Futbal 42/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Fk Košice Krásna 0:3 (0:2)

Aj napriek chladnému počasiu si cestu na štadión našlo početné množstvo divákov, ktorí však postupne vďaka slabému výkonu domácich odchádzali. S výnimkou príležitosti Dávida Danka v 3. minúte, ktorého strelu ľavačkou z vnútra šestnástky stihol obranca Krásnej odkopnúť spred bránkovej čiary, držali taktovku nad stretnutím hostia. V 11. minúte nastrelil aktívny Človečko z hranice šestnástky ešte len žrď Hažerovej brány, no o pár minút neskôr už hostia viedli. Po presnom rohu Timkoviča otvoril skóre hlavou osamotený Zeher, bývalý hráč Baníka Ostrava. Onedlho nato podržal Stropkovčanov kvalitným zákrokom Hažer, ktorý vyrazil strelu Človečka z dobrej pozície. Pred koncom prvého polčasu udreli hostia po druhýkrát. Domáca obrana nedokázala prerušiť brejkovú akciu, k lopte sa dostal nebezpečný Palencsár a po jeho kľučke a následnej strele viedla Krásna o dva góly. Hneď na začiatku druhého polčasu rozhodol definitívne o výhre hostí opäť striedajúci Palencsár, keď zblízka doklepol loptu do siete po krídelnej akcii svojho mužstva. Skorigovať nepriaznivý stav sa v 61. minúte pokúšal Poľák, jeho strela však skončila na žrdi Petruškovej brány. Ten istý hráč zamestnal obranu Krásnej aj v ďalšej akcii, tentokrát však mieril tesne nad.
Zverenci trénera Pavla Piršča nedali svojmu koučovi práve najkrajší darček k jubilejným narodeninám. Po prvýkrát v sezóne odchádzali z ihriska bez streleného gólu, naopak vedúca Krásna ukázala, prečo je od úvodu sezóny na čele tabuľky.
Žk: Petrišin, Sivák- Lorinčák
Zostava: Hažer- F. Dolutovský (51. Burcák), Bochin, D. Teraz, Petrišin- Vachaľ, Jakubčo (85. Sivák), Mihok, M. Dolutovský, Poľák- Danko (75. E. Tabiš)

P. Piršč: Potrebujeme sa odraziť, vonku snáď budeme pod menším tlakom

Šláger 12. kola medzi MŠK Tesla Stropkov a FK Krásna patril hosťom. Súboj tretieho tímu s lídrom súťaže naklonili zverenci trénera Tomáša Danka na svoju stranu v priebehu dvadsiatichpiatich minút, o čo sa postarali Róbert Zeher s dvojgólovým Petrom Palencsárom, ktorý do zápasu vstúpil v 16. min. ako striedajúci hráč.
Stropkovčania chceli dať zabudnúť na posledné vystúpenie proti Lipanom, ktorým po dramatickom priebehu podľahli 2:3. Domáci mohli prvý krok k tomuto cieľu urobiť zásluhou Dávida Danka, no jeho strelu hostia stihli spred bránkovej čiary vykopnúť a v 25. min. udrel kanonier Róbert Zeher. Jednogólové manko vo futbale nič neznamená a často slúži ako impulz k nakopnutiu vlastných radov. Krásna má však skúsený tím a to sa potvrdilo v 44. min., kedy gólom do šatne zvýšil na 2:0 Peter Palencsár. Keďže ten istý hráč skóroval aj po zmene strán, hostia už komfortným spôsobom doviedli tento duel do víťazného konca. „Škoda, že sme nevyužili prvú šancu, ktorú mal Dávid Danko,“ povzdychol si tréner MŠK Tesla Stropkov Pavel Piršč a pokračoval ďalej: „Podobne, ako s Plavnicou, či Lipanmi sme inkasovali ako prví zo štandardnej situácie. Od tohto momentu sme museli otvoriť hru a po rýchlej kontre sme inkasovali druhýkrát. Do druhého polčasu sme nastupovali s tým, že sa ešte pokúsime niečo s výsledkom urobiť, ale po treťom góle v našej sieti bolo po zápase. Krásna má konsolidovaný káder s viacerými individualitami, jej hráči sa dobre pohybovali a takýto súper takto výborne rozbehnuté stretnutie už z rúk nepustí, čo sa potvrdilo aj v tomto prípade.“
Po výbornom vstupe do sezóny začína Stropkovu dochádzať para. Hoci sa zdalo, že víťazstvá doma s Vranovom a proti Prešovu B vrátia na kopačky hráčov MŠK Tesla pohodu, realita vyzerá inak. V posledných dvoch vystúpeniach privítala partia okolo kapitána Jána Vachaľa na vlastnom trávniku tabuľkovo najvyššie postavené tímy – Lipany s Krásnou a keďže obidvom súperom podľahli, navyše inkasovali po tri góly, ťažko nazbierané mentálne benefity z predchádzajúcich kôl sa stali minulosťou. „Aj v tomto zápase sa potvrdilo, že ak dostaneme gól ako prví, padáme do kolien. Za stavu 0:0 sme ešte išli za úspešným výsledkom, ale potom sme inkasovali a naše sebavedomie kleslo, z čoho sme sa už do konca stretnutia nepozbierali. Sme v situácii, kedy nemáme, čo stratiť a môžeme len získať, potrebujeme sa odraziť. Najbližšie cestujeme do Bard. N. Vsi, ktorá je síce doma veľmi silná, ale vonku snáď budeme pod menším tlakom,“ dodal P. Piršč.
Imrich Makó

obrazok obrazok

Starší dorast

TJ Sokol Ľubotice (A) – MŠK Tesla Stropkov 3:0 (1:0)
ŽK: Zápotocký.
Zostava: Mulík – Feč, Jurečko, Jaselský, Haško, Vrábeľ, Zápotocký, Lipák, Mitruška (52. Vaňko), Batfalský, Vaško.

Mladší dorast

TJ Sokol Ľubotice (A) – MŠK Tesla Stropkov 0:2 (0:1)
Góly: Veselý, Fečo.
ŽK: Jesenský, Moskaľ.
Zostava: Šmajda – Bochmač, Veselý, Lipak, Jesenský, Cuprišin, Ceperko (27. Gombár), Moskaľ (76. Berežný), Fečo, Gajdoš, Bedruň (70. Jakubov).

Starší žiaci

MŠK Tesla Stropkov (A) – OFK Tatran Kračúnovce (A) 2:0 (0:0)
Góly: Gonos, Cichý.
ŽK: Gonos, Kollarik.
Zostava: Slivka – Slobodník, Glovacký, Cichý, Novotňak, J. Slivka (46. Rapač), Čabala, Kollarik (62. Šujeta), Gonos, Zápotocký, Mačuga.
OFK – SIM Raslavice – MŠK Tesla Stropkov (B) 3:0 (1:0)
Zostava: Baláž – Babjarčík, Cap (55. Korpoň), Hažer, Bujdoš, Fečko, Jobko, Bartkovič (55. Lehocký), Kmiť, Liška, Venglovič.

Mladší žiaci

MŠK Tesla Stropkov (A) – OFK Tatran Kračúnovce (A) 1:0 (1:0)
Góly: Suvak.
Zostava: Seman – Fečko, Durkoš, Suvak, Derco, Bodnár, Klučár, Rapáč, Šlechta, Novák, Zápotocký, Bučko, Madzin.
OFK – SIM Raslavice – MŠK Tesla Stropkov (B) 0:7 (0:2)
Góly: Jobko 2, Veselý 2, Gajdoš, Reiter (Pokutový kop), Malačina.
Zostava: Šujeta – Vansač, Znoj, Veselý, Kmiť, Ľuľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Ivančo, Gajdoš, Petrík, Konár, Jobko, Viet Nguyen Hien, Biľ, Reiter, Džopko.

Výsledky prípraviek – U10 a U11

V utorok 6. októbra odohrali svoj druhý turnaj jesennej časti prípravky Stropkova kategórie U10 a U11. Zápasy sa odohrali vo Svidníku na hlavnom ihrisku s týmito výsledkami:
Kategória U11
Svidník – Stropkov 1:5 (Vien 2, Dovičák 2, Kmiť, Trebišov – Stropkov 0:1 (Vien), Humenné – Stropkov 1:1 (Biľ)
Kategória U10
Svidník – Stropkov 2:2 (Fatľa, Sejka), Trebišov – Stropkov 0:4 (Nemec, Čonka, Sejka, Veselý J.), Humenné – Stropkov 2:1 (Fatľa)
V prípade priaznivého počasia by sa mal najbližší turnaj uskutočniť v pondelok 12.októbra 2015 na hlavnom ihrisku v Stropkove so začiatkom o deviatej hodine.

Stročín – Rovné 2:1 (1:0)
Domáci v slušnom stretnutí boli lepší a zaslúžene vyhrali.
Góly: Sagan, Orenič – Bľacha

Chotča – Lomné 3:1 (1:1)
Domácim nevyšiel úvod stretnutia a už v 2. min. prehrávali 0:1 po góle Trebišovského. Domácim trvalo dlho až vyrovnali na 1:1 gólom Manduľu v 30. minúte. Do 2. polčasu domáci nastupovali rozhodnúť zápas vo svoj prospech a to sa im aj podarilo v 69. min. Znojom a v 80. min. Kmiťom.
Góly: Manduľa, Znoj, Kmiť – Trebišovský
ŽK: 0 – Fečko

Sitníky – Radoma 4:2 (2:1)
Hostia nastúpili na zápas s odhodlaním vyhrať. Lenže v 17. min., domáci hráči otvorili skóre a na to o 3 minúty zvyšovali na 2:0. Hostia znížili stav na 2:1 do polčasu. Na začiatku 2. polčasu hostia po štandardke vyrovnali na 2:2, lenže domáci hráči nenechali nič na náhodu a tak po peknej akcii zvýšili stav na 3:2. Po peknej prihrávke Flešára zvyšoval stav Durkáč a tak sa konečný stav zastavil na 4:2.

Úradná správa č. 14 zo dňa 7. októbra 2015

Oznamuje klubom, že im v ISSF bola vystavená faktúra za mesiac september, ktorá je splatná 12.10.2015
1. Schválila výsledky súťaží OOFZ
2. Predvoláva na svoje zasadnutie 14.10.2015/streda/ o 17.30 hod. zo stretnutia 5.kola 4.ligy dorastu Sitníky – Chotča: R stretnutia Lukáš Majurník, VD domácich Miroslav Petrisko, kapitán domácich Erik Makara, VD hostí Milan Hančák, kapitán hostí Samuel Gombár, hráčov: Oliver Regrút –1355504, Samuel Sidorjak-133592, Filip Kandalik- 1278648, Šimon Lukáč-1358149
1. Trestá hráča FO Tisinec – Matúš Farbanec – 1121869 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 7.10.2015 , podľa DP čl.37/3 , poplatok 10,–€
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.