Futbal 45/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Veľké Revištia – Stropkov 2:1 (0:1)

V súboji dvoch tabuľkových susedov začali lepšie hostia a na ihrisku v prvom polčase za hlasitého povzbudzovania svojich fanúšikov dominovali. Domáci sa do výraznejšej príležitosti počas celého úvodného dejstva vďaka disciplinovanej obrane Stropkova nedostali. Skóre otvoril v 22. minúte útočník Dávid Danko. Peknou prihrávkou za obranu ho vysunul Erik Tabiš a útočník hostí rutinérskym spôsobom zasunul loptu pomedzi nohy brankára Holienčina. Zvýšiť náskok Stropkova mohol v 35. minúte Erik Burcák, ktorého našiel prihrávkou strelec prvého gólu Danko, obrana Veľkých Revíšť však strelu vysokého útočníka zblokovala v hodine dvanástej. Po polčasovej prestávke domáci výrazne zvýšili pohyb a vďaka efektívnej koncovke otočili zápas vo svoj prospech. V 56. minúte vyrovnal zo vzdialenosti dvadsiatich metrov Ján Smoľák, ktorého strela pred brankárom Hažerom nepríjemne zmenila smer a gólman hostí nestihol včas zareagovať. Nakloniť misky váh na stranu svojho mužstva mohol v 71. minúte krížnou strelou z hranice šestnástky Erik Tabiš, jeho pokus však strážca brány Veľkých Revíšť dokázal skrotiť. Aj druhý gólový zásah domácich zaznamenal v 76. minúte Ján Smoľák, ktorý po individuálnej akcii trafil z dvanástich metrov horný roh Hažerovej brány. Desať minút pred koncom mal vyrovnanie na hlave po centri Vachaľa Erik Burcák, brankár Holienčin však bravúrnym zákrokom vyškriabal loptu z bránkovej čiary.
Aj napriek väčšiemu počtu gólových príležitostí odchádzali Stropkovčania domov bez bodu. Naopak, hráči Veľkých Revíšť vyťažili z minima maximum a obidve šance dokázali premeniť na gól, čím odskočili svojmu súperovi na rozdiel troch bodov.
Gól: 22. Danko
Žk: Dargaj, Chedryk, Smokorvskyy- Petrišin. M. Dolutovský
Zostava: Hažer- Bochin, Pavlík, Poľák, Petrišin- Vachaľ (85. Jaselský), Mihok, M. Dolutovský, E. Tabiš- Burcák, Danko

Starší dorast

MŠK Tesla Stropkov – FK Poprad 1:1 (0:0)
Góly: Jaselský (Zo štandardnej situácie).
ŽK: Zápotocký, Feč.
Zostava: Mulík – Jurečko, Feč, Lipák, Zápotocký, Jaselský, Haško, Vrábeľ, Mitruška, Vaško, Batfalský (71. Vaňko).

Mladší dorast

MŠK Tesla Stropkov – FK Poprad 1:0 (0:0)
Góly: Beržný.
ŽK: Lipak, Fečo, Bochmač.
Zostava: Šmajda – Bochmač, Veselý, Cuprišin, Lipak, Jesenský, Gombár (41. Beržný), Preksta (61. Bedruň), Ceperko (41. Tabiš), Fečo, Moskaľ (78. Mihelič).

Starší žiaci

1. FC TATRAN Prešov (B) – MŠK Tesla Stropkov (A) 1:0 (0:0)
ŽK: Kollarik.
Zostava: Slivka – Slobodník, Glovacký, Cichý, Novotňak, Čabala, Gonos, Zápotocký, Mačuga, Rapač (41. Kollarik), J. Slivka.
MŠK Tesla Stropkov (B) – FAMT Prešov 0:1 (0:1)
Zostava: Baláž – Babjarčík, Cap, Bujdoš, Jobko, Kmiť, Liška, Bodnár, Hažer, Venglovič, Fečko.

Mladší žiaci

1. FC TATRAN Prešov (B) – MŠK Tesla Stropkov (A) 1:1 (1:0)
Góly: Suvak.
Zostava: Seman – Fečko, Durkoš, Suvak, Derco, Bodnár, Klučár, Rapáč, Šlechta, Novák, Zápotocký, Bučko, Madzin, Čonka, Bujdoš.
MŠK Tesla Stropkov (B) – FAMT Prešov 1:9 (0:4)
Góly: Biľ.
Zostava: Šujeta – Vansač, Znoj, Veselý, Kmiť, Homoľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Ivančo, Gajdoš, Petrík, Konár, Jobko, Viet Nguyen Hien, Biľ, Reiter, Džopko.

Mestisko – Radoma 3:1 (2:1)
Domáci od začiatku boli lepším mužstvom a vytvorili si dobré gólové príležitosti, ktoré ostali nevyužité, ale z tlaku dali rýchle 2 góly. Na to hostia odpovedali gólom po chybe obrany. V 2. polčase bol obojstranne vyrovnaný futbal, len domáci gólom upravili výsledok na konečných 3:1.
Góly: Červeňák 2, Matkobiš – Čakurda
ŽK: 0 – D. Zelonkaj

Hrabovčík – Stročín 3:0
Za veľmi pekného počasia sa hral veľmi pekný futbal. Ale prejavila sa skúsenosť domáceho celku, ktoré zaslúžené víťazstvo pečatilo gólmi.
Góly: M. Druga, P. Kačmár 2

Tisinec – Kuková 8:0 (3:0)
Domáci konečne predviedli gólovú kanonádu a s radosťou si užijú záver sezóny. Škoda zranenia na konci zápasu hosťujúceho hráča Vereščáka, prajeme mu skoré uzdravenie.

Úradná správa č. 17 zo dňa 29. októbra 2015

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že z rozhodnutia VV OOFZ zo dňa 13.10.2015 sa uskutoční Riadna konferencia OOFZ 11.12.2015 vo Svidníku.
1. Schválila výsledky súťaží OOFZ
2. Schválila zmenu termínu stretnutia 13. kola 6 .ligy dospelých Tisinec – Kuková z dňa 01.11.2015 na deň 31.10.2015 o 14.000 hod.(sobota)– vzájomná dohoda, poplatok 10 € – Tisinec
3. Schválila zmenu termínu stretnutia 13. kola 6 .ligy dospelých Miňovce – Chotča z dňa 01.11.2015 na deň 31.10.2015 o 14.00 hod.(sobota)– vzájomná dohoda, poplatok 10 € – Miňovce
4. Schválila zmenu hracieho času stretnutia 13. kola 6 .ligy dospelých Breznica – Lúčka dňa 31.10.2015 zo 14.00 hod. na 11.00 hod.(sobota)– vzájomná dohoda, poplatok 10 € – Breznica
1. Trestá hráča FO Rovné – Lukáš Ksenič – 1220737 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 29.10.2015, podľa DP čl.37/3 a ruší podmienečný trest 1 stretnutie na nepodmienečný trest – ÚS č.8 (spolu zastavená činnosť na 2 stretnutia), poplatok 10,– €
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.