Futbal 41/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Lipany 2:3 (0:2)

Niektorí z divákov sa ešte nestihli usadiť na miesta a na tabuli už svietilo skóre 0:1. Lipany nastúpili do zápasu od začiatku aktívne a už v prvej minúte po rohovom kope a zakončení Dlugoša sa ujali vedenia. O vyrovnanie sa snažil v 10. minúte ďalekonosným pokusom František Dolutovský, jeho strela z dvadsiatich piatich metrov sa však nezmestila medzi tri žrde Bartošovej brány. Podobný scenár, ako v stretnutí s Plavnicou sa rysoval po dvadsiatich minútach hry, pretože domáci opäť inkasovali. Hostia využili svoj rýchly brejk na poistenie vedenia, keď sa strelou k žrdi presadil mladík Rokošný. Tesne pred koncom polčasu mohol znížiť Danko, zoči voči Bartošovi však netrafil loptu ideálne. Hneď po zmene strán mal sľubnú príležitosť Poľák, nezopakoval však svoju gólovú hlavičku z Prešova a z vnútra päťky mieril nad. V 57. minúte sa Stropkovčania dočkali vytúženého zníženia. Kontaktný gól z pokutového kopu zaznamenal po faule na Vachaľa striedajúci Burcák. Domáci si v záverečnej polhodine vytvorili územnú prevahu a z nátlakovej hry vyťažili vyrovnávajúci gól. Po dlhom pase Mihoka sa Jakubčo zbavil obrancu, v šestnástke našiel voľného Burcáka, od toho smerovala lopta k Dankovi, ktorý zo vzdialenosti troch metrov doklepol loptu za bránkovú čiaru. Eufória zverencov trénera Piršča však netrvala dlho, už o tri minúty opäť prehrávali. Po nedôraze v obrane sa k lopte prebojoval Lukáš Eliáš a krížnou strelou stanovil výsledok na 2:3. Aj napriek snahe v ofenzíve sa domácim druhýkrát nepodarilo vyrovnať a z ihriska odchádzali tentokrát bez bodu.
Divácky zaujímavý zápas spestril aj početný fanklub Stropkova, ktorý svojím hráčom aj napriek prehre po zápase skandovaním „Ďakujeme“ zlepšil náladu.
Góly: 57. Burcák (11m), 75. Danko
Žk: Jakubčo – Blaško, Hudý
Zostava: Hažer- Petrišin, Bochin, D. Teraz, F. Dolutovský- Vachaľ, Mihok, Jakubčo, M. Dolutovský (50. Burcák), Poľák- Danko

Starší dorast

FC Lokomotíva Košice – MŠK Tesla Stropkov 5:1 (3:0)
Góly: Haško.
Zostava: Mulík – Feč, Jurečko, Jaselský, Haško, Vrábeľ, Lipák, Mitruška, Pastorek (30. Vaňko), Batfalský (65. Berežný), Demjan.

Mladší dorast

FC Lokomotíva Košice – MŠK Tesla Stropkov 1:1 (0:0)
Góly: Ceperko.
ŽK: Ceperko.
Zostava: Šmajda – Bochmač, Veselý, Lipak, Jesenský, Cuprišin, Ceperko (80. Mihelič), Moskaľ, Fečo, Gajdoš, Bedruň (64. Jakubov).

Starší žiaci

MŠK Tesla Stropkov (A) – OFK – SIM Raslavice 5:0 (0:0)
Góly: J. Slivka 3, Novotňak 2.
ŽK: Gonos.
Zostava: Slivka – Slobodník, Glovacký, Cichý, Novotňak, J. Slivka, Čabala, Kollarik (44. Mačuga), Rapač, Gonos, Zápotocký.
FK Humenné – MŠK Tesla Stropkov (B) 9:0 (6:0)
Zostava: Baláž – Babjarčík, Cap, Bodnár, Hažer, Bujdoš, Fečko, Lehocký, Jobko, Bartkovič,

Mladší žiaci

MŠK Tesla Stropkov (A) – OFK – SIM Raslavice 8:1 (3:1)
Góly: Klučár 2, Suvak 2, Derco 2, Bodnár, Novák.
Zostava: Seman – Danko, Fečko, Durkoš, Suvak, Derco, Čonka, Bodnár, Klučár, Rapáč, Šlechta, Novák.
FK Humenné – MŠK Tesla Stropkov (B) 10:0 (4:0)
Zostava: Šujeta – Vansač, Znoj, Veselý, Kmiť, Ľuľa, Malačina, Petrus, Dovičák, Ivančo, Homoľa, Petrík, Konár, Jobko, Viet Nguyen Hien, Biľ, Reiter, Gajdoš, Džopko.

Sitníky – Stročín 3:0 (2:0)
Dobrý výkon domácich hráčov potopilo hosťujúci Stročín. Pekné góly a ešte väčšie množstvo nepremenených šancí potešilo oko nejedného diváka. Futbal sa hral iba na polovici hosťujúceho mužstva. Množstvo šancí domáci hráči nepremenili a tak sa zápas skončil „iba 3:0“.
Góly: Durkáč 3

Rovné – Chotča 1:0 (0:0)
Góly: Ján Holodňák

Radoma – Kalnište 1:2 (1:0)
Góly: Ladislav Juhas – Lukáš Pavúk, Branislav Hálek

Hrabovčík – Breznica 0:0
V prvom polčase mali šance hostia, v druhom domáci, ale nakoniec to skončilo spravodlivou remízou.

Miňovce – Tisinec 0:1 (0:1)
Na začiatku zápasu si ocenením uctili funkcionára OŠK Miňovce Ladislava Jurka, ktorý v týchto dňoch slávi 70. narodeniny.
Domáci na začiatku mohli vyhrávať 2:0, bohužiaľ však nevyužili svoje šance. Potom sa hra vyrovnala a prišli prvé akcie súpera, z ktorých bolo zjavné, že má súper na viac. Z toho vyplynuli dve 100% gólové akcie. V 2. polčase hra prebiehala medzi šestnástkami s menšou prevahou hosťujúceho mužstva, na čo domáci reagovali prestriedaním hráčov a zvýšeným tlakom na hosťujúcu bránu. Žiaľ bez efektu, domácim sa nepodarilo do konca zápasu výsledok zvrátiť. OŠK Miňovce chce vyzdvihnúť hráča hosťujúceho mužstva Frederika Vargu za fair-play konanie, kedy mohol pokračovať v úniku na bránu domácich, aj po výhode od postranného rozhodcu, a po búrlivej reakcii divákov. Hráč nepokračoval v hre a sám priznal, že lopta bola mimo hracej plochy.

1. Schválila výsledky súťaží OOFZ
2. Kontumuje: stretnutie 4.kola 3. ligy žiakov Tisinec – V. Mirošov 3:0 kont. – hostia na stretnutie nepricestovali, do pozornosti DK
3. Schválila zmenu termínu stretnutia 7. kola 7 .ligy dospelých Gribov – Havaj z dňa 4.10.2015 na deň 17.04.2016 v UHČ – vzájomná dohoda, poplatok 10 € – Havaj
4. Schválila zmenu termínu stretnutia 7. kola 7. ligy dospelých V. Orlík – Bukovce z dňa 4.10.2015 na deň 24.04.2016 v UHČ– vzájomná dohoda, poplatok 10 € – Bukovce
1. Trestá hráča FO Kuková – Šimon Fedor – 1264025 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 1.10.2015, podľa DP čl.37/3, poplatok 10, -€
2. Trestá hráča FO Bukovce – Kristián Palička – 1223128 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 1.10.2015, podľa DP čl.46/1a, c, poplatok 10, -€
3. Trestá FO V. Mirošov za nenastúpenie na stretnutie 4.kola 3.ligy žiakov Tisinec – V. Mirošov finančnou pokutou 20 €, podľa DP 59, RS 26/a, poplatok 5, – €
4. DK OOFZ nevyhovuje odvolaniu FK Havaj. Odvolanie FK Havaj predkladá na prerokovanie odvolacej komisii.
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.