Futbal 44/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Trebišov 5:0 (4:0)

Po rezignácii trénera Pavla Piršča a jeho asistentov viedla mužstvo od utorka staronová trénerská dvojica Jozef Lehocký a Marián Veselý. Obidvaja mužstvo dôverne poznajú z minulej sezóny a do hry Stropkova vniesli ofenzívnejšie prvky. Tie sa postupne preniesli aj do zápasu výsledkom čoho bolo päť strelených gólov do siete predposledného Trebišova. Hetrik zaznamenal v prvom polčase Erik Burcák, ktorému pri prvých dvoch góloch asistovali centrovanými loptami Ján Vachaľ a Viktor Bochin. Tretí gól pridal útočník Stropkova z pokutového kopu, keď ho v šestnástke nedovolene zastavil brankár hostí Kostár, za čo sa porúčal v 43. minúte predčasne pod sprchy. Gólovou kĺzačkou sa predviedol po centri Vachaľa aktívny Peter Jakubčo. Ďalšie góly mali na kopačke Marek Mihok, Erik Tabiš a jeden z najlepších hráčov na ihrisku Peter Poľák, no v koncovke neuspeli. Po polčasovej prestávke domáci aj napriek početnej výhode mierne poľavili v útočnej aktivite a vsietili už len jeden gól. S chuťou hrajúci Dávid Danko vysunul kolmicou Erika Tabiša, ktorý sa tentokrát v zakončení nemýlil a strelou k žrdi ľavačkou si na svoje konto pripísal premiérový zásah v drese mužov. Po góle voňala aj okulahodiaca rybička Petršina, ktorá však tesne minula bránu striedajúceho Dziaka. Prekonať ho sa nepodarilo ani Dávidovi Dankovi, jeho individuálnu akciu zastavil sklzom na bránkovej čiare stopér Trebišova. Čerešničkou na výsledkovej torte mohol byť pre domácich priamy kop „Marechiára“ Mihoka. Ten v 87. minúte krásne zakrútil loptu ponad múr z hranice šestnástky, jeho pokus však skončil na žrdi Dziakovej brány. Hostia sa do šancí dostávali len ojedinele, vďaka spoľahlivo pracujúcej obrane Stropkova na čele s kapitánom Pavlíkom.
Hráči domácich tak aspoň čiastočne napravili boľavý zrak stropkovského diváka z predošlých zápasov a v poslednom domácom zápase jesene zvíťazili rozdielom triedy.
Góly: 17. Burcák, 29. Jakubčo, 39. Burcák, 45. Burcák (11m), 71. E. Tabiš
Čk: 43. Kostár (Trebišov)
Žk: Pačuta, Olah (Trebišov)
Zostava: Hažer- Bochin, Pavlík, Poľák, Petrišin- Vachaľ (61. Sivák), Jakubčo, Mihok, E. Tabiš (83. Adam Zápotocký), – Danko, Burcák (81. Lipák)

Prezident MŠK Tesla Stropkov O. Brendza: Od mužstva očakávam iný prístup

Indície počas letnej prípravy nasvedčovali tomu, že MŠK Tesla Stropkov by mal v aktuálnej sezóne tvrdiť muziku na čele III. ligy. Kvalita kádra, aj prístup hráčov predurčovali zverencov trénera Pavla Piršča k tomu, aby sa zaradili medzi lídrov súťaže. Jej úvod tomu aj nasvedčoval, pričom sa zdalo, že po pohárovej slávnosti s Dunajskou Stredou by sa na štadión mohli vrátiť slávnejšie klubové časy.
Prvým varovaním pre Stropkovčanov bola prehra s nevýraznou Plavnicou. Keďže mužstvo v ďalšom priebehu nedokázalo reštartovať svoju výkonnosť, prišla neúspešná séria s Krásnou, Lipanmi a najmä vysoká prehra 1:6 v Bard. N. Vsi. Práve po tomto stretnutí P. Piršč v kabíne oznámil, že ako kouč končí a s ním opustil trénerský tandem aj jeho asistent Dominik Teraz. „Nikto z nás, vrátane mňa, trénerov a fanúšikov neočakával takýto priebeh. Po úvodných zápasoch, kedy boli hra, aj výsledky v poriadku, nás ako keby zlomil zápas Dunajskou Stredou, pretože odvtedy boli naše výkony nevyrovnané. Na podrobné hodnotenie bude čas a priestor po skončení jesennej časti, no keďže obidvaja tréneri sa vzdali svojich funkcií, museli sme reagovať,“ vysvetľoval prezident MŠK Tesla Stropkov Ondrej Brendza.
Voľba vedenia klubu padla na novú trénerskú dvojicu Jozef Lehocký – Marián Veselý. V prospech obidvoch rozhodli nielen ich trénerské kvality, ale tiež fakt, že kabínu Stropkova dôverne poznajú, čo im uľahčí komunikáciu a skráti čas pri stabilizovaní výkonnosti. „V prípade P. Piršča a D. Teraza si vážim, že k tomuto kroku pristúpili z vlastnej iniciatívy a zároveň sa im chcem za odvedenú prácu poďakovať. Som rád, že noví tréneri J. Lehocký a M. Veselý prijali našu ponuku. Naskočiť do rozbehnutého vlaku v sezóne nie je totiž nikdy jednoduché. Hoci poznajú kolektív, neočakávam zázraky mávnutím čarovného prútika, pretože veľa času nie je. Čo však očakávam, je úplne iný prístup mužstva. Ak ho hráči zmenia, posunú sa k zodpovednej hre a potom prídu aj uspokojivé výsledky,“ zdôraznil O. Brendza.
-im-

J. Lehocký: Toto víťazstvo je pre nás veľmi dôležité!

Stropkovským futbalistom sa proti Slavoju Trebišov darí. Keď pred dvoma týždňami vyhrávali Trebišovčania vo Vranove 2:1, zaúradoval odchovanec stropkovského futbalu Martin Staško, ktorý v 81. min. vyrovnal, následne sa od trénera vypýtal do útoku a dve minúty pred koncom zariadil dokonalý obrat. Ruže hosťom nekvitli ani v nedeľu, keď zverenci tréner Jozefa Lehockého zvíťazili 5:0.
Stropkov chcel v nedeľu prerušiť trojzápasový bodový pôst, čo však už bola úloha pre nový trénerský tandem Jozef Lehocký – Marián Veselý. „V situácii, kedy prídete k mužstvu, ktoré ťahá sériu prehier, je treba dať hráčov v prvom rade dokopy psychicky. Nezameriavali sme sa na žiadnu kondíciu, či herné veci, ale na tréningoch sme sa snažili zahrať si a hlavne s hráčmi veľa rozprávali, lebo sme ich potrebovali presvedčiť, že futbal hrať vedia,“ vysvetľoval tréner MŠK Tesla Stropkov Jozef Lehocký.
V prípade Trebišova netreba podľahnúť ilúzii, ktorú môže vyvolať postavenie mužstva v tabuľke, preto víťazstvo Stropkova a najmä spôsob, akým ho jeho hráči dosiahli, nadobúda na hodnote s pridanou hodnotou. Domáci súpera nešetrili a o osude zápasu rozhodli už v prvom polčase, kedy sa hetrikom blysol Erik Burcák. „Úvod nebol celkom podľa našich predstáv, pretože sme nehrali to, čo sme si povedali v kabíne. Hoci sme súpera nepustili do výraznejšej šance, predsa len ukázal svoj potenciál držaním lopty v strede ihriska. Po pár minútach však začali chlapci behať, napádať, prišli šance a dali sme pekné góly… Druhý polčas nebol z našej strany najvydarenejší a napriek početnej výhode videli diváci nezáživný futbal, ale pre nás je toto víťazstvo veľmi dôležité,“ zdôraznil J. Lehocký.
-im-

Starší dorast

FK Humenné – MŠK Tesla Stropkov 1:0 (0:0)
ŽK: Vrábeľ, Veselý, Jaselský.
Zostava: Mulík – Feč, Jurečko, Jaselský, Haško, Vrábeľ, Mitruška, Veselý, Fečo, Vaško, Vaňko (79. Batfalský).

Mladší dorast

FK Humenné – MŠK Tesla Stropkov 4:2 (3:0)
Góly: Bochmač, Lipak.
ŽK: Ceperko, Gombár, Jesenský.
Zostava: Šmajda – Bochmač, Lipak, Mačuga (41. J. Slivka), Jesenský, Gombár (59. Špak), Preksta, Ceperko, Homza (72. Jakubov), Tabiš, Beržný.

Starší žiaci

MŠK Tesla Stropkov (A) – MFK Slovan Sabinov 3:0 (1:0)
Góly: Novotňak, Gonos, Slobodník.
Zostava: Slivka – Slobodník, Glovacký, Cichý, Novotňak, Čabala, Gonos, Zápotocký, Mačuga, Rapač, Kollarik (35. J. Slivka).
FK SAFI Prešov – MŠK Tesla Stropkov (B) 6:1 (4:0)
Góly: Bujdoš.
Zostava: Baláž – Babjarčík, Cap, Bujdoš, Jobko, Kmiť, Liška, Bodnár, Hažer, Venglovič, Fečko.

Mladší žiaci

MŠK Tesla Stropkov (A) – MFK Slovan Sabinov 5:0 (3:0)
Góly: Bučko, Bodnár, Derco, Suvak, Klučár.
Zostava: Seman – Fečko, Durkoš, Suvak, Derco, Bodnár, Klučár, Rapáč, Šlechta, Novák, Zápotocký, Bučko, Madzin, Čonka, Bujdoš.
FK SAFI Prešov – MŠK Tesla Stropkov (B) 4:0 (2:0)
Zostava: Šujeta – Vansač, Znoj, Veselý, Kmiť, Homoľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Ivančo, Gajdoš, Petrík, Konár, Jobko, Viet Nguyen Hien, Biľ, Reiter, Džopko.

Kuková – Miňovce 8:1 (4:1)
Góly: M. Bolvan 2, R. Pelecháč 2, Ľ. Vereščák 3, A. Kožlej – J. Jurko

Chotča – Hrabovčík 1:5 (0:2)
Domáci odolávali hosťom do 24. minúty, potom už ovládli hru hostia a do polčasu už vyhrávali 0:2. V úvode 2. polčasu dvoma rýchlymi gólmi zvýšili na 0:4. Domáci znížili s pokutového kopu na 1:4 gólom Keselicu. Hostia nakoniec uzavreli gólový účet na 1:5.
Góly: Keselica – Kačmár 3, Paľa, Druga
ŽK: 0 – Druga

Stročín – Mestisko 2:3 (0:2)
V 1. polčase, po chybách domácej obrany, hostia z dvoch rýchlych protiútokov viedli 0:2. Domáci do 2. polčasu nastúpili s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav zápasu, čo sa im aj podarilo a stav zápasu vyrovnali na 2:2. V 2. polčase boli domáci lepší za čo si zaslúžili tento zápas vyhrať. No stal sa opak. Hostia z rýchleho protiútoku minútu pred koncom zápasu strelili víťazný gól.
Góly: Jakub Rodák, Adam Očipka – Erik Kudlik, Kamil Cimbala, Jakub Matkobiš
ŽK: Očipka – Kapišovský, Tkáč

Radoma – Lomné 1:0 (0:0)
Góly: Miroslav Bandurič

Sitníky – Rovné 4:0 (2:0)
Po vyrovnanom 1. polčase domáci v 2. dejstve jednoznačne ovládli hru. Zápas sa mohol skončiť výsledkom minimálne 10:0, lenže množstvo nepremenených šancí uzatvorili výsledok 4:0.
Góly: Durkáč 2, Kirňák, D. Kovalčík

Lúčka – Tisinec 1:0 (0:0)
Ani chladné či sychravé počasie neubralo na kvalite a kráse futbalu oboch celkov. Pekné útoky sa striedali na oboch stranách, no zakončenia skončili v rukách dobre chytajúcich oboch brankárov alebo mnohokrát na tyčkách. Domáci zaslúžene zvíťazili jediným gólom, ktorý prišiel hneď v úvode 2. polčasu a to po peknej akcii, keď rozobrali obranu aj brankára hostí a Stekla nezaváhal a skóroval do prázdnej brány.
Gól: Matej Stekla
ŽK: Ladislav Lukáč – T. Skysľák

Kalnište – Breznica 3:0 (0:0)
Góly: M. Marko, T. Halek, B. Halek (11 m)

Úradná správa č. 16 zo dňa 22. októbra 2015

Oznamuje FK OOFZ Svidník, že z rozhodnutia VV OOFZ zo dňa 13.10.2015 sa uskutoční Riadna konferencia OOFZ 11.12.2015 vo Svidníku.
1. Schválila výsledky súťaží OOFZ
2. Kontumuje: stretnutie 7.kola 4. ligy dorastu – Lomné – V. Mirošov 3:0 kont. – hostia na stretnutie nenastúpili, do pozornosti DK
1. Trestá FO V. Mirošov za nenastúpenie na stretnutie 7.kola 4.ligy dorastu Lomné – V. Mirošov, finančnou pokutou 25, – €, podľa DP 53, RS 26/a, poplatok 5, – €
2. Zastavuje činnosť za neuhradenie faktúry za mesiac september týmto FK: FK Havaj, FK Bukovce, TJ Hviezda Baňa
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.