MLHF 50/2015

V druhom kole mierne prekvapenia

Mestská liga v halovom futbale pokračovala v sobotu druhým hracím kolo, ktoré opäť sledovala zaplnená tribúna Mestskej športovej haly. Favorizovaná Acta si v prvom zápase poradila s Atleticom Mineiro, ktoré rozhodne nepôsobilo odovzdaným dojmom a hoci prehralo rozdielom šiestich gólov, svojmu súperovi zadarmo nič nedarovalo. Ešte vyrovnanejší priebeh malo stretnutie medzi mužstvami Pizza Basil a SCBC. Sedem minút pred koncom bol stav nerozhodný 7:7, do útoku však zavelili „Prešovčania“ v drese Pizza Basil- Pavol Šafranko a Matúš Štefančík a strhli víťazstvo na stranu svojho tímu. Zápas Gibonov proti Hollywood-u cafe už taký vyrovnaný nebol a druhé menované mužstvo zvíťazilo o desať gólov. V jeho drese sa šiestimi gólmi zaskvel Dominik Teraz, čím sa prepracoval na priebežnú pozíciu lídra streleckej tabuľky. Druhý hrací deň vyvrcholil súbojom Palermo- Rumpeľ. Mladíci z Rumpľa hrali od začiatku nebojácne a odvážne, čo im prinieslo polčasové vedenie 6:1. Hráči Palerma sa v druhom polčase snažili zvrátiť nepriaznivý stav vo svoj prospech, čo sa im takmer podarilo. V 45. minúte viedol Rumpeľ už len o jediný gól 7:6 a Palermo živilo nádej na bodový zisk. Tá však zhasla po poisťujúcich góloch „michalovských legionárov“ Dávida Špaka a Martina Džupina, ktorí sa tak spolu so spoluhráčmi tešili zo svojho premiérového víťazstva v Mestskej lige.
Po dvoch kolách sú bez straty bodu už len Acta, Hollywood cafe a Slavoj Houslice. Súťaž je však len na svojom začiatku a šancu postúpiť medzi prvú štvoricu tímov majú stále všetky mužstvá. Tretie kolo je na programe opäť v sobotu v rovnakom čase od 16:00. Hneď v úvodnom zápase na seba narazia stropkovskí „áčkari“ z radov Palerma a Hollywood-u cafe, ktoré vedie priebežnú tabuľku.

2. kolo

Acta – Atletico Mineiro 12:6
Góly: Špilár 5, Zakovič 3, Matkobiš 2, J. Kovalčík 2– D. Šamko 3, D. Cina 2, J. Sivák
Acta: Vateha- Motyka, Špilár, Zakovič, Matkobiš, J. Kovalčík, Jakubčo, Bunda
Atl. Mineiro: M. Sivák- T. Sivák, J. Sivák, D. Samko, Š. Sivák, J. Olach, K. Čonka, V. Čonka, D. Cina
Najlepší hráči: Špilár- D. Šamko

Pizza Basil – SCBC 9:7
G: Štefančík 3, Šafranko 2, Petra, Maník, Š. Berežný, vlastný Kytík- Jačisko 2, Miloš Medvec, Tirko, Fečo, Kopolovec, D. Novický
Pizza Basil: Jakub- Šugár, Šafranko, Štefančík, Š. Berežný, J. Berežný, Petra, Burcák, Maník, Čabala, Sivák
SCBC: Kytík- Mitaľ, D. Novický, M. Novický, Fečo, Batfalský, Kopolovec, Hajduk, Miloš Medvec, Tirko, Manduľa, Jačisko
Žk: Sivák, Jakub (obaja Pizza Basil)
Najlepší hráči: S. Petra- Miloš Medvec

Giboni – Hollywood cafe 5:15
G: Vaško 2, Michrina, Fedorco, T. Skysľak- D. Teraz 6, Danko 4, Poľák 2, P. Špak, Pánik, Bochin ml.
Giboni: Bučko- Fedorco, Vaško, P. Skysľak, T. Skysľak, Michrina, Béreš, Gajdoš, D. Gonos, Čepa
Hollywood cafe: Mulík- Bochin ml., Bochin st., Dávid Polaščík, Danko, P. Špak, D. Teraz, Pánik, Poľák
Najlepší hráči: Fedorco- Danko

Palermo – Rumpeľ 6:9
G: M. Dolutovský 2, Demčo 2, Mihok, Petrišin- Haško 2, D. Špak 2, Dzupin 2, Jesenský, Vrábeľ, Vasilko
Palermo: Varchol- M. Dolutovský, F. Dolutovský, Mihok, Demčo, P. Olah, Brendza, Petrišin, Kimák
Rumpeľ: Š. Paluba- O. Paluba, D. Špak, Vrábeľ, Džupin, Haško, Jesenský, Jaselský, Vasilko, Feč
Žk: Brendza- Vasilko
Najlepší hráči: Petrišin- D. Špak
All Stars 2. kola: Vateha (Acta)- Štefančík (Pizza Basil), Vaško (Giboni), D. Teraz (Hollywood cafe). Haško (Rumpeľ)
Najlepší strelci: 1. D. Teraz 9 gólov (Hollywood cafe), 2. Špilár 7 gólov (Acta), 3. Matkobiš 6 gólov (Acta), 4. D. Šamko (Atl. Mineiro) a Štefančík (Pizza Basil) po 5 gólov