Futbal 11/2016

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Giraltovce 4:1 (2:1)

V úvode derby stretnutia diváci sledovali prevažne medzišestnástkový futbal s množstvom nakopávaných lôpt na obidvoch stranách. Prvú nebezpečnejšiu akciu domácich založil v 11. minúte kapitán Stropkova Peter Jakubčo, ktorý strieľaným centrom našiel v šestnástke posilu z Vyšného Mirošova Pavla Bundu, jeho radosť z gólového zakončenia však zmaril ofsajdový verdikt. Zaujímavým faktom bol vekový rozdiel brankárov na protiľahlých stranách. O 32 rokov mladší Matej Mydla v bráne Stropkova síce inkasoval ako prvý, neskôr však svoje mužstvo podržal kvalitnými zákrokmi. Giraltovčania sa ujali vedenia po osemnástich minútach hry, keď si na dobre zahratú štandartku nabehol Erik Tomko a hlavou otvoril skóre. Onedlho nato mohol zvýšiť zblízka Martin Gdovin, jeho strelu zo vzdialenosti siedmich metrov však domáci brankár reflexívne vyrazil. Od tohto momentu prevzali iniciatívu na ihrisku zverenci Jozefa Lehockého a otočili priebeh stretnutia. Po centri „Marechiára“ Mihoka vyrovnal v 30. minúte šikovným tečom Dominik Teraz. Ten istý hráč strelil o sedem minút neskôr aj svoj druhý a v konečnom dôsledku víťazný gól stretnutia. Po faule na striedajúceho Dávida Danka našiel presným centrom placírku Dominika Teraza kapitán Peter Jakubčo. Na začiatku druhého dejstva pridal poisťujúci gól na 3:1 Terazov parťák zo stopérskej dvojice Filip Spak, ktorý premenil pokutový kop po ďalšom faule na Dávida Danka. V 60. minúte mohli hostia znížiť, strela Kuriplacha po brejkovej situácii však tesne minula Mydlovu bránu. O niekoľko minút neskôr sa o prvý gól v novom drese pokúšal rýchlonohý Pavol Bunda, ale jeho prudká strela z hranice šestnástky preletela ponad Hurtukovu bránu. Na konečných 4:1 upravil v poslednej minúte po prihrávke od Danka Erik Burcák, ktorý poslal loptu po zemi do protipohybu brankára.
Góly: 30. Dominik Teraz, 37. Dominik Teraz, 51. Filip Špak (11m), 90. Erik Burcák- 18. Erik Tomko
Žk: Poľák, Jakubčo- Gdovin, Tomko
Zostava Stropkova: Mydla – Bochin, D. Teraz, F. Špak, E. Tabiš – Bunda, Poľák, Jakubčo, Mihok (36. Danko), Dávid Polaščík – Burcák.

1. Krásna   17   15   1   1   44:12   46
  2. Lipany   17   12   3   2   32:11   39
  3. Vyšné Opátske   17   10   3   4   35:14   33
  4. Stropkov   17   9   1   7   34:27   28
  5. Bard. Nová Ves   17   8   2   7   34:24   26
  6. Pušovce   17   7   5   5   17:13   26