Futbal 39/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Stropkov – Vranov 2:0 (1:0)

Súboj dvoch tradičných súperov mal najmä v prvom polčase vysoké tempo, no ani jedno z mužstiev si vážnejšiu príležitosť v úvodnej polhodine nevypracovalo. Za zmienku stojí prudká strela Mariána Dolutovského zo strednej vzdialenosti v 23. minúte. Bývalý brankár Stropkova Erik Makó jeho pokus vyrazil na kopačky svojich spoluhráčov, ktorí loptu odvrátili do bezpečia. V 35. minúte sa mohli vedenia ujať Vranovčania, po krídelnej akcii a strieľanom centri Komára však nedokázali loptu dotlačiť za bránkovú čiaru. Tesne pred koncom prvého polčasu najprv Jakubčo hlavičkou opečiatkoval žrď po centri Demča, no skóre sa menilo až z následnej akcie. Po nepríjemnom centri Mariána Dolutovského si loptu v 44. minúte smolne zrazil do vlastnej brány dirigent hosťujúcej obrany Martin Staško. Na začiatku druhého dejstva sa o navýšenie vedenia pokúšal strelou spoza šestnástky Demčo, lopta z jeho kopačky skončila pár centimetrov od pravej žrdi Makóa. V 55. minúte mal pár sekúnd po svojom príchode na ihrisko sľubnú príležitosť Filip Špak, no hlavou takisto netrafil priestor brány. Hostia mali najväčšiu šancu na vyrovnanie v 58. minúte. Po centri z pravej strany sa v päťke domácich ocitol nikým nekrytý Kokočák, v „tutovej“ pozícii hlavičkoval len do rúk pripraveného Hažera. Brankár domácich podržal svoje mužstvo aj o pár minút neskôr, keď zneškodnil ďalší hlavičkový pokus Vranovčanov. V 63. minúte poistil vedenie zverencov trénera Piršča striedajúci Filip Špak, ktorý pohotovo zakončil akciu aktívneho Demča. Na 3:0 pre Stropkovčanov mohol už o dve minúty neskôr upraviť kapitán domácich Ján Vachaľ, no obrana hostí dokázala odvrátiť obidve jeho strely smerujúce do opustenej brány po vybehnutí Makóa. V závere zápasu hráči Stropkova kontrolovali výsledok a Vranovčanov do vážnejšej príležitosti už nepustili.
Po troch zápasoch bez bodu stropkovskí futbalisti opäť zabrali naplno a po zlepšenom výkone sa vrátili na popredné priečky v tabuľke.
Góly: 44. Staško (vlastný), 64. Špak.
ŽK: 43. M. Dolutovský – 15. Komár.
Zostava Stropkov: Hažer – F. Dolutovský, Petrišin (75. Tabiš), Vachaľ, Teraz, Bochin, Demčo, Poľák (80. Burcák), Mihok, Jakubčo, M. Dolutovský (54. Špak.)
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Gdovin, Staško, Sakala – Vasilko, Komár, Starosta, Dvorjak (46. Abaturov) – Kiss (74. Hreha), Kokočák.

B. Petro: Ak by sme vyrovnali, verím, že neprehráme

Očakávania pred duelom 9. kola medzi MŠK Tesla Stropkov a MFK Vranov by sa dali zhrnúť do dvoch otázok. 1. Podarí sa domácim zhodiť psychickú deku po troch prehrách? 2. Urobia hostia pokrok pri hľadaní vlastnej futbalovej tváre? Po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Erika Anguša bolo viac spokojnosti, aj radosti badať na tvárach zverencov trénera Pavla Piršča.
Hoci ani jednému zo súperov sa nedostatok nasadenia v prvom polčase vyčítať nedá, futbalové korenie sypali hráči v pokutových územiach iba sporadicky. Keďže hostia nedokázali v ofenzívnych priestoroch výraznejšie podržať loptu, v dôsledku čoho museli viac pozornosti venovať defenzíve, pred Stropkovčanmi stála úloha prekonať husto utkanú obrannú pavučinu. V takýchto prípadoch platí, že ak si obrana neoddýchne, stáva na náchylnou na zaváhania a trpezlivo hrajúci domáci sa dočkali v závere úvodného dejstva. Najskôr síce zakrútil Daniel Petrišin priamy kop iba do žrde, no o pár desiatok sekúnd si v 44. min. nešťastne zrazil loptu do vlastnej siete Martin Staško. Ďalší moment s neveriacimi pohľadmi v tvárach fanúšikov Vranova prišiel po zmene strán, keď Peter Kokočák trestuhodne zahodil dokonalú tutovku a o dvanásť minút po akcii Miroslava Demča s Filipom Špakom viedli domáci 2:0… „Po sérii piatich zápasov bez prehry sme urazili šťastenu v Pušovciach, kde sme inkasovali v poslednej minúte a v ďalších dvoch stretnutiach na nás doľahla herná kríza. Možno chlapci v podvedomí rátali s tým, že v súbojoch s Plavnicou a Svidníkom im to pôjde ľahšie, ale opak bol pravdou. Keďže futbal nám v nich ukázal svoju krutejšiu tvár, o to viac sme chceli dnes bodovať naplno. Vranov potvrdil, že je ťažkým súperom, preto som rád, že sa nám podarilo vyhrať a pritom aj neinkasovať. Stále platí, že máme mladé mužstvo, na ktorom môžeme stavať, no hráči si musia viac veriť, viac si na ihrisku dovoliť a potom bude naša hra v poriadku,“ konštatoval tréner MŠK Tesla Stropkov Pavel Piršč.
Vranov v aktuálnej sezóne trpí na detaily, v ktorých ho limituje kvalita individualít. Preto hľadanie futbalovej tváre, napriek náznakom, pokračuje ďalej. Trénerský tandem Bartolomej Petro – Dušan Durkaj vyskúšal model s útočným dvojzáprahom Daniel Kiss – Peter Kokočák, do stredovej formácie posunuli Volodymira Starostu a prvýkrát dostal príležitosť v základnej zostave Peter Vasilko. Pod lupou sa môžeme o hernom prejave hostí baviť pozitívne, či z pohľadu rezerv celé hodiny, no v princípe platí, že v nedeľu im chýbal líder, ktorý by, podobne ako Michal Kotľár s Prešovom B, ponúkol podobný magický moment. Po zmene strán síce Vranovčania viditeľne pridali, no ak sa nepremení šanca, akú mal v 58. min. P. Kokočák, na lepší výsledok sa pomýšľať nedá. „Pripravovali sme sa na ťažký a pre nás prestížny zápas, lebo medzi Stropkovom a Vranovom bola vždy správna futbalová rivalita. Aj prvý polčas ukázal, že to bude viac o nasadení a bojovnosti. Z môjho pohľadu sa hral živý zápas s veľkým množstvom súbojov. Každopádne sme opäť doplatili na sériu chýb v defenzíve, ktoré vyvrcholili vlastným gólom, čo by sa našim najskúsenejším hráčom stavať nemalo. Do druhého polčasu sme išli s tým, že budeme hrať trpezlivo a dovolím si tvrdiť, že v prvých pätnástich minútach sme na súpera vybehli, z čoho pramenila čistá šanca Peťa Kokočáka. Ak by sme vyrovnali, verím, že neprehráme. Znovu však platilo nedáš – dostaneš… Pri bránení sme urobili niekoľko chýb a Stropkov viedol 2:0… Z tohto vývoja a konečného výsledku som síce smutný, ale musíme dvihnúť hlavy a pripraviť sa na Krásnu,“ zdôraznil tréner MFK Vranov Bartolomej Petro.
Imrich Makó

obrazok obrazok

Starší dorast – 15. septembra, 8. kolo.

MŠK Tesla Stropkov – Slavoj Trebišov 4:2 (2:2)
Góly: Vrábeľ 2, Vaško, Jaselský.
ŽK: Lipák, Jaselský.
Zostava: Mulík – Feč, Jurečko, Jaselský, Zápotocký , Haško, Vrábeľ, Vaško, Mitruška (88. Demjan), Pastorek (75. Batfalský), Lipák.

Mladší dorast – 15. septembra, 8. kolo.

MŠK Tesla Stropkov – Slavoj Trebišov 0:1 (0:1)
ŽK: Veselý, Fečo, Gombár.
Zostava: Šmajda – Bochmač, Veselý, Tabiš, Lipak, Gajdoš, Jesenský, Cuprišin, Moskaľ (29. Ceperko), Berežný (41. Gombár), Fečo.

Starší dorast

MFK Vranov nad Topľou – MŠK Tesla Stropkov 3:0 (2:0)
Zostava: Mulík – Feč, Jurečko, Jaselský, Zápotocký, Haško, Vrábeľ, Vaško, Pastorek (46. Batfalský), Lipák, Demjan (78. Vaňko).

Mladší dorast

MFK Vranov nad Topľou – MŠK Tesla Stropkov 0:0 (0:0)
Zostava: Šmajda – Bochmač, Veselý, Tabiš (71. Ceperko), Lipak, Preksta (45. Berežný), Jesenský, Cuprišin, Fečo, Gombár (49. Gajdoš), Homza.

Starší žiaci

MŠK Tesla Stropkov (A) – MŠK Spartak Medzilaborce 7:0 (5:0)
Góly: Cichý 2, Novotňak 2, J. Slivka, Gonos, Olah (Vlastný gól).
Zostava: Slivka (36. Vaško) – Mačuga, Slobodník, Glovacký, Cichý, Novotňak, J. Slivka (36. Zápotocký), Čabala, Kollarik (60. Šujeta), Rapač, Gonos.
1. FC TATRAN Prešov (B) – MŠK Tesla Stropkov (B) 5:0 (3:0)
Zostava: Baláž – Bodnár, Čonka (60. Bartkovič), Hažer, Jobko, Venglovič, Liška, Fečko, Kmiť, Čeledinský, Cap (36. Babjarčík).

Mladší žiaci

MŠK Tesla Stropkov (A) – MŠK Spartak Medzilaborce 7:1 (2:1)
Góly: Fečko 3, Klučár 2, Bodnár, Novák.
Zostava: Seman – Danko, Fečko, Durkoš, Suvak, Derco, Čonka, Bodnár, Klučár, Rapáč, Šlechta, Novák.
1. FC TATRAN Prešov (B) – MŠK Tesla Stropkov (B) 5:0 (2:0)
Zostava: Šujeta – Veselý, Petrus, Dovičák, Marcišin, Biľ, Jobko, Ivančo, Gajdoš, Malačina, Ľuľa, Reiter, Vansač, Viet Nguyen Hien, Znoj, Homoľa, Džopko, Konár.

Výsledky prípraviek – U10 a U11

Vo štvrtok 17. septembra odohrali svoj prvý turnaj jesennej časti prípravky Stropkova kategórie U10 a U11. Zápasy sa odohrali v Humennom s týmito úspešnými výsledkami:
Kategória U11: Svidník – Stropkov 2: 5 (Ivančo 2, Biľ 2, Veselý D.), Snina – Stropkov 0:5 (Kmiť 3 , Gornaľ, Ľuľa), Vranov – Stropkov 1:4 (Konár, Reiter, Kmiť, Biľ), Trebišov – Stropkov 0:2 (Konár, Petrus), Humenné – Stropkov 5:0 Kategória U10: Svidník – Stropkov 1:2 (Fatľa, Sejka), Snina – Stropkov 1:5 (Sejka 2, Fatľa 2, Čonka), Vranov – Stropkov 0:6 (Veselý T. 2, Fatľa 2, Čonka, Nemec), Trebišov – Stropkov 1:2 (Nemec, Čonka), Humenné – Stropkov 5:0

I. trieda

Mestisko – Tisinec 0:2 (0:1)
Na začiatku zápasu si obidve mužstvá s obecenstvom uctili pamiatku dlhodobého rozhodcu a delegáta Jaroslava Novického.
Prvý polčas prebiehal v réžii domáceho mužstva, ktoré veľmi dobré gólové príležitosti nevyužilo, hostí zachraňovala aj tyč. Z jedného z ojedinelých protiútokov z vymysleného priameho kopu spoza šestnástky sa hostia ujali vedenia. Druhý polčas podobný scenár. Domáci súpera pritlačili na ich polovici, ale znovu nevyužité gólové šance, pri ktorých konštrukcia bránky stála pri hosťoch. Hostia v 2. polčase pri riedkych protiútokoch sa im podarilo upraviť výsledok na konečných 0:2.
Góly: Farbanec, Kavka
ŽK: Červeňák – Farbanec, Berežný Šimon

Hrabovčík – Miňovce 2:0 (1:0)
V bojovnom zápase si domáci zaslúžili zvíťaziť.

Ladomirová – Bukovce 6:2 (4:0)
V dobrom počasí sa hral dobrý futbal. Domáci vynikali vo výkone a zaslúžene vyhrali. Týmto víťazstvom chceme zablahoželať Bojčikovi k jeho päťdesiatke.
Góly: Peter Džurban 4, Marián Sivák 2 – Ľuboš Fedák 2

Orlík – Baňa 1:0 (0:0)
Vo vyrovnanom zápase zaslúžené víťazstvo domácich, ktorých podržal brankár Ksenič.
Góly: Kriško Milan ml.

Dorast

Rovné – Hrabovčík 3:6 (0:3)

Lomné – Chotča 0:2

Žiaci A

Kuková – Lúčka 12:0 (8:0)
Góly: Bakalár S. 4, Kožlej Urban 2, Kaňuch Martin 2, Pasnišin 2, Babej Damián 1, Kožlej Adam 1

Schválila výsledky súťaží OOFZ
Kontumuje: stretnutie 4.kola 7. ligy dospelých Baňa – Gribov 3:0 kont. – hostia na stretnutie nepricestovali, do pozornosti DK
Kontumuje: stretnutie 4.kola 7. ligy dospelých Bukovce – Havaj 1:1 na 3:0 kont. – neoprávnený štart hráča hostí – Kamil Jacečko- 1261074, do pozornosti DK
Kontumuje: stretnutie 2.kola 3. ligy žiakov „B“ – Havaj – Breznica 7:1 na 0:3 kont. – neoprávnený štart hráča domácich – Andreas Homza – 1343599 – do pozornosti DK
Schválila zmenu miesta stretnutia žiakov TJ Družstevník Okrúhle, od 3.kola 19.9.2015 do konca súťažného ročníka 2015/2016 odohrajú domáce stretnutia na ihrisku v Radome, poplatok 5 € -Radoma
Schválila výmenu miesta stretnutia 10.kola 6.ligy dospelých Radoma – Sitníky, v jesennej časti sa zápas odohrá v Sitníkoch a v jarnej časti v Radome – vzájomná dohoda, poplatok 10 € – Sitníky
Do 3. kola Pohára predsedu OOFZ postúpili: Rovné, Tisinec, Sitníky, Hrabovčík
Trestá hráča FO Kuková – Andrej Čuška – 1189371 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 17.9.2015, podľa DP čl.37/3, poplatok 10, -€
Trestá hráča FO Rovné – Ladislav Ferenc – 1319601 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 17.9.2015, podľa DP čl.37/3, poplatok 5, -€
Trestá hráča FO Sitníky – Patrik Ľuberda – 1181856 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie nepodmienečne od 14.9.2015, podľa DP čl.46/1a, c, poplatok 10, -€ (odstal v pohári)
Trestá FO Gribov za nenastúpenie na stretnutie 4.kola 7.ligy dospelých Baňa – Gribov finančnou pokutou 50 €, podľa DP 59, RS 26/a, poplatok 10 €
Trestá FO Havaj za umožnenie neoprávneného štartu hráča v stretnutí 4.kola 7.ligy dospelých Bukovce – Havaj, finančnou pokutou 70 €, podľa DP 53, RS 26/f, poplatok 10 €
Trestá FO Havaj za umožnenie neoprávneného štartu hráča v stretnutí 2.kola 3.ligy žiakov Havaj – Breznica, finančnou pokutou 30 €, podľa DP 53, RS 26/f, poplatok 5 €
Trestá zo stretnutia žiakov 2.kola 3. ligy“B“ – Havaj – Breznica: VD domácich – Marcel Džavoronok, kapitán družstva domácich –Ľubomír Čatloš, DO zastavením činnosti VD a kapitána družstva na 1 mesiac od 17.9.2015, podľa DP 53/1, 3b, poplatok 5 €
Trestá zo stretnutia dospelých 4.kola 7. ligy – Bukovce – Havaj : VD hostí – Dušan Hupcej, kapitán družstva hostí – Martin Kavalec, DO zastavením činnosti VD a kapitána družstva na 1 mesiac od 17.9.2015, podľa DP 53/1, 3b, poplatok 10 €
Trestá hráča FO Gribov Kamila Jacečka –1261074 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 mesiac od 17.9.2015, podľa DP 53 /1, 2b
Trestá hráča FO Stropkov Andreasa Homzu – 1343599 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 1 mesiac od 17.9.2015, podľa DP 53/1, 2b
Proti rozhodnutiam disciplinárnej komisie je možné sa odvolať do 7 dní od ich zverejnenia.