Futbal 46/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Moldava nad Bodvou – Stropkov 1:3 (1:1)

V predohrávke prvého jarného kola sa v prvom polčase hral bojovný futbal s množstvom osobných súbojov. Domáci hrozili rýchlymi krídelnými akciami, no vo finálnej fáze boli nepresní. Na opačnej strane mohol otvoriť skóre po Dankovom centri Burcák, lopta po jeho hlavičke však skončila na brvne Vinclérovej brány. Vedúceho gólu sa moldavskí fanúšikovia dočkali v 41. minúte. Po dlhej nakopnutej lopte takmer z polovice ihriska sa po zaváhaní stopérov presadil hlavou jeden z najnižších hráčov na ihrisku Lendiel. Gólová odpoveď hostí prišla už po troch minútach. V akcii dvoch ľavákov našiel Erik Tabiš pred šestnástkou voľného Mareka Mihoka, ktorý strelou z dvadsiatich metrov vyrovnal na polčasových 1:1. Po prestávkovom dohovore Stropkovčania v ofenzíve výrazne pridali. Výsledkom boli ďalšie dva góly v sieti domácich. Strely Mihoka v 49. minúte a 56. minúte síce gólom neskončili, no presne po hodine hry už hostia vyhrávali. Loptu v krídelnom priestore si vymenili Danko s Petrišinom, druhý menovaný poslal presný center na hlavu Erika Tabiša, ktorý loptu usmernil do protismeru domáceho brankára- 1:2. Gólovú poistku pridal v 79. minúte útočník Stropkova Danko, ktorý zužitkoval presnú prihrávku od Vachaľa a strelou k žrdi zaznamenal svoj štvrtý zásah v sezóne. Moldavčania mohli skorigovať stav stretnutia minútu pred koncom, no brankár hostí Hažer podržal svoje mužstvo a zneškodnil nájazd domáceho kapitána.
Stropkovčania si tak v poslednom jesennom vystúpení pripísali tretie víťazstvo vonku a v tabuľke plus/mínus sa opäť dostali na plusové hodnoty.
Góly: 44. Mihok, 61. E. Tabiš, 79. Danko
Žk: Burcák, Petrišin, M. Dolutovský, Bochin
Zostava: Hažer- Bochin, Pavlík, Teraz, Petrišin- Vachaľ, Mihok, M. Dolutovský, E. Tabiš- Danko (90. Sivák), Burcák.

Góly: Vrábeľ, Jaselský
Zostava: Mulík – Jurečko (50. Berežný), Feč, Veselý (84. Gombár), Zápotocký, Jaselský, Vrábeľ, Mitruška, Vaško, Batfalský, Vaňko).

Mladší dorast

MŠK Tesla Stropkov – FK Svit 1:0 (0:0)
Gól: Cuprišin.
Zostava: Šmajda – Gajdoš (67. Bedruň), Bochmač, Cuprišin, Ceperko (10. Homza), Lipak, Jesenský, Preksta (41. Moskaľ), Fečo, Tabiš, Jakubov (67. Špak).

U15

ŠK FUTURA – MŠK Tesla Stropkov (A) 2:1 (0:0)
Gól: Zápotocký
ŽK: Kollarik.
ČK: Novotňak po 2. ŽK
Zostava: Slivka – Slobodník, Glovacký, Cichý, Novotňak, Čabala, Gonos (51. Rapač), Zápotocký, Mačuga, J. Slivka (36. Olčák), Kollarik.
MŠK Tesla Stropkov (B) – MŠK Spartak Medzilaborce 1:2 (1:1)
Gól: Lehocký
Zostava: Baláž – Čonka, Bujdoš, Sušinka, Jobko (46. Babjarčík), Kmiť, Bodnár, Hažer (36. Cap), Venglovič (36. Bartkovič), Fečko, Lehocký.

U13

ŠK FUTURA – MŠK Tesla Stropkov (A) 0:1 (0:0)
Gól: Suvak.
Zostava: Seman – Fečko, Durkoš, Suvak, Derco, Bodnár, Klučár, Rapáč, Šlechta, Novák, Zápotocký, Bučko, Madzin, Čonka, Bujdoš.
MŠK Tesla Stropkov (B) – MŠK SPARTAK Medzilaborce 2:3 (1:3)
Góly: Znoj, Reiter (PK)
Zostava: Šujeta – Vansač, Znoj, Veselý, Kmiť, Homoľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Ivančo, Gajdoš, Petrík, Konár, Jobko, Viet Nguyen Hien, Biľ, Reiter, Džopko.
-Bd-

Prípravkári MŠK Tesla Stropkov sa rozlúčili s jesennou časťou záverečnými turnajmi

Výsledky turnaja prípraviek U9 vo Vranove (4. 11. 2015):
Vranov – Stropkov 7:3
Stropkov – Snina 7:5
Trebišov – Stropkov 4:1
Turnaja sa v drese Stropkova zúčastnili: Jonáš Veselý, Marko Tokár, Jozef Kmiť, Dávid Hrubý, Samuel Kandráč, Jakub Motyka, Oliver Zápotocký, Kristián Zajac, Tomáš Skublík, Oliver Hurný, Oliver Bandurič, Daniel Pališin

Výsledky turnaja prípraviek U10 v Stropkove (2. 11. 2015)
Stropkov – Humenné 11:2
Góly: Fatľa 3, Čonka, Sejka, Ripper, Michrina, Andrejko, Nemec, Veselý T., Veselý J.
Stropkov – Svidník 10:5
Góly: Veselý J. 4, Ripper 3, Čonka, Sejka, Nemec

Výsledky turnaja prípraviek U11 v Stropkove (2. 11. 2015)
Stropkov – Humenné 7:2
Góly: Biľ 2, Veselý, Reiter, Konár, Ivančo, Kmiť
Stropkov – Svidník 5:1
Góly: Biľ, Viet, Veselý, Konár, Ivančo

obrazok obrazok obrazok

Breznica – Kuková 4:2 (2:1)
Breznica bola celý zápas lepšia, keď využila iba niekoľko z množstva svojich šancí. Hetrikom sa zaskvel Jakub Hurný, štvrtý gól za domácich ako poistku pridal hosťujúci Milan Bučko z Gribova.
Góly: Jakub Hurný 3, Milan Bučko

Lomné – Rovné 1:1 (1:0)
Góly: Fečko –

Kalnište – Lúčka 1:0 (0:0)
Výbor TJ Topľan Kalnište ďakuje hráčom, no najmä všetkým dobrovoľníkom, ktorí svojou pomocou prispeli k peknému umiestneniu nášho mužstva v polsezóne.
Gól: L. Slaninka
ŽK: B. Halek, M. Stachura – 0

Hrabovčík – Radoma 4:2 (2:1)
Mužstvo hostí trošku domácich zaskočilo v úvode rýchlym gólom, no domáci opätovne zareagovali a do polčasu otočili výsledok. V 2. polčase domáce mužstvo dominovalo a zaslúžene zvíťazilo v poslednom zápase sezóny. Za výkon v polsezóne a reprezentáciu obce Hrabovčík sa chce chlapcom poďakovať tréner Alexander Tyč a starosta obce Sergej Vasilenko.
Góly: Džurban 2, Horvath, Viktor Tyč  – Zelonkaj 2

Chotča – Tisinec 2:2 (1:0)
V stretnutí dobrej úrovne sa ako prví ujali vedenia domáci po tvrdej strele Marcinčaka v 25. minúte. V 2. polčase Fedorco po náhodnej strele vyrovnal na 1:1. Domáci sa znovu ujali vedenia 2:1 po strele Keselicu. Hosťom sa podarilo vyrovnať v 86. minúte Petrášom po peknej strele do brvna a siete. V slušnom zápase sa mužstvá rozišli spravodlivou remízou.
Góly: Marcinčak, Keselica – Fedorco, Petráš
ŽK: 0 – Michrina

Mestisko – Sitníky 2:1 (0:0)
Zápas sa začal v rýchlom tempe, hneď na úvod domáci z priameho kopu trafili brvno, odrazenú loptu však nedokázali dopraviť do brány. Hostia sa snažili o rýchle protiútoky, ale domáci si vytvorili viac gólových príležitostí, ktoré nevyužili. Hostia hrali pekný technický futbal, ale chýbali v koncovke. V druhom polčase sa začal hrať znovu pekný futbal a po priamom kope hneď v úvode Matkobiš dostal domácich do vedenia. Hostia v snahe vyrovnať zvýšili aktivitu, ale domáca obrana nedovolila dostať sa im do priamej gólovej šance. Až po jednej chybe hostia vyrovnali, ale z protiútoku domáci dokázali otočiť výsledok na svoju stranu gólom Matkobiša. Pod peknou kulisou zvládol tento zápas rozhodca Brendza.

Úradná správa č. 18 zo dňa 5. novembra 2015

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že z rozhodnutia VV OOFZ zo dňa 13.10.2015 sa uskutoční Riadna konferencia OOFZ 11.12.2015 vo Svidníku.
Schválila výsledky súťaží OOFZ
Schválila zmenu termínu stretnutia 14. kola 6. ligy dospelých Miňovce – Stročín z dňa 08.11.2015 na deň 07.11.2015 o 13.30 hod.(sobota) – vzájomná dohoda, poplatok 10 € – Stročín