Futbal 43/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Bardejovská Nová Ves – Stropkov 6:1 (4:0)

Po nevýraznom výkone na domácom ihrisku zlyhali Stropkovčania výsledkovo aj na pôde Bardejovskej Novej Vsi. V úvodnej dvadsaťminútovke to na debakel vôbec nevyzeralo a viac z hry mali hostia. Svoje štandardné situácie však na strelenie gólu nevyužili. Naopak, domáci sa dokázali presadiť hneď zo svojho prvého rohového kopu. Do hlavičkového zakončenia sa v 18. minúte položil útočník Jusko a otvoril skóre. O osem minút inkasovali Stropkovčania po dlhej nakopávanej lopte z trestného kopu, na ktorú najlepšie zareagoval opäť Jusko a špicom kopačky pridal svoj druhý gól. V 35. minúte prišiel ďalší nepríjemný moment pre hostí, keď sa pre nešportové správanie predčasne porúčal pod sprchy Dominik Teraz. V početnej prevahe nastrieľali domáci ešte štyri góly. Hetrik dovŕšil v 43. minúte Jusko, gólovú čiarku na svoje konto si pripísali Jančošek, Macečko a z penalty Kiseľ. Čestný úspech za hostí zaznamenal po priťuknutí od Burcáka v 57. minúte peknou strelou k žrdi Jakubčo. V 81. minúte mohol siedmy zásah pridať z druhej penalty Stachura, jeho úmysel však Hažer vystihol a loptu smerujúcu k pravej žrdi vyrazil na roh.
Herná kríza zverencov trénera Piršča pokračuje aj naďalej, obdiv za svoju vernosť si však zaslúžia Stropkovskí fanúšikovia. Tí sa hráčom neotočili chrbtom ani po takomto debakli, za čo im patrí vďaka.
Gól: 57. Jakubčo
Čk: 35. D. Teraz (Stropkov)
Žk: Jančošek, Fiľakovský – Sivák, Hažer, Pavlík
Zostava: Hažer- Poľák, Pavlík, D. Teraz, Bochin- Petrišin (46. Sivák), Burcák, Jakubčo, Mihok (71. Danko), E. Tabiš- Vachaľ

Starší dorast

MŠK Tesla Stropkov – KAC Jednota Košice 4:1 (2:1)
Góly: Zápotocký, Vrábeľ (Pokutový kop), Haško, Batfalský.
ŽK: Vaňko, Jaselský.
Zostava: Mulík – Feč, Jurečko, Jaselský (86. Berežný), Haško (58. Batfalský), Vrábeľ, Zápotocký (68. Demjan), Lipák, Mitruška, Vaško, Vaňko.

Mladší dorast

MŠK Tesla Stropkov – KAC Jednota Košice 5:0 (1:0)
Góly: Veselý 2, Jesenský 2, Bedruň.
Zostava: Šmajda – Bochmač (66. Mihelič), Veselý, Lipak, Tabiš, Jesenský, Cuprišin, Moskaľ (66. Jakubov), Fečo, Bedruň (57. Gombár), Gajdoš (51. Preksta).

Starší žiaci

TJ Sokol Ľubotice (A) – MŠK Tesla Stropkov (A) 3:6 (1:3)
Góly: Novotňak 2, Gonos 2, Glovacký (Pokutový kop), Slobodník.
ŽK: Slivka.
Zostava: Slivka – Slobodník, Glovacký, Cichý, Novotňak, J. Slivka (58. Šujeta), Čabala, Gonos (49. Kollarik), Zápotocký, Mačuga, Rapač.
MŠK Tesla Stropkov (B) – FC Lokomotíva Košice (B) 3:3 (2:2)
Góly: Čonka 2, Sušinka.
Zostava: Baláž – Babjarčík, Cap, Bujdoš, Fečko, Jobko, Kmiť, Liška, Bodnár, Čonka, Sušinka.

Mladší žiaci

TJ Sokol Ľubotice (A) – MŠK Tesla Stropkov (A) 3:2 (1:1)
Góly: Suvak 2.
Zostava: Seman – Fečko, Durkoš, Suvak, Derco, Bodnár, Klučár, Rapáč, Šlechta, Novák, Zápotocký, Bučko, Madzin, Čonka, Bujdoš.
MŠK Tesla Stropkov (B) – FC Lokomotíva Košice (B) 9:0 (4:0)
Góly: Gajdoš 2, Dovičák 2, Veselý 2, Vansač, Reiter, Biľ.
Zostava: Šujeta – Vansač, Znoj, Veselý, Kmiť, Ľuľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Ivančo, Gajdoš, Petrík, Konár, Jobko, Viet Nguyen Hien, Biľ, Reiter, Džopko.

Sitníky – Kalnište 2:0 (0:0)
Pekný zápas a množstvo nepremenených šancí domácich hráčov sa podpísalo na polčasový výsledok 0:0. Druhý polčas patril domácim, keď po peknom centri Dubasa hlavou otvoril skóre Hajduk. V 86. minúte peknou strelou uzatvoril výsledok Friček.
Góly: Friček, Hajduk

Lomné – Stročín 0:1 (0:0)

Rovné – Radoma 2:1 (1:0)
Góly: Palenčár, Dulina –

Hrabovčík – Kuková 5:1 (3:0)
Na veľmi dobrom ihrisku sa hral veľmi pekný kombinačný futbal okorenený gólmi. Domáci zaslúžene zvíťazili.
Góly: Kačmár 3, Horváth ml., Mašin – Cigán

Mestisko – Chotča 2:1 (1:0)
V prvom polčase sa striedali šance na jednej i na druhej strane, ale gól do šatní dali domáci po rohovom kope. V druhom polčase domáci súpera pritlačili na jeho polovicu, ale hostia z protiútoku vyrovnali. Tlak domácich pokračoval, z čoho sa im aj podarilo dať gól a upraviť výsledok na 2:1. Od tohto momentu zostalo množstvo šancí domácich nevyužitých. Mladé mužstvo domácich bez opôr dokázalo v ďalšom zápase bodovať naplno.
Góly: Cimbala, Matkobiš – Senaj
ŽK: Tkáč – Znoj, Kopolovec

Tisinec – Breznica 1:0 (0:0)
Tisinec tlačil Breznicu od prvých minút. Vytvoril si šance, no brankár hostí Potoma bol vždy na mieste. Breznica od 25. min. hrala o desiatich, čo domáci chceli využiť, no svoj tlak a šance premenili na gól až v 67. min. gólom Kavku. Aj napriek ďalším šanciam sa stav zápasu nezmenil

1. Schválila výsledky súťaží OOFZ
2. Kontumuje: stretnutie 10.kola 6. ligy dospelých Lúčka – Hrabovčík 3:0 kont. – hostia na stretnutie nepricestovali, do pozornosti DK
3. Kontumuje: stretnutie 5.kola 4. ligy dorastu – Sitníky – Chotča 4:3 na 0:3 kont. – neoprávnený štart hráčov domácich, do pozornosti DK
4. Schválila zmenu termínu stretnutia 7. kola 3 .ligy žiakov Breznica – Havaj z dňa17.10.2015 na deň 17.04.2016 v UHČ– vzájomná dohoda, poplatok 5 € – Breznica
1. Trestá hráča FO Radoma – Igor Hric – 1160205 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 14.10.2015 , podľa DP čl.37/3 , poplatok 10,–€
2. Trestá FO Hrabovčík za nenastúpenie na stretnutie 10.kola 6.ligy dospelých Lúčka – Hrabovčík finančnou pokutou 50 € , podľa DP 59,RS 26/a, poplatok 10,– €
3. Trestá FO Sitníky za umožnenie neoprávneného štartu hráčov v stretnutí 5.kola 4.ligy dorastu Sitníky – Chotča , finančnou pokutou 50 €, podľa DP 53,RS 26/f, poplatok 5,– €
4. Trestá zo stretnutia dorastu 5.kola 4. ligy – Sitníky – Chotča: VD domácich – Miroslav Petrisko, kapitán družstva domácich – Erik Makara, DO zastavením činnosti VD a kapitána družstva na 1 mesiac od 14.10.2015, podľa DP 53/1,3b, poplatok 5,– €
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.