Futbal 17/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Svidník 1:0 (0:0)

Regionálne „El Classico“ malo v prvom polčase vyrovnaný priebeh s niekoľkými príležitosťami na oboch stranách. Za Stropkovčanov mohol skórovať v 15. minúte zvnútra päťky Pavol Bunda, jeho špicák však brankár hostí vyrazil. Na opačnej strane po nakopnutej lopte Jozefa Tírera zo štandardnej situácie pohrozili domácej obrane Lukáš Hricov s Róbertom Ľalíkom, ani ich aktivita však gólom neskončila. V 26. minúte vybojoval loptu v strede ihriska Marián Dolutovský, posunul ju do brejku rýchlonohému Bundovi, ktorého sa pred šestnástkou pokúšal zastaviť stopér Svidníka Miroslav Hricov. Ten zasiahol loptu v sklze rukou, po ktorej nasledoval priamy kop pre domácich z 18– tich metrov. Marek Mihok síce obstrelil múr, jeho pokus sa však medzi tri žrde nezmestil. O čosi lepšiu pozíciu na priamy kop mal minútu pred koncom prvého dejstva špílmacher hry hostí Jozef Tírer. Odchovanec Stropkova si pred zápasom zaspomínal na časy, v ktorých mu súčasní hráči Stropkova podávali lopty za bránou. V drese Stropkova sa z podobných pozícii väčšinou nemýlil, tentokrát však lopta z jeho ľavačky preletela tesne ponad Mydlovu bránu. Do druhého polčasu nastúpili zverenci Jozefa Lehockého so zvýšenou aktivitou, ktorá postupne vyústila v gólový efekt. Jakubčovu ďalekonosnú strelu v 50. minúte ešte brankár Svidníka Vinclér kryl, o osem minút neskôr bol predsa len prekonaný. Gólu domácich predchádzalo vylúčenie hosťujúceho Miroslava Hricova, ktorý v 57. minúte opäť nedovolene zastavil unikajúceho Bundu a po druhej žltej karte predčasne opustil hraciu plochu. Stropkovčania využili presilovku hneď po minúte hry. Na center Mareka Mihoka z rohového kopu si nabehol jeden z najlepších hráčov domácich Filip Špak a hlavou otvoril skóre. Zvýšiť mohol ten istý hráč v 70. minúte, jeho akrobatický pokus však tentokrát obrana Svidníka odvrátila z bránkovej čiary. Aj napriek početnej nevýhode sa Svidníčania snažili o vyrovnanie, čo sa im takmer podarilo. Po hlavičke Mariána Paňka sa lopta odrazila od brvna Mydlovej brány, gólom neskončila ani akcia Lukáša Hricova či strela Ladislava Harakaľa z tridsiatich metrov. Za Stropkovčanov mohli zvýšiť v sľubných pozíciách Jakubčo, Burcák a striedajúci Danko, ich príležitosti však takisto zostali nevyužité.
V sychravom počasí výkon domácich príliš divákov nezahrial, aj napriek tomu však dokázali získať tri body a po troch kolách sa vrátili na štvrtú priečku v tabuľke.
Gól: 58. Filip Špak
Žk: Marián Dolutovský, Filip Špak- Miroslav Hricov (dvakrát), Róbert Ľalík, Karala
Čk: 57. Miroslav Hricov (po dvoch žltých kartách)
Zostava: Mydla- Bochin, F. Špak, D. Teraz, Petrišin- Bunda, Jakubčo, Mihok, M. Dolutovský (60. Danko), Poľák (73. E. Tabiš)- Burcák.

Góly: Jaselský, Vrábeľ
Zostava: Mulík- Feč, Belina, Zápotocký, Mitruška- Kapa, Vaško, Veselý, M. Lipák- Vrábeľ, Jaselský

II. liga mladší dorast:

Trebišov – Stropkov 1:2 (1:0)
Góly: Fečo, P. Berežný
Zostava: Rusinko- Cuprišin, J. Lipák, Bochmáč, Hančák- Labanc (56. Ceperko), Preksta, Fečo, Gombár (76. Jakubov)- Bedruň, P. Berežný (64. Š. Tabiš)

II. liga starší žiaci:

Stropkov „A“ – FAMT Prešov 1:0 (0:0)
Gól: Kožlej
Zostava: D. Slivka- L. Zápotocký, Glovacký, Mačuga, Čabala, Kožlej, Slobodník, Cichý, Kollárik, J. Slivka (47. Gonos), Novotňák
Sabinov – Stropkov „B“ 4:1 (2:1)
Gól: Marek Bujdoš
Zostava: Baláž- A. Bujdoš, Marek Bujdoš, K. Bodnár (49. Šlechta), Hažer, Venglovič, F. Zápotocký, Babjarčík, Cap, P. Šujeta, S. Jobko

II. liga mladší žiaci:

Stropkov „A“ – FAMT Prešov 1:1 (1:1)
Góly: Gajdoš
Zostava: Seman- Danko, Fečko, Vansáč, Durkoš, Suvák, Derco, Gajdoš, F. Bodnár, Klučár, Bučko, Homoľa, L. Čonka, P. Rapáč, Šatník, Novák, Madzin
Sabinov – Stropkov „B“ 1:3 (1:3)
Góly: Dovičák, Kmiť, Malačina
Zostava: Šujeta- Marčišin, Znoj, D. Veselý, Kmiť, Ľuľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Petrík, Konár, B. Jobko, Nguyen Viet Hien, Biľ, Reiter, Džopko, T. Veselý, Ivančo

Hrabovčík – Kalnište 1:0 (0:0)
Na veľmi dobrom ihrisku sa hral svižný futbal. Domáci nevyužili štyri stopercentné príležitosti. V druhom polčase po góle Košu hostia otvorili hru, ale kapitánom nevyužili stopercentnú šancu. V závere opäť domáci prevzali iniciatívu a nevyužili ďalšie šance Koša a Horváth. Vcelku však zaslúžene zvíťazili.
Gól: Koša
ŽK: Pustý – Sabovčík, Varga

Radoma – Kuková 2:1 (0:1)
Góly: Matkobiš, Juhas – Pelechač

Stročín – Chotča 6:1 (4:0)
Od prvej minúty zápasu domáci zatlačili svojho súpera na jeho polovicu a v 1. polčase viedli hladko 4:0, na čom mal zásluhu aj domáci brankár. V druhom polčase domáce mužstvo poľavilo a hostia strelili čestný úspech. V závere zápasu po nevyužitých piatich samostatných nájazdoch domáci pridali ďalšie dva góly a stanovili konečný výsledok na 6:1.
Góly: Jakub Rodák 2, Vitko 2, Sagan, Martin Rodák – Majerník
ŽK: Haluška, Vitko – 0

Mestisko – Miňovce 1:1 (0:1)
Domáci začali v tréningovom tempe a hostia ich prekvapili svojou hrou. Avšak hneď na to si vytvorili územnú prevahu a hostí pritlačili k šestnástke. Napriek tomu z protiútoku domáci inkasovali. Do polčasu v snahe skorigovať výsledok si vytvorili veľmi dobré príležitosti, ktoré hostia aj za cenu faulov v pokutovom území likvidovali. Rozhodcova píšťalka však ostala nemá. Druhý polčas boli domáci na ihrisku suverénnym družstvom, dali aj dva regulárne góly, ale rozhodcovia z nepochopiteľných dôvodov góly neuznali. 10 minút pred koncom Tkáč vyrovnal na 1:1. Najslabším článkom tohto zápasu boli rozhodcovia, čo je smutné pre okresný futbal.

Sitníky – Lúčka 3:1 (3:1)
V tomto zápase domáce mužstvo nenechalo nič na náhodu a už v prvej minúte otvorilo skóre gólom Durkáča. Následným neporozumením domácej obrany hostia využili šancu a tak vyrovnali stav na 1:1. Domáci hráči sa zomkli a strelou z priameho kopu zvýšili stav na 2:1. Po peknom rohovom kope Motyku zaznamenal svoj druhý gól Marušák. V druhom polčase sa hostia nedostali k žiadnej gólovej šanci a tak si domáce mužstvo potvrdilo úlohu favorita a suverénne zvíťazilo.

1. Schválila výsledky 18.kola 6.ligy a výsledok dohrávky 7.ligy OOFZ
2.Semifinále Pohára predsedu OOFZ medzi FK Tisinec – FK Rovné sa odohrá 20.5.2016 (piatok) o 17.00 hod. na futbalovom štadióne v Mestisku. Náklady na stretnutie hradia kluby na polovicu.
3. Semifinále Pohára predsedu OOFZ medzi FK Hrabovčík – FK Sitníky sa odohrá 18.5.2016 (streda) o 17.00 hod. na futbalovom štadióne v Tisinci. Náklady na stretnutie hradia kluby na polovicu.
4. Schvaľuje zmenu termínu stretnutia 19.kola 6. ligy FK Rovné – FK Breznica z 24.4.2016 na 23.4.2016 (sobota) o 16.30 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 10,– € FK Breznica.
5. Schvaľuje zmenu UHČ stretnutia 19. kola 6. ligy FK Stročín – FK Chotča hraného dňa 24.4.2016 zo 16.00 hod. na 13.30 hod. – vzájomná dohoda, poplatok 10,– € FK Stročín.
1. Trestá hráča FK Tisinec Jozef Michrina – 1142327 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne (5 žk), od 21.04.2016 podľa DP čl.37/ 5a, poplatok 10,–€
2. Trestá hráča FK Kalnište Ľubomír Slaninka – 1190063 – DO zastavením športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne (5 žk), od 21.04.2016 podľa DP čl.37/ 5a, poplatok 10,–€