Futbal 13/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Snina 2:1 (1:1)

Vzhľadom k tabuľkovému postaveniu boli miernym favoritom stretnutia Stropkovčania, ktorým patrila aj prvá vážnejšia šanca. V 8. minúte sa po centri Mariána Dolutovského dostal k odrazenej lopte Filip Špak, zblízka však prekopol Kopťárovú bránu. O osem minút neskôr sa ku slovu prvýkrát prihlásili aj hostia a hneď svoju prvú príležitosť premenili na gól. Po rýchlom brejku posunul Červeňák loptu pomedzi obranu a brankára Stropkova na Skvašíka, ktorý do odkrytej brány poľahky skóroval. O vyrovnanie sa pokúšal po dlhej lopte za obranu od Bochina Burcák, jeho lob však skončil nad bránou hostí. V rozmedzí od 33. po 36. minútu mohli hráči Sniny zvýšiť svoje vedenie, proti bol však mladučký Mydla v bráne Stropkova. Tromi bravúrnymi zákrokmi zneškodnil vyložené šance hostí a nakopol svojich spoluhráčov k obratu. Päť minút pred koncom polčasu vyrovnal po centri Mihoka a následnej odrazenej lopte Filip Špak, ktorý akrobatickým zakončením poslal loptu k žrdi- 1:1. Po zmene strán mal blízko ku gólu aktívny Bunda, jeho strela zvnútra šestnástky však tesne minula svoj cieľ. V 62. minúte zahodil sľubnú príležitosť z dobrej pozície Popovič, ktorý z voleja namieril presne do Mydlových rúk. Na opačnej strane mohli misky váh na stranu svojho mužstva nakloniť Jakubčo, Burcák a opäť Špak, ich zakončeniam však chýbala presnosť. Tá nechýbala v 86. minúte ich spoluhráčovi Dávidovi Dankovi. Rýchlonohý Bunda vysunul na pravej strane Mariána Dolutovského, ten chirurgicky presným centrom našiel v šestnástke nabiehajúceho Danka, ktorého zakončenie hlavou do „vinkľa“ rozjasalo tribúny. Keďže v závere si už Snina ďalšiu šancu nevypracovala, tešili sa z trojbodového zisku spolu s početným fanklubom hráči Stropkova.
Góly: 40. Filip Špak, 86. Dávid Danko
Žk: Burcák, F. Špak, Jakubčo, Dávid Polaščík- Červeňák, Hreha
Zostava: Mydla- Bochin, F. Špak, D. Teraz (65. Petrišin), E. Tabiš (72. Dávid Polaščík)- Bunda, Jakubčo, Mihok (62. Danko), M. Dolutovský, Poľák- Burcák.

Gól: Vrábeľ
Zostava: Mulík- Feč (80. Kapa), A. Zápotocký, Belina, Mitruška- Jaselský, M. Lipák, Fečo, Batfalský- Haško, Vrábeľ

II. liga mladší dorast:

Giraltovce – Stropkov 3:0 (0:0)
Zostava: Rusinko- Š. Tabiš, Jesenský (55. Labanc), J. Lipák, Bochmáč- P. Berežný (62. Mihelič), Preksta, Moskaľ (57. Ceperko), Gombár (62. Jakubov)- Hančák, Bedruň

II. liga starší žiaci:

Stropkov „A“ – Humenné 6:0 (4:0)
G: Novotňák 2, Kožlej, J. Slivka, Čabala, Kollárik
Zostava: D. Slivka- Olčák, Mačuga, Glovacký, L. Zápotocký, Čabala, Kožlej (60. V. Rapáč), Slobodník, Novotňák, Kollárik, J. Slivka
Široké – Stropkov „B“ 1:0 (0:0)
Zostava: Baláž- M. Bujdoš, S. Jobko, K. Bodnár, Hažer (M. Šlechta), Venglovič, Babjarčík, Cap, F. Zápotocký, Čeledinský, Sušinka

II. liga mladší žiaci:

Stropkov „A“ – Humenné 3:2 (2:2)
Góly: Bučko, Suvák, F. Bodnár
Zostava: Seman- Danko, Fečko, Vansáč, Durkoš, Suvák, Derco, Gajdoš, F. Bodnár, Klučár, Bučko, Homoľa, L. Čonka, P. Rapáč, Šatník, Novák, Madzin
Široké – Stropkov „B“ 7:1 (4:0)
Gól: D. Veselý
Zostava: Šujeta- Marčišin, Znoj, D. Veselý, Kmiť, Ľuľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Ivančo, Petrík, Konár, B. Jobko, Nguyen Viet Hien, Biľ, Reiter, Džopko

Chotča – Breznica 1:0 (1:0)
Na dobre pripravenej hracej ploche sa hral výborný futbal. Hra sa väčšinou odohrávala medzi šestnástkami. Až v 37. minúte sa po peknej akcii domáci ujali vedenia gólom Madeja, čo sa neskôr ukázalo, že to bol rozhodujúci gól. Hostia s omladeným celkom predviedli dobrú hru. K dobrému zápasu prispeli aj rozhodcovia svojim dobrým rozhodovaním.
Gól: Denis Madej
ŽK: 0 – Melník, Petruňko

Kuková – Lúčka 2:0 (1:0)
Pred peknou kulisou divákov sa hral obojstranne útočný derby zápas, ktorý sa musel divákom veľmi páčiť. Zápas sa niesol v duchu fair-play. Po úvodných dvoch 100% šanciach, ktoré hostia nedokázali premeniť, prevzali zápas do svojich rúk domáci, kde po peknej akcii Mezeja skóroval pred prestávkou Jurč. Druhý počas už bol v réžii domácich, kde svoju prevahu potvrdili gólom Jurča.
Góly: Jurč 2

Radoma – Miňovce 1:1 (1:0)
Góly: Denis Haspra –

Stročín – Tisinec 3:2 (3:0)
Domáce mužstvo začalo vo veľkom štýle a v priebehu 30 minút viedlo nad lídrom rozdielom triedy 3:0. V 2. polčase poľavili a súper znížil na konečných 3:2. Škoda nevyužitých ďalších šancí zo strany domácich.
Góly: Gajdoš 2, Oliver Dudáš 1 – Kavka, Berežný
ŽK: Sagan, Martin Rodák, Štefanco – Gajdoš, Gonos

Rovné – Mestisko 2:0 (1:0)
Góly: Holodňák J., Gergeľ T.

Sitníky – Hrabovčík 3:2 (1:2)
Prvý zápas v roku 2016 sa začal na ihrisku, kde hostili Sitníky Hrabovčík. Domáci hráči premohli súpera nielen v technickej časti, ale aj v kondičnej. V dnešnom zápase patria Sitníky na čelo tabuľky.
Góly: Kirňak 3 –

Lomné – Kalnište 2:4 (1:2)
Góly: Baľo 2 –

1. Kalnište   15   11   1   3   34:10   34
  2. Sitníky   15   11   0   4   44:24   33
  3. Hrabovčík   15   8   4   3   40:20   28
  4. Rovné   15   8   4   3   20:17   28
  5. Tisinec   15   8   3   4   31:15   27