Juniorky na turnaji na Spiši zlaté

obrazok12. septembra sa uskutočnil volejbalový turnaj junioriek v Spišskej Novej Vsi, na ktorom nechýbali ani volejbalistky VK CeleGroup Stropkov. Kvôli tohtoročnému množstvu hráčok rozdelil tréner dievčatá do dvoch družstiev, A a B, v ktorom boli vo väčšine najmladšie dievčatá alebo volejbalistky, ktoré sa z osobných či zdravotných dôvodov nemohli zúčastňovať na tréningovej príprave tak intenzívne ako ostatné hráčky. Na turnaji sa teda zúčastnilo osem družstiev. Všetky z nich si zahrajú v blížiacej sa juniorskej súťaži v oblasti východ.

Osem tímov bolo rozdelených do dvoch štvorčlenných skupín, kde si každý s každým zahral dva sety bez tajbrejkov. Následne si víťazi oboch zahrali semifinále s družstvami na druhých priečkach skupín a víťazi týchto duelov sa stretli vo finále o celkové prvé, porazení o tretie miesto. Družstvá z tretích a štvrtých miest hrali o celkovú piatu a siedmu priečku. Semifinálové a finálové zápasy sa hrali na dva víťazné sety.
Družstvu A sa v od začiatku darilo dobre. Rozohrali sa v zápase proti Kežmarku, ktorý hladko vyhrali v pomere 2:0. Ďalšími súperkami im boli hráčky Brusna, ktoré nemali byť ľahkým orieškom, avšak útočná hra našich od prvého do dvadsiateho piateho bodu oboch setov priniesla ďalšie dva body. V poslednom skupinovom zápase natrafili Stropkovčanky na dobre známe súperky z Liptovského Hrádku, ktoré ukázali svoje kvality v prvom sete, ktorý si pripísali na svoje konto, no ďalší si už hráčky VK CeleGroup nenechali ukradnúť a stav zápasu 1:1 znamenal pre naše víťazstvo v skupine.
Družstvo B si počínalo rovnako úspešne. V prvom zápase proti minuloročným rivalkám zo Zvolena nesklamali a výhra 2:0 v napínavom zápase bola ich. Stretnutie s vysokými Košičankami prinieslo veľkú smolu v koncovke prvého setu, no o to väčšie šťastie v druhom a teda výsledok 1:1. Hrať proti domácim na turnaji je vždy neľahkou výzvou, s ktorou sa ale naše hráčky popasovali veľmi dobre a dokázali Spišiačkam vziať jeden cenný set. Po konečnom sčítaní mali tri družstvá tejto vyrovnanej skupiny rovnaký počet víťazných setov a teda rozhodoval pomer lôpt, v ktorom s neuveriteľnou smolou skončili naše na nepostupovom mieste iba o tri lopty. To znamenalo, že si zahrajú v stretnutí o umiestnenie o piate miesto proti Kežmarku. Skúsenosti Kežmarčaniek nestačili na odhodlanie a rýchlu hru v poli i na sieti mladých Stropkovčaniek. Pekné 5. miesto z kvalitne obsadeného turnaja, kde naše družstvo B neprehralo ani jeden zápas bolo ich.
A-čko Stropkova sa v semifinále stretlo s Košicami a tento zápas nepriniesol väčšiu drámu, keď naše dievčatá nepustili súperky takmer k ničomu. Do finále nastúpili proti odhodlanému domácemu družstvu, ktoré podalo v prvom sete lepší výkon a naša hra nebola taká kvalitná ako vo všetkých predchádzajúcich zápasoch. Prehra v prvom sete síce Stropkovčanky mrzela, no povzbudzovanie nechýbajúcich verných fanúšikov a chuť vyhrať ich hnala dopredu. Set uchopili do svojich rúk a po tom čo v ňom celý čas viedli, ho dokázali dotiahnuť do víťazného konca. Nasledoval tretí rozhodujúci set, do pätnásť bodov s dvojbodovým rozdielom. V tomto nedominovalo ani jedno družstvo. Hráčky si vymieňali strany pri nepriaznivom stave pre Stropkovčanky 8:6. Tlak na podaní a úspešný útok z oboch strán pripravil družstvám i divákom dramatickú koncovku. Spišiačky dokázali odvrátiť tri mečbaly volejbalistiek VK CeleGroup, no pri štvrtom zlyhali na príjme a obrovská radosť zo zaslúženého a náročne získaného víťazstva patrila Stropkovskému tímu.
Obom družstvám gratulujeme k úspechu a veríme, že nadchádzajúcu sezónu zvládnu rovnako dobre. K príprave prispeje aj prípravný zápas proti prvoligovému družstvu žien z ŠK Elba Prešov, ktorý bude odohraný v sobotu 3. októbra 2015 o 11:00 v Mestskej športovej hale v Stropkove. Všetci ste srdečne pozvaní.
Ďakujeme všetkým, ktorí akokoľvek prispeli k úspešnému absolvovaniu tohto podujatie. Osobitné poďakovanie patrí pánovi Jaroslavovi Sukeľovi, za pomoc pri vycestovaní do Spišskej Novej Vsi.
Družstvo A: Skupina: SP-Kežmarok 2:0, SP-Brusno 2:0, SP-L.Hrádok 1:1 Semifinále: SP-Košice 2:0 Finále: SP-Spišská Nová Ves 2:1
Družstvo B: Skupina: SP-Zvolen 2:0, SP-Kočice 1:1, SP-SNV 1:1 O 5. miesto: SP-Kežmarok 2:0