smahu správy

Na jubilejných Krídlach túžby ocenili aj klienta DSS Stropkov

V Prešovskom samosprávnom kraji sa v tomto roku po jubilejný piatykrát konalo slávnostné odovzdávanie ocenení predsedu PSK v sociálnych službách – Krídla túžby. Traja laureáti si prevzali ceny na veľkej scéne Divadla Jonáša Záborského 15. októbra z rúk Petra Chudíka. O ocenených v troch kategóriách rozhodli členovia Komisie sociálnej pri Zastupiteľstve PSK.
V kategórii poskytovateľ sociálnych služieb cenu spomedzi dvoch nominácií získal Domov sociálnych služieb sv. Jána z Boha v Spišskom Podhradí, ktorý vytvára pre prijímateľov príjemné domáce prostredie a zároveň sa vďaka členstvu v Združení sociálneho turizmu prezentuje viacerými aktivitami aj navonok. Návrh na ocenenie zaslali zamestnanci a prijímatelia sociálnej služby.
V kategórii zamestnanec zo zariadenia sociálnych služieb si Krídla túžby spomedzi šiestich nominovaných odniesla Beáta Ondrejová z Domova sv. Dominika v Petrovanoch, ktorá v zariadení pôsobí ako vedúca ošetrovateľského úseku od novembra 2011. Jej pričinením zariadenie získalo zdvižné zariadenie, polohovacie postele, antidekubitné matrace a podložky a iné pomôcky na zlepšenie poskytovania sociálnych služieb. Veľmi účinne komunikuje aj s príbuznými poberateľov sociálnych služieb a často napomáha k zmierneniu napätia v rodinách. Návrh na ocenenie poslala Zuzana Vozárová, riaditeľka Domova sv. Dominika v Petrovanoch.
V kategórii prijímateľ v zariadení sociálnych služieb si cenu spomedzi štyroch nominovaných prevzal Dušan Vretenár z Domova sociálnych služieb v Stropkove. Klientom zariadenia je 1. apríla 2003. Pre zariadenie je veľkým prínosom, pretože všetok svoj voľný čas trávi na vstupnej bráne, ktorú otvára dodávateľom, osobným vozidlám, zamestnancom i návštevám. Svojou prácou plnohodnotne zastúpi zamestnanca a práca je preňho zmyslom života. Návrh na ocenenie podali zamestnanci DSS.
Koncert Krídla túžby priamo nadväzuje na tradíciu prehliadky deň bez bariér, ktorého sedem ročníkov pripravil PSK v rokoch 2003 až 2009. Pridanou hodnotou, ktorá má zamestnancov i prijímateľov motivovať, je práve udeľovanie ocenení.
Prešovskému galakoncertu Krídla túžby predchádzali tri lokálne koncerty. Zúčastnili sa na nich verejní aj neverejní poskytovatelia sociálnych služieb z PSK nielen aktívne svojimi vystúpeniami, ale aj pasívne ako diváci. Vo Vyšnom Kazimíri sa 18. júna zúčastnilo 14 poskytovateľov z okresov Prešov, Vranov nad Topľou, Humenné, Snina. V areáli Spišského salaša v Spišskom Podhradí sa 26. júna uskutočnila prehliadka 12-tich vystúpení pre okresy Kežmarok, Levoča, Poprad, Sabinov, Stará Ľubovňa. Tretia prehliadka, na ktorej vystúpilo osem účinkujúcich, sa konala 2. júla v priestoroch Parku mieru v Giraltovciach pre okresy Bardejov, Medzilaborce, Stropkov a Svidník.
Najzaujímavejšie vystúpenia postúpili na veľkú scénu DJZ, kde sa dnes prezentovali zariadenia z Vranova nad Topľou, Prešova, Ľubice, Brezovičky, Starej Ľubovne, Giraltoviec, Svidníka a zo Stropkova.
Prešovský samosprávny kraj má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 27 zariadení sociálnych služieb, ktoré poskytujú služby pre 2 200 prijímateľov sociálnej pomoci.
Veronika Fitzeková, hovorkyňa PSK

redakcia | 21. 10. 2015 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 115x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou