smahu správy

Pasovanie prvákov na ZŠ Mlynská v Stropkove

„Na známosť sa všetkým dáva, mimoriadna zvláštna správa. Tak ako vždy v tom čase, pasovanie prvákov začína sa zase.“

V pondelok 16.novembra 2015 sa na našej škole konala významná udalosť v živote našich prváčikov. Naši najmladší zažili „Pasovanie prvákov“.
Na ZŠ Mlynská 697/7 v Stropkove sa stalo už každoročnou tradíciou, že prváčikovia sú slávnostnou pasovačkou prijímaní do cechu školského.
Slávnostná pasovačka začala veselým pochodom mažoretiek, bývalých žiačok štvrtého ročníka, ktorý mal na začiatku navodiť príjemnú atmosféru a zbaviť prváčikov počiatočnej trémy. Potom všetkých prítomných privítal pán riaditeľ Mgr. Peter Gombár. Po privítaní pána riaditeľa sa slávnosť mohla začať.
Ako po iné roky, aj tento rok úlohou prvákov bolo ukázať, čo sa za krátky čas strávený v školských laviciach naučili. A veru, predviedli sa v plnej paráde. Za pomoci básní, piesní a pohybovo tanečných kreácií prešli každou vyučovacou hodinou. Všetci prítomní, rodičia, starí rodičia, pani učiteľky, mladší kamaráti, ale aj spolužiaci z vyšších tried prvácke výkony odmeňovali potleskom.
Po vystúpení prvákov nasledoval slávny prvácky sľub a prvácka hymna. Po nej prišla dlho očakávaná chvíľa ,,pasovania prváčikov“. Pán riaditeľ Mgr. Peter Gombár pasoval veľkou ceruzkou všetkých našich prváčikov. Aby na tento deň naši prváčikovia nezabudli, dostali od svojej triednej učiteľky ,,Pasovací list“. Po pasovaní za žiaka našej školy každý prváčik dostal na záver sladkú odmenu.
Teraz už prvákov čaká kopec roboty, musia sa naučiť všetky písmenká a čísla, aby vedeli správne čítať a počítať. Želáme im, aby bolo učenie pre nich zábavou.
Veríme, že ,,Pasovanie prvákov“ bola pre nich udalosť, na ktorú tak skoro nezabudnú. Aj tento rok táto tradícia splnila svoj účel a zanechala v očiach detí veľa radosti a dojmov, z čoho sa všetci veľmi tešíme.
Našich prváčikov si už nikto nemôže pomýliť so škôlkarmi. Už sú to oficiálni školáci a žiaci prvého ročníka na ZŠ Mlynskej 697/7 v Stropkove. Pasovanie za prváka je zodpovedná úloha, ktorú všetci zvládli na jednotku.
Mgr. Mydlová, Mgr. Olčaková, Mgr. Vidiščáková, triedne učiteľky 1.A, 1.B, 1.C

obrazok obrazok

redakcia | 25. 11. 2015 | Školy a ich aktivity | Odkaz na článok | | 253x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou