smahu správy

Stropkovčania si zaslúžili odmenu!

obrazokNa jar im pribudne verejné grilovacie miesto – Gril u Kozla

Obyvatelia okresu Stropkov si budú môcť nadchádzajúcu grilovaciu sezónu ešte lepšie vychutnať aj vďaka novému verejnému grilovaciemu miestu. To pre nich po zime vybuduje spoločnosť Pivovary Topvar v rámci iniciatívy značky Velkopopovický Kozel.

A prečo si druhé verejné grilovacie miesto po Bratislave zaslúžil práve Stropkov?
Obyvatelia tohto okresu hlasovali na stránke grilujskozlom.sk za to, aby druhé grilovacie miesto po Bratislave vzniklo práve v ich okrese. „Stropkov získal najvyšší počet hlasov – viac ako dve tisíc. Gratulujeme okresu Stropkov k výhre a veríme, že Gril u Kozla sa stane obľúbeným miestom, ktoré budú domáci i turisti hojne využívať a spríjemní im ich stretnutia s rodinou či partiami na grilovačke v prírode,“ povedala v súvislosti s výsledkami súťaže manažérka značky Kozel Katarína Hozáková.
Výhra v súťaži potešila Stropkovčanov aj vedenie mesta. „Tento úspech si ceníme o to viac, že náš okres patrí k najmenším na Slovensku. Napriek tomu sme dokázali zabrať a vďaka aktivite Stropkovčanov i ostatných obyvateľov okresu sme dokázali poraziť aj omnoho väčšie regióny,“ zhodnotil primátor Stropkova Ondrej Brendza. Veľkú zásluhu na výhre majú podľa neho mladí občianski aktivisti z mestskej časti Bokša, ktorí vyvinuli obrovskú iniciatívu v hlasovaní. „Aj z tohto dôvodu budeme radi, ak verejné grilovacie miesto bude vybudované práve v tejto mestskej časti,“ doplnil Ondrej Brendza.
Čo ponúka Gril u Kozla?
Na Grile u Kozla budú mať grilovaniachtiví záujemcovia na prípravu grilovaných jedál k dispozícii 4 rošty. V rámci grilovacej zóny, ktorá bude mať kapacitu 40 osôb, bude aj otvorené ohnisko na klasické opekanie, a niekoľko drevených setov stolov a lavíc.
Skúsenosť s výstavbou prvého Grilu u Kozla má značka Velkopopovický Kozel z Bratislavy. Vybudovala tam na Železnej studienke – obľúbenom mieste na trávenie voľného času – svoj prvý gril, ktorý sa teší pozitívnym reakciám zo strany občanov.
Kozel na gril
Chuť piva Kozel sa výborne hodí nielen ako nápoj ku grilovaným pochúťkam, ale tiež je výborný ako jedna z ingrediencií v receptoch. Práve jednoduché recepty na grilovanie priniesla značka Kozel pred tohtoročnou letnou sezónou svojim fanúšikom. „Videá a recepty mali u našich fanúšikov výborný ohlas, ale často im chýbali miesta, kde by mohli grilovať. Hoci mnohí máme záhradky, tá pravá grilovačka je predsa len v prírode a keďže grilovanie sa stáva stále populárnejšie, chceli sme vytvoriť miesto, kam ľudia môžu prísť s rodinou alebo partiou a vychutnať si spoločnú grilovačku,“ oboznámila nás s nápadom Katarína Hozáková.

obrazok

redakcia | 14. 10. 2015 | Spravodajstvo z regiónu | Odkaz na článok | | 209x


Diskusia k článku

--> - Formulár na nový komentár

K článku nebol žiadny komentár.

Aby ste mohli článok komentovať, musíte byť prihlásený.
Rss článkov | Rss komentárov | Rss noviniek

© Bodie 2008 - Bežím na RS2 | Štatistika | Admin
Noviny VRANOVSKÉ SPEKTRUM - Týždenník obyvateľov okresu Vranov nad Topľou