smahu správy

Grantový program Šariš ľuďom opäť prináša možnosť rozvíjať prosperitu prešovského regiónu

Pivovary Topvar v spolupráci s Komunitnou nadáciou Veľký Šariš vyhlasujú ďalší ročník komunitného grantového programu Šariš ľuďom. Projekty, ktoré v prešovskom regióne pomôžu podporiť rozvoj cestovného ruchu alebo zamestnanosť najmä žien, seniorov alebo telesne znevýhodnených sa môžu prihlasovať od 15. októbra 2015 do 15. januára 2016. Na ich podporu je pripravených celkovo 16 000 EUR.

O grantový príspevok môžu požiadať nadácie, neziskové organizácie, občianske združenia či neinvestičné fondy. Jednou z podmienok je, aby sa projekty realizovali v období od 1. marca do 31. augusta 2016 v rámci obcí a miest Prešovského kraja. Všetky projekty musia mať verejnoprospešný charakter a musia byť zamerané na osoby staršie ako 18 rokov.
„Veríme, že práve podpora rozvoja cestovného ruchu a zamestnanosti znevýhodnených skupín obyvateľov môže postupne prispievať ku skvalitnenie života ľudí v našom regióne. Tento prístup je súčasťou našej filozofie zodpovedného podnikania. Veríme, že ak sa bude dariť nášmu okoliu, bude sa dariť aj nám. Je to cesta k trvalo udržateľnému rozvoju a k vzájomnej prosperite.“ vysvetľuje Drahomíra Mandíková, riaditeľka pre firemné vzťahy a komunikáciu, Pivovary Topvar.
Predchádzajúci ročník programu Šariš ľuďom zaznamenal historický úspech z pohľadu prihlásených projektov. O grantový príspevok sa uchádzalo spolu 36 mimovládnych organizácií z 21 miest a obcí Prešovského kraja. Podporených bolo 11 projektov, ktoré priniesli do regiónu unikátne a zaujímavé festivaly či obnovu historických pamiatok a zapojili množstvo lokálnych obyvateľov.
Uchádzať sa o príspevok je možné vyplnením formulára, ktorý sa nachádza na www.pivovarytopvar.sk a na www.komunitna-velkysaris.sk a zaslaním ho poštou v obálke označenej názvom Šariš ľuďom na adresu Komunitná nadácia Veľký Šariš, Nám. Sv. Jakuba 26, 082 21 Veľký Šariš, alebo mailom na adresu komuni@nextra.sk, s predmetom mailu Šariš ľuďom. Medzi najlepšie projekty, ktoré zároveň splnia kritériá štatútu, sa rozdelí suma 16 000€. Maximálna výška príspevku na jeden projekt je 2 500€, pričom jeden žiadateľ môže získať podporu len na jeden prihlásený projekt.
Súčasťou tohto ročníka je aj odborná konferencia na tému Ako využiť potenciál cestovného ruchu v Prešovskom kraji. Je určená uchádzačom o grant a má im pomôcť vytvoriť zmysluplný projekt, ktorý bude mať v konkurencii iných úspech aj pri získaní príspevku. Konferencia sa uskutoční v pondelok 9. novembra o 10.00 v hoteli Dukla v Prešove. „Reagujeme tak na veľký záujem zo strany neziskových organizácií, ktoré takéto projekty realizujú a chcú zvýšiť svoje šance na získanie príspevku. Súčasťou konferencie bude preto aj praktický workshop,“ uviedla správkyňa Komunitnej nadácie Veľký Šariš Štefánia Lenzová, ktorá konferenciu organizačne zastrešuje.
Akciová spoločnosť Pivovary Topvar je členom SABMiller plc, ktorá je jednou z najväčších svetových pivovarníckych spoločností so 70 tisíc zamestnancami v 75 krajinách celého sveta. Ponúka viac ako 200 pivných značiek vrátane celosvetovo známych, ako sú Pilsner Urquell, Peroni Nastro Azzuro, Miller Genuine Draft a Grolsch, rovnako ako popredné lokálne značky Aguila (Kolumbia), Castle (Južná Afrika), Miller Lite (USA), Snow (Čína), Victoria Bitter (Austrália) alebo Tyskie (Poľsko).Súčasťou portfólia spoločnosti Pivovary Topvar sú značky Šariš, Topvar, Smädný mních, Velkopopovický Kozel, Pilsner Urquell, Master, Gambrinus a Birell.
-lb-

redakcia | 4. 11. 2015 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 93x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou