Futbal 14/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Sabinov – Stropkov 2:1 (1:1)

Po tesnom víťazstve v domácom prostredí cestovali Stropkovčania na pôdu Sabinova, kde chceli pokračovať v bodovom ťažení. Aj napriek absencii štyroch stabilných členov zostavy mali blízko k dosiahnutiu svojho zámeru. Prvá šanca patrila práve im, po Tabišovom centri z rohového kopu si na zadnú žrď nabehol Bunda, ľavačkou však mieril vedľa Lukáčovej brány. Sabinov kontroval v 9. minúte, strelecký pokus Vranka zo siedmich metrov preletel tesne ponad brvno. Skóre sa nemenilo ani po akcii Lapoša v 16. minúte, keď jeho akciu zastavil včasným pádom pod nohy brankár Stropkova Mydla. V 23. minúte sa stav stretnutia menil po prvýkrát, vedenia sa ujali hostia. V akcii troch Sitníčanov sa po centri Mariána Dolutovského lopta dostala cez Dávida Danka až ku Dávidovi Polaščíkovi, ktorý si presným zakončením otvoril svoj strelecký účet v tretej lige mužov. V 36. minúte mohol zvýšiť po individuálnej akcii Dávid Danko, jeho pokus však zmaril brankár domácich. O minútu neskôr udrel na opačnej strane Sabinov. Na odrazenú loptu z rohového kopu najlepšie zareagoval Dominik Bašista a volejom vyrovnal. V 40. a v 49. minúte bol blízko ku gólu opäť aktívny Danko, ani jeho ďalšie zakončenia však gólom neskončili. V 52. minúte strhol vedenie na stranu domácich zo zaslúžene nariadeného pokutového kopu svojím druhým gólom v stretnutí Bašista. Zverenci Jozefa Lehockého sa síce snažili v ďalšom priebehu vyrovnať, obrana domácich ich však do vážnejších príležitostí nepúšťala. Zdvihnúť zástavu Stropkova však predsa len mohol v 90. minúte kapitán Jakubčo, jeho strela z osemnástich metrov však tesne minula svoj cieľ.
Hostia, už tradične podporovaní svojím fanklubom, tak odchádzali domov bez bodu, hoci zápasu by skôr svedčala remíza. Po týždni sa opäť zopakoval scenár z 0:1 na 2:1, tentokrát však v neprospech Stropkova.
Gól: 23. Dávid Polaščík
Žk: F. Spak, E. Tabiš, M. Dolutovský, Danko
Zostava: Mydla- Bochin, F. Spak, Poľák, E. Tabiš (59. Sivák)- Bunda, Petrišin, Jakubčo, M. Dolutovský, Dávid Polaščík (76. Karsa)- Danko

Góly: Jaselský 2, Vrábeľ, Vaško (11m)
Zostava: Mulík- Feč, Zápotocký, Belina, Mitruška (58. Batfalský)- M. Lipák, Vaško, Veselý (Kapa), Jurečko- Jaselský, Vrábeľ

II. liga mladší dorast:

Stropkov – Čaňa 4:1 (1:1)
Góly: Fečo 2, Moskaľ, Berežný
Zostava: Šmajda- Cuprišin, J. Lipák, Bochmáč, Ceperko (63. Kožlej)- P. Berežný (67. Cichý), Moskaľ, Fečo, Preksta- Bedruň, Gombár (41. Hančák)

II. liga starší žiaci:

Stropkov „B“ – Stropkov „A“ 0:8 (0:2)
Góly: Gonos 4, Kožlej, D. Slivka, J. Slivka, Čabala
Zostava Stropkov „B“: Baláž – Bujdoš, Jobko, Bodnár, Hažer, Venglovič, Babjarčík, Cap, F. Zápotocký, Čeledinský, Sušinka (60. Šlechta)
Zostava Stropkov „A“: Vaško (55. D. Slivka)- L. Zápotocký (60. Olčák), Glovacký, Mačuga, Čabala, Kožlej, Slobodník, Cichý (60. V. Rapáč), Kollárik, J. Slivka, Gonos

II. liga mladší žiaci:

Stropkov „B“ – Stropkov „A“ 1:3 (1:3)
Góly: Reiter- Derco 2, Suvák
Zostava Stropkov „B“: Šujeta- Marčišin, Znoj, D. Veselý, Kmiť, Ľuľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Ivančo, Petrík, Konár, B. Jobko, Nguyen Viet Hien, Biľ, Reiter, Džopko
Zostava Stropkov „A“: Seman- Danko, Fečko, Vansáč, Durkoš, Suvák, Derco, Gajdoš, F. Bodnár, Klučár, Bučko, Homoľa, L. Čonka, P. Rapáč, Šatník, Novák, Madzin.

Miňovce – Sitníky 1:2 (0:1)
Góly: Hricko – Motyka 2

Hrabovčík – Rovné 1:0 (1:0)
Za pekného počasia sa hralo derby, domáci strelili veľmi pekný gól a pri skvelej diváckej kulise zaslúžene vyhrali.
Góly: Kačmár

Breznica – Stročín 0:3 (0:0)
Domáci nastúpili so 7 dorastencami a takto značne omladené mužstvo hosťom vzdorovalo len 60 minút. Hostia svoju prevahu zúročili v poslednej polhodinke a zaslúžene vyhrali.

Mestisko – Lomné 4:0 (2:0)
Domáci v oklieštenej zostave nastúpili, aby bodovali naplno, ale súper im veľa vecí nedovolil. Súpera prevyšovali po hernej stránke a preto aj brankár hostí musel zasahovať mimo šestnástky, za čo dostal červenú kartu. Od toho momentu boli domáci lepším mužstvom a súťažili v nepremieňaní vyložených gólových šancí. Druhý polčas sa niesol v tej istej podobe, len domáci dali ďalšie 2 góly.
Góly: Červeňák 2, Cimbala, Hnat
ŽK: Cimbala – 0
ČK: 0 – Tramitra

1. Kalnište   16   12   1   3   35:10   37
  2. Sitníky   16   12   0   4   46:25   36
  3. Hrabovčík   16   9   4   3   41:20   31
  4. Tisinec   16   9   3   4   34:16   30
  5. Rovné   16   8   4   4   20:18   28