v zápase zaslúžene zvíťazili.
Góly: P. Bakaľár 2 – R. Tyč

Breznica – Lomné 0:1 (0:1)
Góly: 0 – M. Medvec

Tisinec – Mestisko 1:0 (0:0)
V prvom polčase mali obe mužstvá šance no brankári boli pozorní. Druhý polčas sa hral len na bránu Mestiska. Tisinec mal tlak, ale brankár hostí Maruščák chránil svätyňu ako sa dalo. Domáci sa gólu dočkali, keď rozhodca Bodnár správne nariadil v 86. minúte pokutový kop a Kochan s prehľadom zariadil domáce víťazstvo. Domáci hráči sa touto cestou chcú poďakovať Jánovi Prusákovi a Ferkovi Prusákovi za skvelé pripravené podmienky na ihrisku.
Góly: Kochan
ŽK: P. Skysľak

Kalnište – Stročín 6:1 (3:1)
Góly: B. Hálek 3 (1 z 11m), M. Marko, J. Hudák, T. Hálek – M. Vitko

Chotča – Radoma 3:0 (2:0)
Na dobre pripravenej hracej ploche domáci zatlačili hostí pred ich bránu, ale gól sa im nedarilo streliť. Až v 30. minúte po odrazenej lopte Kmiť upravil na 1:0 pre domácich. V 40. min. neúnavný Fejko zvýšil na 2:0. Do druhého polčasu nastúpili domáci s tým, že zvýšia skóre a to sa im podarilo hneď v úvode v 52. min. Po strele z hranice šestnástky stanovil skóre Petra.
Góly: Kmiť, Fejko, Petra
ČK: 0 – Haspra (po 2. ŽK)

7. liga

Baňa- Bukovce 4:0 (1:0)
Góly: T. Gondek 2, M. Gondek, Hanák

Orlík – Havaj 0:3 (0:0)
Domáci v 1. polčase nevyužili tri čisté šance a hostia potrestali chyby v obrane.

Úradná správa č. 28 zo dňa 27. apríla 2016

1.Schválila výsledky 19.kola 6.ligy dospelých, výsledky dohrávok 7.ligy dospelých, výsledky 8.kola dorastu a žiakov OOFZ
2. Semifinále Pohára predsedu OOFZ medzi FK Tisinec – FK Rovné sa odohrá 20.5.2016 (piatok) o 17.00 hod. na futbalovom štadióne v Mestisku. Náklady na stretnutie hradia kluby na polovicu.
3. Semifinále Pohára predsedu OOFZ medzi FK Hrabovčík – FK Sitníky sa odohrá 18.5.2016 (streda) o 17.00 hod. na futbalovom štadióne vo Svidníku. Náklady na stretnutie hradia kluby na polovicu.
1.Trestá hráča FK Lomné Ján Kraus – 1282550 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne, od 27.04.2016 podľa DP čl.37/3, poplatok 5,–€