Futbal 38/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

ŠK Futura – Stropkov 3:1 (1:0)

Derby sa začalo s viac ako hodinovým meškaním, pretože rozhodcovská trojica z Poľska na zápas nedorazila. Stretnutie pred početnou diváckou kulisou sa však muselo páčiť. Najmä druhý polčas mal správnu gradáciu okorenenú viacerými zaujímavými momentmi.
Prvý polčas patril domácemu kanonierovi Lukášovi Hricovovi. Jeho prvý veľký moment prišiel v 17. min., kedy bol po Potomovej dlhej lopte bol tesne pred pokutovým územím súpera faulovaný a priamy kop poslal milimetrovo k žrdi… V ďalšom priebehu si do štatistík pripísal ešte tri strelecké pokusy, pričom Hažer musel svoje brankárske umenie vytiahnuť najmä v 29. min.
Stropkov pôsobil v úvodnej 45-minútovke dojmom, ako keby posledné dva nevydarené zápasy doľahli na mužstvo viac, ako by si futbalová rodina Tesly priala. Hoci po zmene strán jeho hráči predsa len prepli na vyšší stupeň, kalich horkosti si vypili do dna. V 56. min. po nacvičenom signáli centroval Mihok, Špak pohladil loptu do žrde, odkiaľ sa odrazila ku Pavlíkovi, no ten ju nikým neatakovaný na päťke poslal iba do rúk Brendzu. Keď sa medzi žrde nevošiel ani pohotový pokus Mihoka, platilo staré známe nedáš – dostaneš. A. Hricov bol na trávniku iba minútu a aj to mu stačilo na to, aby najskôr vyhral osobný súboj s Pavlíkom, prešprintoval ho a rutinérsky zvýšil na 2:0. Hostia ešte nestihli tento moment predýchať a z hranice šestnástky napriahol L. Hricov, ktorého tečovaná strela do protipohybu Hažera doskákala do siete. Stropkovčania však zbrane nezložili – v 73. min. prihrával od čiary Burcák, Poľak pustil loptu Jakubčovi a ten sa nemýlil. L. Hricovovi boli dva góly málo, preto skúšal šťastie aj v 77. min., ale jeho nepríjemný priamy kop z pravej strany Hažer robinsonádou vyrazil. V 89. min. ešte Burcák sklepol loptu pre Špaka, ale útočník MŠK ju v dobrej pozícii nespracoval.
Zverencom trénera Pavla Piršča slúži ku cti, že ani za nepriaznivého stavu nerezignovali a to je moment, na ktorom sa dá opäť postaviť víťazná cesta…
Góly: 17. L. Hricov, 67. A. Hricov, 70. L. Hricov – 73. Jakubčo.
ŽK: Harakaľ, Karala, Safko – F. Dolutovský, Pavlík, Teraz, Mihok, Jakubčo.
Zostava ŠK Futura: Brendza – Harakaľ, Bednár, Horochonič, Potoma, Vaľany (88. Puchír), Karala, Safko (82. Petrik), Paňko (66. A. Hricov), Mikulichinskyi, L. Hricov.
Zostava Stropkov: Hažer – F. Dolutovský, Petrišin (73. Danko), Pavlík, Vachaľ, Teraz (72. Burcák), Bochin, Poľák (80. M. Dolutovský), Mihok, Jakubčo, Špak.

MŠK Tesla Stropkov – Slavoj Trebišov –:–
Zápas sa odohrá – 15. septembra o 10.00 hod., výsledok zápasu bude v ďalšom vydaní.

Mladší dorast

Starší žiaci

FAMT Prešov – MŠK Tesla Stropkov (A) 3:5 (0:4)
Góly: Čabala 2, Novotňak 2, Slobodník.
Zostava: Slivka – Zápotocký, Mačuga, Slobodník, Glovacký (36. Šujeta), Novotňak, Cichý, J. Slivka (36. Gonos), Čabala, Kollarik, Rapač.
MŠK Tesla Stropkov (B) – MFK Slovan Sabinov 1:4 (0:3)
Góly: Bartkovič.
Zostava: Baláž – Bodnár, Čonka, Jobko, Venglovič, Babjarčík (48. Bartkovič), Liška, Fečko, Kmiť, Cap, Lehocký.

Mladší žiaci

FAMT Prešov – MŠK Tesla Stropkov (A) 2:1 (2:1)
Góly: Derco.
Zostava: Madzin – Danko, Fečko, Zápotocký, Durkoš, Suvak, Derco, Čonka, Bodnár, Bučko, Klučár, Novák, Hurný, Rapáč, Šlechta, Rusin, Seman.
MŠK Tesla Stropkov (B) – MFK Slovan Sabinov 5:0 (3:0)
Góly: Reiter 2, Dovičák (Pokutový kop), Ivančo, Jobko.
Zostava: Šujeta – Petrík, Veselý, Reiter, Petrus, Dovičák, Biľ, Jobko, Ivančo, Gajdoš, Malačina, Ľuľa, Vansač, Viet Nguyen Hien, Znoj, Homoľa, Džopko.

I. trieda

Breznica – Rovné 4:0 (0:0)
Už v prvom polčase rozhodol o výsledku Šafranko, ktorý perfektne trafil 2 priame kopy a pred záverom polčasu premenil aj pokutový kop. V druhom polčase domáci hrali na udržanie výsledku. Keďže hostia sa do útoku nejako nehrnuli, domáci pridali pre istotu aj štvrtý gól, keď po peknej krídelnej akcii centroval Jakub Hurný a Matej Bičej hlavou zaznamenal posledný gól zápasu. Pred peknou kulisou s prehľadom rozhodoval Eduard Kočiš.

Chotča – Stročín 0:2 (0:1)
Domáci nezopakovali výkon spred týždňa a pohybovému súperovi podľahli 0:2. V 1. polčase po Vitkovej strele sa hostia ujali vedenia. Do 2. polčasu domáci nastupovali s tým, že idú zvrátiť nepriaznivý stav. Ale boli to hostia, ktorí opäť Vitkom strelili gól. Hostia si zaslúžene odniesli 3 body.
Góly: – Vitko 2

Kuková – Radoma
Domáci výsledok nenahlásili.

Lúčka – Sitníky 3:0 (1:0)
Domáci celok sa dobre pripravil a herne dokázal hostí pokoriť a trojgólovým rozdielom zvíťaziť. Keď hostia túžili po korigovaní výsledku útočili všetci a tu bola šanca domácich na samostatné úniky. V 90. minúte však tento zámer domácim už nevyšiel a to preto, že prekonaný obranca P. Ľuberda nedovoleným spôsobom a rukou zastavil istý únik za čo si vyslúžil červenú kartu. Domáci zaslúžene zvíťazili vo veľmi peknom a slušnom zápase. Za zmienku stojí aj objektívne rozhodovanie hlavného rozhodcu, pričom na čiare mu pomáhal mladý rozhodca tiež bez chýb.
Góly: R. Hvišč, J. Leško, Kundra
ŽK: 0 – Ferenc
ČK: 0 – P. Ľuberda

II. trieda

Kružľová – Ladomirová 2:7 (1:3)
Domáci nastúpili desiati, čo hostia využili strelením dvoch gólov. Celý zápas boli hostia lepším mužstvom a zaslúžene zvíťazili.
Góly: A. Guzo – 2 (jeden z 11 m) – Džurban Peter 5 (jeden z 11 m), Ján Haluška, Michal Cina.

Baňa – Gribov

Bukovce – Havaj 1:1 (1:0)
V susedskom derby chcelo mužstvo domácich potvrdiť dobrú formu zo začiatku sezóny. V 1. polčase sa domáci zahryzli do súpera, čoho bol výsledkom gól po hlavičke Majurníka. Bohužiaľ zo strany domácich to bolo všetko. V 2. polčase sa hostia chytili príležitosti a vyrovnali 5 minút pred koncom stretnutia. Mužstvá sa nakoniec rozišli spravodlivou remízou.

Schválila výsledky súťaží OOFZ
Trestá hráča FO Rovné – Stanislav Tyč – 1055580 – DO zastavením výkonu športovej činnosti na 2 stretnutia nepodmienečne od 10.9.2015, podľa DP čl.49/1a, 2a, poplatok 10, – €
2. kolo – Pohára predsedu OOFZ 15.09.2015 o 16.00 hod.: (utorok)