Spod vysokých sietí 12/2016

Staršie žiačky ZŠ Mlynská na volejbalovom turnaji v Gorliciach

V dňoch 16. až 17. 3. 2016 sa staršie žiačky ZŠ Mlynská zúčastnili na 9. ročníku medzinárodného volejbalového turnaja S. Elmera. Turnaja sa zúčastnilo 16 družstiev z Poľska a Slovenska. Turnaj prebiehal vo dvoch halách na štyroch ihriskách.
Dievčatá mali turnaj po sobote rozbehnutý veľmi dobre, keď mali na svojom konte 3 víťazstvá, o.i. aj nad najväčším favoritom turnaja Wieliczka A, ktorého porazili po skutočne vynikajúcom výkone. Prvý nedeľný zápas s družstvom Wieliczka B začali dievčatá ako vymenené a po tradičných chybách na podaní a príjme hladko prehrali 0:2. V ďalšom zápase ich čakal neskorší víťaz turnaja Sparta Krakow. V tomto zápase však už dievčatá napriek obrovskej výškovej prevahe súpera zabojovali a po pravdepodobne najlepšom zápase turnaja prehrali až po trojsetovej dráme 1:2. Prehra ich odsunula na tretie miesto v skupine a na boj o 5.miesto s družstvom Sandecja Novy Sadz. Únava a choroby sa však podpísali pod prehru 1:2 a konečné šieste miesto v turnaji.
Turnaj bol dobrou previerkou na záverečné boje o postup na MSR starších žiačok ktoré sa tento rok uskutočnia v Žiline.
Touto cestou sa chceme poďakovať firme Stroptel s.r.o. za pomoc pri doprave.
Poradie: 1. Sparta Krakow, 2. KRS Ekstrim Gorlice, 3. UKS Jedynka Tarnów, …, 6. Mlynská Stropkov
Zostava: M. Šmajdová(ocenená hráčka), Z. Konárová, K. Luberdová, V. Ternová(najlepšie hráčka družstva), P. Rusnáková, D. Dudeková, V. Kertysová, N. Krigovská, D. Luberdová
Tréner: M. Haľko
-jl-

Stropkovčanky zatiaľ na druhom mieste

Žiačky športových tried ZŠ Mlynská pod hlavičkou MVK Stropkov začali boje o postup na MSR v 4-kovom volejbale na domácej pôde. Do finálovej skupiny medzi 4 najlepšie družstvá skupiny Východ postúpili po výborných výkonoch v základnej skupine.
Finálovú skupinu začali dievčatá nešťastne, keď s najväčším favoritom MVK Snina prehrali 1:2 po nevyužitých dvoch matchbaloch v druhom sete. V zápase však podali najlepší výkon na turnaji. V ďalších zápasoch príkladne zabojovali a družstvá Sp. N. Ves a Svidník po dramatických zápasoch porazili 2:1. Utvorili si dobrú východiskovú pozíciu pred ďalším turnajom, ktorý bude vo Svidníku. Turnaj mal výbornú divácku kulisu utvorenú aj rodičmi a fanúšikmi zo Sniny, Svidníka a Sp.N.Vsi. V búrlivej atmosfére dievčatá ukázali narastajúce volejbalové umenie.
Priebežné poradie: 1. Snina 8b, 2. Stropkov 5b, 3. Sp.N.V. 3b, 4. Svidník 2b
Zostava: D. Luberdová, A. Juhasová, S. Bartkovičová, Z. Hvozdová, I. Žihalová, T. Jurková, A. Tarabčaková, L. Homzová, S. Bednáriková
Tréner M. Haľko
-mh-

Volejbal – staršie žiačky

V sobotu 12. 3. 2016 vycestovalo družstvo MVK Stropkov B do Prešova, kde odohralo ďalšie kolo Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok proti družstvu Dobré zo Slovenska Prešov, ktoré sa pohybuje na poslednom mieste v tabuľke. Stropkovčanky boli technickejším družstvom, dominovali vo všetkých herných činnostiach aj keď herným prejavom a nasadením trochu sklamali. Napriek tomu mali obidva zápasy pod kontrolou a domov si priviezli plný bodový zisk.
Výsledky: DZS Prešov – MVK Stropkov B 0:3 (-9, –10, –9), DZS Prešov – MVK Stropkov B 0:3 (-11, –16, –11)
Zostava družstva: Pariláková A., Tchirová N., Andrejovská L., Zajtková M., Hnátová N., Fečková N., Volčková L., Dzurjová B.
Tréner: Mgr. Alexík P.
-pa-

V 17. kole Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok privítali hráčky MVK Stropkov B na domácej palubovke momentálne druhé družstvo súťaže ŠK Komenského Svidník.
V prvom zápase mladé Stropkovčanky ťahali za kratší koniec aj keď kvalitou bol tento duel na dobrej úrovni. Bojovalo sa o každú loptu, no veľký počet pokazených podaní a chýb na príjme podania ako aj na prihrávke, nedovolil hráčkam Stropkova hrať útočnejšie. Svidníčanky tak zvíťazili v pomere setov 3:1.
V druhom zápase úvodného setu domáce hráčky nezvládli jeho dramatickú koncovku. Druhý set boli Stropkovčanky útočnejšie a získali ho vo svoj prospech. V ďalšom sete domáce hráčky poľavili v koncentrácií a sériou chýb na podaní ako aj v obrane set nakoniec stratili. Zlý vstup mali Stropkovčanky v sete štvrtom, kedy prehrávali 4:11, potom 11:17 a 15:21 a zdalo sa, že sa zopakuje výsledok prvého zápasu, no veľkou bojovnosťou ho dokázali otočiť a zabojovať o víťazstvo v tajbrejku, čo sa napokon aj podarilo.
Veľké poďakovanie patrí fanúšikom domáceho družstva, ktoré počas obidvoch zápasoch neustále povzbudzovali a vytvorili skvelú volejbalovú atmosféru.
Výsledky: MVK Stropkov B – Svidník 1:3 (-17, 25,–13, –19), MVK Stropkov B – Svidník 3:2 (-23,19,–19, 23, 12)
Zostava družstva: Bujdošová M., Pariláková A., Tchirová N., Vaškaninová L., Andrejovská L., Zajtková M., Hnátová N., Fečková N., Volčková L., Dzurjová B.
-pa-

Volejbal – mladšie žiačky

V 3. kole finálovej skupiny Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok v trojkovom volejbale vycestovali hráčky MVK Stropkov B dňa 13. 3. 2016 do Vranova nad Topľou s cieľom získať prvé body.
V prvom zápase mladé Stropkovčanky dobrou útočnou hrou na sieti ako aj obranou v poli zaskočili svojho súpera a s výnimkou zaváhania v treťom sete boli lepším a bojovnejším družstvom.
Do druhého zápasu nastúpilo družstvo Vranova koncentrovanejšie a lepšie zvládlo koncovku prvého setu. Družstvo Stropkova spresnilo v sete druhom hru na sieti a jednoznačne ho získalo vo svoj prospech. Tretí set začali hráčky Stropkova sériou nepresností na príjme podania, v útoku, čo domáce hráčky naplno využili. Štvrtý set mal podobný priebeh, kedy domáce družstvo viedlo po chybách na podaní a v obrane hosťujúceho Stropkova už 23:14. Aj keď Stropkovčanky zabojovali a dotiahli stav na 21:23, nakoniec to nestačilo a súperkám podľahli.
Výsledky: MŠK Vranov/T.- MVK Stropkov A 1:3 (-16, –22, 14, –12), MŠK Vranov/T. – MVK Stropkov A 3:1 (21,–13, 15, 22)
Zostava Stropkov B: Hvozdová Z., Polivčáková N., Nemcová N., Vargová B. Tréner: Mgr. Alexík P.