smahu správy

Kto porazí stropkovské juniorky?

Slávia TU Zvolen – VK Cele Group Stropkov 0:3, 1:3

Tentokrát sa volejbalistky VK Cele Group Stropkov predstavili vo Zvolene netradične v piatok. Jedenáste kolo najvyššej juniorskej súťaže však neprinieslo prekvapivý výsledok a Stropkovčanky si tak pripísali na konto v sérii už 20. víťazný zápas.
Zvolenčanky sa od začiatku prvého stretnutia snažili odolávať stropkovskému tlaku avšak ten bol dostatočný na to, aby priniesol výhru vo všetkých troch setoch bez väčších komplikácií. Začiatok druhého duelu bol zaujímavejší pre diváka, no pre toho stropkovského zároveň nepriaznivejší. V prvom sete sa totiž súperiace družstvá „ťahali“ bod po bode až do koncovky setu, kedy sa za vyrovnaného stavu zranila smečiarka tímu z východu. Tento nepríjemný fakt dievčatá na chvíľu rozhodil, čo domáce dokázali využiť a úvodná séria patrila im. Zdalo sa, že ostatný priebeh zápasu bude vyrovnaný a napínavý vzhľadom na udalosti prvého setu, no udial sa presný opak. Stropkovčanky sa za neustáleho povzbudzovania svojho verného fanklubu, ktorý nesmel chýbať ani vo vzdialenom Zvolene, opäť naštartovali a zabojovali aj za svoju zranenú spoluhráčku. Zvolenčankám zadarmo už nedarovali ani bod a ich bojovnosť a kvalitný výkon priniesli výhru 3:1.
Družstvo VK Cele Group Stropkov pod vedením trénera Maroša Šturáka debutovalo v 1. lige minulú sezónu, v ktorej dokázalo postúpiť na MSR junioriek a dokonca obsadiť piatu priečku. Výkonmi v tohtoročnej sezóne dokazuje, že vlaňajšie úspešné pôsobenie nepriniesla náhoda a že pozícia outsidera im dávno neprislúcha. Východniarky stratili bod iba v jedinom zápase proti Košiciam, ktorý vyhrali v tajbrejku a zo 68 odohraných setov si na svoje skóre pripísali 60 z nich. Celému tímu teda gratulujeme a želáme rovnako úspešný priebeh dobre rozohranej sezóny. Najbližší domáci zápas odohrajú dievčatá 20. 2. 2016 proti Brusnu v Mestskej športovej hale v Stropkove so začiatkom o 11.00 hod., kde svoje konto môžu navýšiť na víťaznú dvadsať dvojku. Podarí sa im to?
Zostava: K. Bodnárová, D. Gondeková, I. Keselicová, M. Keselicová, A. Petrová, T. Rusnáková, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, N. Špaková, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrabľová, asistentka trénera S. Pariláková, p. tréner Maroš Šturák
Šimona Tomková

Tabuľka

  1. VK Cele Group Stropkov   20   20   0   59
  2. VK Slávia TU Košice   20   17   3   50
  3. ŠKM Liptovský Hrádok   20   14   6   44
  4. VK Spišská Nová Ves   18   13   5   38
  5. VK Iskra Hnúšťa   20   7   13   20
  6. VK Kúpele Brusno   20   6   14   18
  7. TJ Slávia TU Zvolen   20   5   15   17
  8. MŠK Žiar nad Hronom   20   4   16   13
  9. KV MŠK Oktan Kežmarok   18   2   16   5

redakcia | 17. 2. 2016 | Šport | Odkaz na článok | | 104x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou