smahu správy

Prišla zima, prišiel mráz a do Miňoviec prišiel aj svätý Mikuláš

Sviatok sv. Mikuláša je jeden z najkrajších sviatkov a my všetci sa naň veľmi tešíme. Je jedno, či máme 5, alebo 50 rokov, v každom z nás zostáva kúsok dieťaťa, ktoré má rado darčeky a prekvapenia. A tak aj preto sa v sobotu piateho decembra nahrnula do našej cerkvi kopa detičiek, mládežníkov, rodičov, ale aj starých rodičov.

Prišli spoločne privítať Mikuláša, ale hlavne prišli spoločne prežiť tento krásny adventný čas. Rozžiarené detské očka sa už nevedeli dočkať príchodu sv. Mikuláša. No tento rok nám Mikuláš zanechal v cerkvi cukríky, sväté obrázky a odkázal nám po našom duchovnom otcovi Alexandrovi, aby sme sa po svätej liturgii presunuli k obecnému úradu. Tu sme potom netrpezlivo čakali na príchod Mikuláša. Najprv dlho nechodil, ale nakoniec predsa prišiel. Veľkým prekvapením bolo, keď Mikuláš prišiel na aute. Svoje sane musel vymeniť za auto, keďže „perinbabka“ nám ešte nenasnežila. Na jeho príchod sa pripravili nielen deti z materskej a základnej školy, ale aj pán starosta a poslanci, ktorí keď zapálili vianočný stromček, všetci sme mohli vidieť v detských očkách radosť, úžas a šťastie. Deti Mikuláša privítali milým programom plným básničiek a pesničiek. Nechýbal ani krátky príhovor starostu obce, občerstvenie a pohostenie. Mikuláš sa nielen deťom, ale aj nám všetkým prihovoril milým slovom a vysvetlil nám v čom spočíva čaro Vianoc a vianočných sviatkov. Najväčší úsmev sa na tvárach najmenších objavil vo chvíli, keď Mikuláš začal rozdávať sladké darčeky. Čas pokročil a tak sa Mikuláš musel s nami rozlúčiť, aby ešte obdaroval aj ďalšie dobré detičky. Veríme, že sa mu u nás páčilo a o rok príde zase…
Po jeho odchode sme si všetci prítomní pozreli v zasadačke obecného úradu výstavu vianočných dekorácií, ozdôb a ochutnali vianočné pečivo, ktoré pripravili ženy z ÚŽS v Miňovciach. Sobotňajší večer ženy ukončili mikulášskym posedením pri chlebe so šmaľcom a cibuľou.
Za organizáciu tohto krásneho podujatia patrí poďakovanie pánu starostovi M. Mojsejovi a poslancom obecného zastupiteľstva, Ľ. Paščinskému za ozvučenie, pani učiteľkám z MŠ a ZŠ za prípravu kultúrneho programu a ženám z ÚŽS za výstavu nádherných vianočných dekorácii, ozdôb a napečenie vianočného pečiva.

obrazok

redakcia | 16. 12. 2015 | Obce okresu | Odkaz na článok | | 145x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou