smahu správy

Blíži sa jubilejná Desiatka a 36. ročník Stropkovskej dvadsiatky i detský beh

Novinka pre Stropkovčanov: Charitatívny beh pre „domček“

Stropkovský Klub bežcov pomaly finišuje s prípravami na 36. ročník Stropkovskej dvadsiatky, prvého polmaratónu v Prešovskom kraji a piaty ročník mladšieho podujatia určeného predovšetkým domácim bežcom Stropkovská desiatka. Preteky sa konajú v nedeľu 8. mája. Trasy oboch behov začínajú aj končia na Námestí SNP.

Polmaratónska trať smeruje zo Stropkova cez Chotču do Bukoviec a späť, obrátka desaťkilometrového behu je na polceste v Chotči. V minulom roku sa na štart oboch pretekov postavilo 132 bežcov, najviac za posledných 30 rokov. Potešujúce tiež je, že bežať sa odhodláva čoraz viac Stropkovčanov. V tomto roku sa organizátori rozhodli motivovať domácich bežcov ešte viac. „Nasledujeme príklad veľkých bežeckých podujatí v Košiciach či Prahe, kde majú štartujúci možnosť podporiť dobročinnú myšlienku a svojou účasťou pomôcť tým, ktorí to potrebujú najviac. V spolupráci s Domom detí Božieho milosrdenstva sme spustili projekt zameraný na motiváciu domácich bežcov, Stropkovčanov. Každý, kto sa rozhodne postaviť na štart 10-kilometrového behu alebo polmaratónu môže pri registrácii nahlásiť, že jeho štartovné chce darovať domčeku. Na dobročinný beh je vyčlenených 30 štartových čísel. Ak sa na blížiacich podujatiach predstaví 30 bežcov zo Stropkova, domček od nich získa prostredníctvom Klubu bežcov 300 eur,“ priblížil predseda klubu Štefan Kmiť. Doplnil, že v minulom roku sa na oboch podujatiach zúčastnilo 14 Stropkovčanov, preto verí, že tentoraz sa podarí naplniť stanovenú tridsiatku domácich. „Narastajúca popularita cestného behu je badateľná aj v Stropkove. Kratšie či dlhšie trasy tu vo voľnom čase absolvujú doslova desiatky miestnych rekreačných športovcov. Práve túto skupinu Stropkovčanov by sme radi videli aj na štarte jedného z našich behov. Veď Desiatka vznikla hlavne pre nich. Preto budeme radi, ak si ich príde zabehať čo najviac a podporia dobrú vec,“ vyzval Š. Kmiť.
Štartuje sa o 11.00 hod. z námestia. Po tretíkrát budú štartovať aj stropkovské deti v rámci Detského behu pre mamičku, ktorý začína o 11.05 hod. Pre všetkých bežcov v hlavných behoch sú pripravené atraktívne štartovacie balíčky, občerstvenie a chutný obed na námestí, pripravené je aj prekvapenie pre deti. Bonusom pre všetkých je popreteková regenerácia na krytej plavárni. Registrácia prebieha na stránke www.stropkovska20.sk do 5. mája, po tomto termíne už len v deň štartu, 8. mája na Námestí SNP.
-sp20-

Ako pomôcť svojím výkonom dobrej veci?

Klub bežcov vyčlenil 30 štartovných čísel pre Stropkovčanov, ktorých štartovné v sume 10 eur poputuje pre Dom detí Božieho milosrdenstva, n. o. Každý, kto sa rozhodne bežať pre domček, môže tento charitatívny projekt podporiť aj dobrovoľným príspevkom nad rámec štartovného. Postup je nasledujúci:
1. Zaregistrujte sa osobne na Mestskom úrade alebo na stránke www.stropkovska20.sk na Desiatku alebo polmaratón.
2. do piatku 6. mája uhraďte štartovné vo výške 10 eur osobne na Mestskom úrade v Stropkove, v hlavnej budove na poschodí, č. dv. 10 (Peter Novák).
3. v deň behu, 8. mája, si na Námestí SNP vyzdvihnite štartový balíček a bežte s príjemným pocitom, že ste pomohli dobrej veci.

redakcia | 27. 4. 2016 | Šport | Odkaz na článok | | 108x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou