Spod vysokých sietí 16/2016

Posledný domáci zápas junioriek v sezóne

VK Cele Group Stropkov – KV MŠK Oktan Kežmarok 3:0, 3:0

Posledný domáci zápas nepriniesol prekvapenie keď volejbalistky VK Cele Group Stropkov porazili družstvo z Kežmarku hladko, bez akejkoľvek drámy 3:0, 3:0. Početné domáce publikum, ktorému ďakujeme za podporu vo všetkých uplynulých stretnutiach na stropkovskej palubovke, teda neodišlo sklamané a opäť mohlo zatlieskať miestnym juniorkám k pripísaniu ďalšej výhry na svoje konto.
Prvý zápas začal náskokom našich hneď v prvom sete, čo pokračovalo do jeho konca. Druhý a tretí set sa javili ako repliky úvodného a aj keď by si diváci možno priali aspoň krátke zdramatizovanie, to neprišlo a tretí set bol konečný. V nasledujúcom duely sa síce Kežmarčanky nachvíľu ocitli v trojbodovom vedení, avšak to sa veľmi rýchlo stratilo po niekoľkých pekných akciách domácich, ktoré sa opakovali v každom z troch setov, a teda diváci si dlho na tribúne neposedeli ani v tomto zápase.
Družstvu gratulujeme a prajeme veľa šťastia v poslednom kole, ktoré dievčatá odohrajú 23.4. v Liptovskom Hrádku. Za celoročnú pomoc s usporadúvaním domácich kôl, a teda za poskytnutie vhodných priestorov ďakujeme mestu Stropkov a ŽŠ Mlynskej. Svoj posledný zápas na domácej pôde odohralo libero nášho tímu Diana Gondeková, ktorej rovnako patrí veľká vďaka za všetky podané výkony v družstve, ktoré vo výraznej miere dopomohli ku každému spoločnému úspechu.
Zostava: K. Bodnárová, D. Gondeková, I. Keselicová, M. Keselicová, A. Petrová, T. Rusnáková, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, N. Špaková, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrabľová, asistentka trénera S. Pariláková, p. tréner Maroš Šturák.

Volejbal – staršie žiačky

V sobotu 9. 4. 2016 hostilo družstvo MVK Stropkov B na domácej palubovke hráčky z Popradu.
Prvé dva sety domáce hráčky vôbec nezvládli a hostia už viedli 0:2 na sety. Stropkovčanky zlepšili v ďalších dvoch setoch hru na sieti a vyrovnali stav na 2:2. V úvode tajbrejku, ako aj v koncovke, pokazili niekoľko ľahkých lôpt, ktoré potom chýbali v závere setu a zápas prehrali.
V podobnom duchu sa niesol aj zápas druhý, kedy hostia poľahky získali úvodný set. Nepriaznivý priebeh druhého setu dokázali domáce hráčky otočiť, keď už prehrávali 2:10, 4:14 a nakoniec ho získali vo svoj prospech v pomere 25:21. V treťom sete sa Stropkovčanky vrátili do spiaceho režimu z úvodného setu, čo súper znova zúročil. Štvrtý set bol do jeho polovice vyrovnaný, no jeho druhú časť zvládli lepšie domáce hráčky a tak sa opäť rozhodovalo v tajbrejku. Ten zahrali Stropkovčanky lepšie a tak si so súperom rozdelili body.
Bohužiaľ predvedený výkon hráčok MVK Stropkov B bol ďaleko za očakávaním. Dievčatá sa budú musieť v ďalších zápasoch viac koncentrovať a hlavne preniesť do svojej hry nasadenie, bojovnosť a chuť po víťazstve.
Výsledky: MVK Stropkov B – VK Junior Poprad 2:3 (-20, –19,19, 21,–13), MVK Stropkov B – VK Junior Poprad 3:2 (-18, 21, –14, 16, 11)
Zostava družstva: Pariláková A., Tchirová N., Vaškaninová L., Andrejovská L., Hnátová N., Fečková N., Volčková L., Dzurjová B.
Tréner: Mgr. Alexík P.
---------------------------------------
Úspešné 20. kolo Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok má za sebou družstvo MVK Stropkov B, ktoré zdolalo v sobotu 16. 4. 2016 na palubovke hostí mladé Lendačanky.
V oboch zápasoch dominovali mladé Stropkovčanky vo všetkých herných činnostiach a bez väčších problémov si poradili so svojimi súperkami.
Výsledky: MVK Stropkov B – VK ZŠ Lendak 3:0 (8, 17, 15), MVK Stropkov B – VK ZŠ Lendak 3:0 (15, 12, 15)
Zostava družstva: Vaškaninová L., Tchirová N., Andrejovská L., Dzurjová B., Volčková L., Hnátová N., Fečková N.
-pa-

Volejbal – mladšie žiačky

V dohrávke 4. kola finálovej skupiny Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok v trojkovom volejbale cestovali hráčky MVK Stropkov B na palubovku družstva Svidníka.
V obidvoch zápasoch mladé Stropkovčanky bojovali a snažili sa držať krok so svojimi súperkami, no v koncovkách setov boli hostia dôraznejší v útoku. Obrana na sieti ako aj v poli bola slabšou stránkou hráčok Stropkova, ktoré napokon prehrali rovnakým pomerom setov v obidvoch dueloch 1:3.
Posledný zápas odohrajú hráčky Stropkova B v domácom prostredí 8.mája 2016 proti družstvu Vranova/Topľou.
Výsledky: MVK Stropkov B – ŠK Komenského Svidník 1:3 (-14, 20, –18, –22), MVK Stropkov B – ŠK Komenského Svidník 1:3 (-19, 16,–21,–18)
Zostava Stropkov B: Hvozdová Z., Polivčáková N., Semancová K., Vargová B. Tréner: Mgr. Alexík P.
-----------------------------------------------------------------------------
V nedeľu 17. 4. 2016 privítalo v predposlednom kole Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok v trojkovom volejbale družstvo MVK Stropkov A na domácej palubovke súperky zo Spišskej Novej Vsi.
V úvodných dvoch setoch prvého zápasu hrali domáce hráčky útočnejší volejbal, kazili menej podaní ako súper. V sete treťom si hostia vytvorili sedembodový náskok (10:17), čomu dopomohla séria nepresností Stropkovčaniek v obrane ako aj v útoku. Napriek tomu domáce hráčky dokázali nepriaznivý vývoj setu zvrátiť vo svoj prospech a zápas dotiahnuť do víťazného konca.
Druhý zápas mal podobný priebeh, kedy hráčky Stropkova dominovali v prvých dvoch setoch. V poslednom sete Stropkovčanky trochu poľavili v jeho závere, kedy súper doťahoval osembodovú stratu bodov, no nakoniec set nepustili a mohli sa radovať z druhého víťazstva.
Výsledky: MVK Stropkov A – VK Spišská Nová Ves 3:0 (17,17,23), MVK Stropkov A – VK Spišská Nová Ves 3:0 (17,14,19)
Zostava Stropkov A: Balážová S., Hašková R., Nemcová S., Dovičaková K., Šafránková E., Cichá K.