Futbal 40/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Prešov „B“ – Stropkov 0:2 (0:0)

Po domácom víťazstve chceli Stropkovčania bodovať aj na hlavnom ihrisku v Prešove, na ktorom sa prešovskej rezerve v tejto sezóne príliš nedarí. Vo vyrovnanom prvom polčase s menším množstvom šancí mohol otvoriť skóre v 11. minúte Mihok, priamy kop z vyše dvadsiatich metrov však zakrútil tesne vedľa Barátovej brány. Defenzíva Stropkova pracovala počas celého zápasu spoľahlivo a Prešovčanov do vážnejších gólových príležitostí nepúšťala. Nepríjemný okamih nastal v 31. minúte stretnutia, keď sa v súboji o loptu smolne zranil útočník hostí Filip Špak. Zlomový moment zápasu nastal v 41. minúte, v ktorej domáci hráč Mikluš faulom zozadu atakoval Mariána Dolutovského, za čo si od rozhodcu vyslúžil červenú kartu. Hostia sa snažili početnú výhodu využiť už do prestávky, strela Jakubča z vnútra šestnástky však smerovala len do bočnej siete. V druhom dejstve Stropkovčania zvýšili obrátky a už v jeho úvode zatlačili prešovských juniorov na ich polovicu. Presný center Petrišina z rohu našiel v 46. minúte hlavu striedajúceho Burcáka, jeho zakončenie smerujúce pod brvno však gólman Barát zneškodnil. Ďalšiu sľubnú šancu na strelenie vedúceho gólu mal Burcák o minútu neskôr, po hrúbke prešovskej obrany sa mu však nepodarilo z vnútra päťky presne zakončiť. Na opačnej strane hrozil svojou rýchlosťou útočník Hruška, ale jeho pokus v 50. minúte skončil pár metrov vedľa brány. Spoza šestnástky pálil v 56. minúte starší z bratov Dolutovských Marián, jeho projektil však ešte neznamenal zmenu skóre. V 65. minúte sa hostia predsa len dočkali vytúženého gólu. Aktívny Poľák sa svojou obratnosťou presadil v krídelnom priestore, centrom ľavačkou našiel na prednej žrdi Burcáka, ktorý napravil svoje zaváhanie z úvodu druhého polčasu a tentokrát sa v zakončení nemýlil- 0:1. O päť minút neskôr sa v dvoch individuálnych súbojoch zbavil obrancov Petrišin, pravačkou posadil center na hlavu Poľáka, ktorý pridal k asistencii aj gólový zápis. S chuťou hrajúci Petrišin mohol v 78. minúte pridať tretí gól Stropkovčanov, no jeho prudkú strelu z priameho kopu vytlačil Barát na roh. Domáci sa snažili v závere upraviť stav skóre, strelecký pokus Romana Kovalčíka však brankár hostí Hažer kryl.
Zverenci trénera Pavla Piršča sa spoločne s početnou hŕstkou fanúšikov, ktorí Stropkovčanov počas zápasu podporovali, tešili z druhého víťazstva po sebe s rovnakým výsledkovým rezultátom. V nasledujúcom programe čakajú hráčov Mšk dva domáce zápasy s vedúcim celkami tabuľky, s hráčmi Lipian a Krásnej.
Góly: 65. Burcák, 70. Poľák
Žk: Barát- Jakubčo
Čk: Mikluš (Prešov „B“)
Zostava: Hažer- F. Dolutovský, D. Teraz, Bochin, Petrišin- Poľák (82. E. Tabiš), Jakubčo, Mihok, M. Dolutovský, Vachaľ (82. Demčo)- F. Špak (31. Burcák).

Starší dorast

MŠK Tesla Stropkov – FK Košická Nová Ves 10:1 (4:1)
Góly: Haško 4, Vrábeľ 2, Jaselský 2, Feč (Zo štandardnej situácie), Vaňko.
ŽK: Vaško.
Zostava: Mulík – Feč, Jurečko, Jaselský, Zápotocký, Haško, Vrábeľ, Vaško, Lipák, Mitruška (69. Demjan), Batfalský (63. Vaňko).

Mladší dorast

MŠK Tesla Stropkov – FK Košická Nová Ves 0:1 (0:0)
Zostava: Šmajda – Bochmač, Veselý, Tabiš, Lipak, Preksta (53. Berežný), Jesenský, Cuprišin, Fečo, Gombár, Homza.

Starší žiaci

FK Široké – MŠK Tesla Stropkov (A) –:– (–:–)
Zápas bol presunutý, odohrá sa – 14. novembra o 10.00 hod.
MŠK Tesla Stropkov (B) – ŠK FUTURA Humenné 0:1 (0:1)
Zostava: Čeledinský – Liška, Korpoň (36. Bartkovič), Babjarčík (53. Jobko), Sušinka, Venglovič, Bodnár, Hažer, Bujdoš, Fečko, Lehocký.

Mladší žiaci

Zápas bol presunutý, odohrá sa – 14. novembra o 11.45 hod.
MŠK Tesla Stropkov (B) – ŠK FUTURA Humenné 2:3 (1:3)
Góly: Dovičák, Viet Nguyen Hien.
Zostava: Šujeta – Veselý, Znoj, Petrus, Kmiť, Dovičák, Marcišin, Biľ, Jobko, Ivančo, Malačina, Ľuľa, Homoľa, Konár, Reiter, Vansač, Viet Nguyen Hien, Džopko.

Kalnište – Miňovce 4:1 (3:0)
Góly: T. Hálek 2, B. Hálek, T. Sabolčík – Demjan

Tisinec – Hrabovčík
Domáci výsledok nenahlásili.

Kuková – Rovné

Chotča – Sitníky 0:4 (0:1)
Zo strany domácich to nebol najlepší začiatok, už v 12. minúte z pokutového kopu sa hostia ujali vedenia. Domáci mohli vyrovnať v 30. minúte Kordošom, ale hosťujúci brankár zázračne vyrazil loptu z prázdnej brány. V 52. minúte hostia strelili druhý gól a domácich to položilo na kolená. V 67 a 85. minúte strelili hostia ešte dva góly. Hostia si zaslúžene odniesli 3 body.
Góly: Kirňák, Durkač, Hajduk, Marušák
ŽK: 0 – Dávid Kovalčík

Breznica – Mestisko 2:2 (2:0)
Diváci v Breznici videli futbal s množstvom chýb na oboch stranách. No bohužiaľ tie najväčšie chyby urobila rozhodcovská dvojica, keď domácich obrala o regulárny gól a hosťom darovala gól z dvojmetrového ofsajdu. A tak si diváci v Breznici zvykajú nielen na slabší futbal, ale najmä na hrubé chyby rozhodcov.
Góly: Petrunko, Bičej – Jakub Matkobiš 2
ŽK: 0 – Lukáš Sadiv

Lúčka – Lomné 3:1 (1:0)
Góly: Krajňák, Stekla, Tkáč M. – Fečko
ŽK: Mašlej M. – 0

Stročín – Radoma 3:2 (1:2)
V prvom polčase prevaha hostí, nevyužité šance, po prestávke zlepšená hra domácich a otočenie výsledku. Za bojovnosť si domáci hráči zaslúžili vyhrať.
Góly: Gajdoš, Jakub Rodák 2 – Bandurič, Malačina

7. liga

Kružlová – Orlík 1:3 (1:1)
Hral sa slušný zápas. Hostia dvomi náhodnými gólmi pred koncom zápasu otočili stav k svojmu víťazstvu.

1. Schválila výsledky súťaží OOFZ
2. Kontumuje: stretnutie 3.kola 4. ligy dorastu Sitníky – V. Mirošov 3:0 kont. – hostia na stretnutie nepricestovali, do pozornosti DK
3. Schválila zmenu termínu stretnutí TJ Družstevník Breznica – dospelí, od 10.kola 11.10.2015 do konca jesennej časti odohrajú domáce stretnutia v sobotu v UHČ, poplatok 10, – €
4. Schválila zmenu termínu stretnutia 6. kola 7 .ligy dospelých Havaj – Ladomirová z dňa 27.9.2015 na deň 24.04.2016 v UHČ– vzájomná dohoda, poplatok 10 € – Ladomirová
1. Trestá hráča FO Baňa – Viktor Ilčisko – 1330330 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 24.9.2015, podľa DP čl.37/3, poplatok 10, -€
2. Trestá hráča FO Rovné – Dávid Ferenc – 1319599 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 24.9.2015 , podľa DP čl.45/1, 2a , poplatok 5, -€
3. Trestá hráča FO Chotča – Denis Madej – 1219482 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 24.9.2015 , podľa DP čl.37/3 , poplatok 10, -€
4. Trestá hráča FO Chotča – Dávid Potoma – 1283916 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 4 týždne nepodmienečne od 24.9.2015 , podľa DP čl.48/1c, 2b , poplatok 5, -€
5. Trestá FO V. Mirošov za nenastúpenie na stretnutie 3.kola 4.ligy dorastu Sitníky – V. Mirošov finančnou pokutou 25 € , podľa DP 59, RS 26/a, poplatok 5,– €
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.