Futbal 15/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Pušovce 1:3 (0:1)

Hoci od úvodu mali loptu častejšie na svojich kopačkách Stropkovčania, hostia udelili domácim lekciu z efektivity a tri z piatich šancí využili na strelenie gólu. Prvý zaznamenal po deviatich minútach hry Lukáš Makara, ktorý si nabehol na presný center svojho spoluhráča a hlavou poslal loptu presne k žrdi. Stropkovčania tak inkasovali ako prví aj v treťom domácom jarnom zápase. V úvodných dvoch sa im podarilo priebeh otočiť a o podobný scenár sa snažili aj proti Pušovciam. Vyrovnať mohol pred koncom polčasom kapitán Jakubčo, jeho prienik do vnútra šestnástky a následná strela však gólom neskončila. Po zmene strán boli od úvodu aktívnejší opäť domáci, ich rozbeh však zastavil ďalší inkasovaný gól. Aj svoj druhý gól strelili hostia hlavou, tentokrát usmernil loptu za Mydlov chrbát v 49. minúte Michal Tramita. Znížiť mohol o sedem minút neskôr Bochin, jeho strela ľavačkou z pätnástich metrov však skončila v rukách pozorného brankára Pušoviec Vaška. Kontaktný gól nepriniesli ani viaceré štandardné situácie domácich, ani strelecké pokusy spoza šestnástky. O slovo sa tak opäť prihlásili hostia. Po nastrelenej žrdi z priameho kopu sa k odrazenej lopte v päťke dostal bývalý hráč Stropkova Daniel Čabala a presnou dorážkou zvýšil na 0:3. Záverečný tlak Stropkova priniesol šance Bundu, Burcáka, Petrišina a mnoho rohových kopov, ktoré však obrana Pušoviec dokázala odvrátiť. V 82. minúte sa predsa len gólovej radosti dočkali priaznivci domácich, keď center Mihoka usmernil presne hlavou Peter Jakubčo.
Aj napriek snahe už Stropkovčania prehru neodvrátili a po 21. kole klesli v tabuľke o dve priečky.
Gól: 82. Jakubčo
Žk: M. Dolutovský, Mihok- Novotný, Maťaš
Zostava: Mydla- Bochin, Poľák, F. Špak, Petrišin- Bunda, Jakubčo, M. Dolutovský, Mihok, Dávid Polaščík (46. Burcák)- Danko.

Gól: Haško
Zostava: Mulík- Feč, Zápotocký, Belina, Mitruška- Batfalský (18. Kapa), Vaško, Veselý, Jurečko- Jaselský, Haško

II. liga mladší dorast:

Lipany – Stropkov 0:1 (0:0)
Gól: Moskaľ
Zostava: Šmajda- Cuprišin, J. Lipák, Bochmáč (71. Mihelič), Š. Tabiš (48. Ceperko)- P. Berežný (68. Jakubov), Moskaľ, Fečo, Preksta- Bedruň, Hančák

II. liga starší žiaci:

Stropkov „A“ – Lokomotíva Košice 13:0 (5:0)
Góly: Novotňák 3, Gonos 3, Kožlej 3, Kollarik 2, J. Slivka, vlastný Kováč
Zostava: D. Slivka (36. Vaško)- L. Zápotocký, Glovacký, Mačuga, Čabala, Kožlej, Slobodník, Cichý, Kollárik (36. Gonos), J. Slivka, Novotňák
Kračúnovce – Stropkov „B“ 7:0 (1:0)
Zostava: Baláž- A. Bujdoš, D. Bujdoš, M. Bujdoš Jobko (45. Šlechta), Hažer(39. Cap), Venglovič (51. Venglovič), P. Šujeta, Jaselský, F. Zápotocký, Čeledinský

II. liga mladší žiaci:

Stropkov „A“ – Lokomotíva Košice 12:2 (8:0)
Góly: Suvák 3, Bučko 3, Derco 2, Fečko, Klučár, F. Bodnár, Gajdoš
Zostava: Seman- Danko, Fečko, Vansáč, Durkoš, Suvák, Derco, Gajdoš, F. Bodnár, Klučár, Bučko, Homoľa, L. Čonka, P. Rapáč, Šatník, Novák, Madzin
Kračúnovce – Stropkov „B“ 2:2 (0:1)
Góly: Dovičák 2
Zostava: Šujeta- Marčišin, Znoj, D. Veselý, Kmiť, Ľuľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Petrík, Konár, B. Jobko, Nguyen Viet Hien, Biľ, Reiter, Džopko, T. Veselý, Pavlenko

Chotča – Kuková 1:3 (0:1)
Domáci nezopakovali výkon z Lúčky. Hostia už na začiatku zápasu pohrozili rýchlymi protiútokmi, z ktorých im jeden vyšiel v 20. minúte. Domáci potom zvýšili nasadenie, ale boli to hostia, ktorí nastrelili tyč a potom žrď domácej brány. Do 2. polčasu nastupovali domáci s tým, že vyrovnajú stav stretnutia. Ale proti tomu bol rozhodca, ktorý neodpískal pokutový kop po faule na domáceho hráča a hneď na druhej strane odpískal pokutový kop proti domácim. V 80. minúte strelili hostia tretí gól. Domácim sa ešte v 88. minúte podarilo skorigovať stav stretnutia na 1:3 Manduľom.
Góly: Manduľa – Vereščák 2, Jurč
ŽK: Keselica – Pelechač, M. Bolvan

Stročín – Lúčka 1:1 (1:1)
Domáce mužstvo nastúpilo potvrdiť vzostupnú formu z posledných zápasov. V úvode zahodili dve vyložené šance a súper to potrestal náhodným gólom. Domáci odpovedali rýchlo a ešte v 1. polčase vyrovnali na 1:1. V 2. polčase strelili aj druhý regulárny gól, hlavný rozhodca ho však na pokyn postranného neuznal pre údajný ofsajd.

Mestisko – Kalnište 1:1 (1:1)
Domáci hostili lídra súťaže, ale boli mu viac ako vyrovnaným súperom. Pre oko diváka to boli krásne futbalové momenty, avšak šťastnejší boli hostia, ktorí sa strelou zo 16m vzdialenosti ujali vedenia v 40. minúte zápasu. Ale domáci sa od tohto okamihu natlačili do šestnástky súpera, kde hostia hrali rukou a z oprávneného pokutového kopu Marián Macko vyrovnal. 2. polčas sa začal v tom istom tempe, pekné akcie sa striedali na oboch stranách, ale sporadické šance ostali nevyužité, takže nakoniec sa súboj skončil spravodlivou remízou. K výbornému priebehu zápasu prispel aj rozhodca Alojz Špak.

Úradná správa č. 25 zo dňa 7. apríla 2016

Oznamuje klubom, že im v ISSF bola vystavená faktúra za mesiac marec, ktorá je splatná 11.4.2016 (peniaze musia byť na účte SFZ)
1. Schválila výsledky 16.kola 6.ligy OOFZ
2. Vyzýva FK Tisinec, FK Rovné, FK Hrabovčík, FK Sitníky, aby predložili dohody o odohratí zápasov Pohára predsedu OOFZ do 13.4.2016. V prípade nedohody pozýva kluby na svoje zasadnutie dňa 13.4.2016 ( streda ) o 17.00 hod. na sekretariát OOFZ.
1. Trestá hráča TJ Družstevník Lomné – Tomáš Tramita – 1286782 – DO pozastavením výkonu športovej činnosti nepodmienečne na 1 stretnutie od 7.4.2016, podľa čl. 46/1a,c DP, poplatok 10,– €