Spod vysokých sietí 10/2016

Stropkovčanky získali 24. víťazstvo v Spišskej Novej Vsi

VK SPIŠSKÁ NOVÁ VES – VK CELE GROUP STROPKOV 0:3, 1:3

V sobotu 5.3. vycestovali volejbalistky VK Cele Group Stropkov do Spišskej Novej Vsi. Očakávaný bol dramatický dvojzápas keďže Spišiačky si držali tretie miesto v tabuľke a v minulom kole vyhrali s Košicami z druhej priečky oba zápasy hladko v troch setoch.
Prvé stretnutie mali od začiatku v rukách naše dievčatá i keď hra na druhej strane ihriska sa nedala považovať za nekvalitnú. Oba tímy predvádzali volejbal na ktorom si divácke oko zgustlo. Avšak aj napriek snahe a obetavej hre domácich si s nimi naše dievčatá poradili v troch setoch. Začiatok nasledujúceho duelu sa niesol v podobnom znamení ako ten predchádzajúci. Druhý set ale zdramatizoval celý priebeh, keď prišli Stropkovčanky o sedembodový náskok a v koncovke set nedotiahli do víťazného konca. Kríza hráčok VK Cele pretrvala do začiatku nasledujúcej sady. Rovnaký náskok ako mali predtým naše si teraz vytvorili domáce volejbalistky. No tu sa začala prejavovať odolnosť a schopnosť Stropkovčaniek zabrať v takýchto chvíľach na maximum, k čomu im pomohol aj skandujúci fanklub, ktorý opäť nechýbal. Zlepšený útok a zrýchlenie hry prinieslo ovocie v podobe obrátenia setu v prospech našich dievčat a následne výhru aj v poslednom štvrtom sete.
Družstvo teda zaznamenalo 24. víťazstvo v rade a tak si jednoznačne udržiava vedúcu pozíciu v tabuľke s náskokom už 7 výhier pred druhými Košicami. Tímu gratulujeme a želáme podobne úspešné domáce kolo, na ktoré ste srdečne pozvaní a ktoré bude odohrané 12.3. proti Košiciam v Mestskej športovej hale so začiatkom o 11.00 hod.
Zostava: K. Bodnárová, D. Gondeková, I. Keselicová, M. Keselicová, A. Petrová, T. Rusnáková, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, N. Špaková, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrabľová, asistentka trénera S. Pariláková, p. tréner Maroš Šturák.

Volejbal – mladšie žiačky

V skupine o 4. – 6. miesto Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok v trojkovom volejbale privítali hráčky MVK Stropkov A dňa 28. 2. 2016 v domácom prostredí družstvo VK Junior Poprad.
Úvodný set zvládli lepšie hráčky Stropkova. V sete druhom sa rozhodovalo v koncovke, ktorú získal súper. Tretí a štvrtý si už ustrážili domáce hráčky a mohli sa tešiť z víťazstva.
Vstup do druhého zápasu bol pod taktovkou domácich Stropkovčaniek, kedy získali prvé dva sety. Potom poľavili v koncentrácii a po chybách v koncovkách tretieho a štvrtého setu súper vyrovnal na stav 2:2. Napokon sa rozhodovalo v tajbrejku, ktorý už domáce hráčky nepustili.
Výsledky: MVK Stropkov A – Poprad 3:1 (20, –28, 20, 7), MVK Stropkov A – Poprad 3:2 (17, 8, –25, –24, 9)
Zostava Stropkov A: Balážová S., Hašková R., Nemcová S., Dovičaková K., Šafránková E., Nemcová S, Cichá K.
Tréner: Mgr. Alexík P.
-pa-

Volejbal – staršie žiačky

V 15. kole Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok si na domácej palubovke hráčky MVK Stropkov B poradili s družstvom VK Michalovce. V oboch zápasoch boli domáce hráčky lepším družstvom a bez straty setu naplno bodovali.
V najbližšom kole (12. 3. 2016) mladé Stropkovčanky vycestujú do Prešova.
Výsledky: MVK Stropkov B – VK Michalovce 3:0 (12,11,7), MVK Stropkov B – VK Michalovce 3:0 (16, 20, 8)
Zostava družstva: Bujdošová M., Pariláková A., Tchirová N., Andrejovská L., Zajtková M., Hnátová N., Fečková N., Volčková L.