smahu správy

Na tri mesiace do Bruselu ako dobrovoľník

Prešovský samosprávny kraj ponúka jedno dobrovoľnícke miesto na svojom zastúpení v Bruseli

Zažiť atmosféru hlavného mesta EÚ, pracovať v prostredí európskych inštitúcií, nabrať nové skúsenosti, zlepšiť svoje jazykové schopnosti a poznávať rôzne kultúry – to všetko môže zažiť mladý človek, ktorý prejaví záujem o jedinečný pobyt na Zastúpení PSK v Bruseli!
V termíne do 23. novembra 2015 majú mladí ľudia vo veku 18–30 rokov, ktorí pochádzajú, alebo študujú na území PSK možnosť prejaviť záujem o umiestnenie na trojmesačný pobyt v rámci Európskej dobrovoľníckej služby na regionálnom Zastúpení PSK v Bruseli. Pre vybratého kandidáta bude zabezpečené ubytovanie, pokryté budú cestovné náklady, poistenie, výdavky na stravu a vreckové.
Nezáleží na tom či je uchádzačom absolvent strednej školy, ktorý sa po maturite nedostal na vybranú vysokú školu, vysokoškolák v medziročníku, absolvent vysokej školy bez práce, alebo mladý človek, ktorý chce investovať do svojej hodnoty na trhu práce tým, že získa nové skúsenosti. Pri výbere dobrovoľníka je dôležitá motivácia. Tá tvorí základ neformálneho vzdelávania. Čím viac snahy človek vloží, tým viac skúseností a zručností získa. Pokroky spravidla vidno po prvých týždňoch. Angličtina zapadnutá prachom sa pravidelným používaním stáva čoraz prirodzenejšou a profesionálnejšou. Počiatočný zmätok z fungovania mnohých inštitúcií je čoraz menší a pracovné prostredie, konferencie, návštevy Európskeho parlamentu, Európskej komisie, či Výboru regiónov si účastníka viac a viac získavajú svojou atmosférou.
Okrem zažitia chodu európskych inštitúcií a regionálneho pôsobenia na európskej scéne, získa dobrovoľník znalosti o možnostiach, ktoré EÚ ponúka mladým ľuďom. Tieto informácie spracuje v prospech mladých v Prešovskom kraji, ktorým budú správy postúpené. Pôsobenie vo verejnom záujme a dobrovoľnícka služba prispejú k osobnému rozvoju dobrovoľníka.
-vuc-

redakcia | 18. 11. 2015 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 115x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou