Spod vysokých sietí 48/2015

Juniorky aj po štvrtom kole stále na čele tabuľky

VK CELE GROUP STROPKOV – VK SPIŠSKÁ NOVÁ VES 3:0, 3:0

V sobotu 21.11.2015 odohrali volejbalistky VK CeleGroup Stropkov už štvrté kolo 1.ligy junioriek doma proti súperkám zo Spišskej Novej Vsi.
Tí, ktorí sledovali minuloročnú sezónu mohli očakávať vyrovnaný súboj, keďže Spišiačky boli jedným z dvoch najsilnejších súperov našich dievčat v skupine východ a tiež sa predstavili na Majstrovstvách SR. Avšak takýto príjemne prekvapujúci priebeh dvojzápasu nikto nečakal.
Prvý set sa začal podľa predpokladu veľmi vyrovnane. V koncovke dokonca hosťujúce družstvo vyhrávalo o tri body, avšak nepriaznivý stav Stropkovčanky zvrátili možno aj vďaka plniacej sa tribúne, ktorá ich spolu s fanklubom neutíchajúco povzbudzovala. Ďalšie dva už v plnom rozsahu režírovali domáce, ktoré obetavou hrou v poli a razanciou na sieti dosiahli zisk troch bodov vďaka výhre 3:0.
Druhý zápas sa niesol v rovnakom duchu ako prvý, i keď plynulosť hry Stropkovčaniek prerušil moment v druhom sete, kedy sa v koncovke dokázali hosťujúce volejbalistky dotiahnuť na rozdiel bodu, no ani to nestačilo na rozhodenie dievčat VK CeleGroup a set ukončili vo svoj prospech. Málo vlastných chýb v spojení s odvážnou hrou prinieslo svoje ovocie v podobe ďalšej výhry 3:0.
Družstvu gratulujeme k cenným šiestim bodom a organizátorom, fanklubu i početnému publiku ďakujeme za vzácnu podporu. Tiež sa chceme poďakovať Mestu Stropkov spolu so ZŠ Mlynskou za poskytnutie vhodných priestorov.
Najbližšie sa dievčatá predstavia 5.12.2015 v Košiciach a domáci zápas proti Hnúšti, na ktorí ste srdečne pozvaní, odohrajú 19.12.2015.
Zostava: K. Bodnárová, D. Gondeková, I. Keselicová, M. Keselicová, A. Petrová, T. Rusnáková, N. Slivová, N. Sovičová, I. Široká, N. Špaková, S. Tabišová, S. Tomková, Š. Tomková, A. Vrabľová, asistentka trénera S. Pariláková, p. tréner Maroš Šturák.

Volejbal – staršie žiačky

V 6. kole Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok narazili hráčky MVK Stropkov na súpera zo Svidníka. Na palubovke hostí Stropkovčanky bojovali len v prvom zápase, kde po dobrom výkone podľahli svojim rivalkám v tajbrejku. V druhom zápase boli domáce hráčky sústredenejšie a bojovnejšie.
Výsledky: MVK Stropkov – ŠK Komenského Svidník 2:3 (-17, 21, 18, –18, –6), MVK Stropkov – ŠK Komenského Svidník 0:3 (-11,–21, –14)
Zostava družstva: Pariláková A., Tchirová N., Andrejovská L., Dzurjová B., Volčková L., Fečková N., Hnátová N., Zajtková M., tréner: Mgr. Alexík P.
Dohrávku 2. kola Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok odohrali hráčky MVK Stropkov B v pondelok 16.11.2015 na palubovke družstva Skóre Snina. V obidvoch zápasoch podali veľmi zlý, nekoncentrovaný výkon a súperovi poľahky podľahli.
MVK Stropkov – Skóre Snina 0:3 (–15, –21, –22), MVK Stropkov – Skóre Snina 1:3 (-16,–14, 20,–14)
Zostava družstva: Bujdošová M., Pariláková A., Tchirová N., Andrejovská L., Dzurjová B., Volčková L., Fečková N., Hnátová N., Zajtková M., tréner: Mgr. Alexík P.
V 7. kole Majstrovstiev oblasť Východ vo volejbale starších žiačok si svoje sily zmerali hráčky MVK Stropkov B a MVK Stropkov A na palubovke ZŠ Mlynská Stropkov. Prvý zápas hráčky Stropkova B chybovali na podaní a príjme podania, hrali veľmi kŕčovito v obrane a hlavne bez nasadenia.
Druhý zápas bol z pohľadu výkonu hráčok B družstva oveľa lepší, bojovnejší a nebyť chýb v koncovkách prvého a tretieho setu mohli naplno bodovať. V tomto zápase sa prejavila vyhratosť o rok starších hráčok družstva A.
MVK Stropkov B – MVK Stropkov A 0:3 (-13, –15, –21), MVK Stropkov B – MVK Stropkov A 1:3 (-23, 19, –24, –16)
Zostava družstva: Bujdošová M., Pariláková A., Tchirová N., Andrejovská L., Dzurjová B., Volčková L., Fečková N.., Zajtková M., tréner: Mgr. Alexík P
-ap-

Volejbal – mladšie žiačky

V 3. kole Majstrovstiev oblasť Východ mladších žiačok v trojkovom volejbale (22.11.2015 ) cestovali hráčky MVK Stropkov A do Vranova nad Topľou. V prvom zápase hráčky Stropkova zdolali hráčky zo Spišskej Novej Vsi bez straty setu. Druhý zápas nezvládli proti domácemu Vranovu a podľahli mu v oboch setoch.
Zostava Stropkov A: Balážová S., Šafránková E., Nemcová S., Hybeľová R., Cichá K., Dovičaková K., tréner: Mgr. Alexík P.
Výsledky: MVK Stropkov A – VK Spišská Nová Ves 2:0 (21, 21), MVK Stropkov A – MVK Vranov nad Topľou 0:2 (-16, –10).