Volejbalistky na turnaji v Liptovskom Hrádku

obrazokV sobotu 22. augusta sa začal dvojdňový volejbalový turnaj v Liptovskom Hrádku, ktorého sa zúčastnili aj naše juniorky. Hra na antuke bola pre volejbalistky VK CeleGroup Stropkov výzvou, s ktorou sa popasovali veľmi dobre.

Osem zúčastnených družstiev bolo rozdelených do dvoch skupín. Naše dievčatá zvládli prvý zápas so Spišskou Novou Vsou, s ktorou sa stretnú aj počas nasledujúcej sezóny, hladko, v pomere setov 2:0. Ďalší zápas proti ukrajinskému výberu junioriek bol oveľa dramatickejší nielen pre hráčky, ale aj pre početnú kulisu divákov a verný fanklub Stropkova, ktorý nechýbal ani na tomto turnaji. V prvom sete mali Stropkovčanky menej šťastia, no v druhom sa ani napriek očividnej výškovej prevahe nepoddali Ukrajinkám a vybojovali si tretí rozhodujúci set. V ňom podávali od začiatku do konca koncentrovaný výkon čo sa odrazilo na výsledku 2:1 pre východniarky. Posledné stretnutie prvého hracieho dňa potvrdilo prvenstvo stropkovského družstva. To sa po pokojnom zápase mohlo radovať z ďalšej výhry 2:0 proti ženskému družstvu z Poltára.
Ako víťazky základnej skupiny si Stropkovské volejbalistky zahrali proti domácim, ktoré skončili druhé v skupine B. Začiatok stretnutia hosťujúcim nevyšiel a o prvý set prišli. V druhom ukázali obrovskú bojovnosť a stačili na Hrádočanky, avšak tretí set priniesol Stropkovu smolu a najtesnejším rozdielom aj prehru, ktorá znamenala duel s družstvom COP Nitra o bronz. Družstvo VK CeleGroup nastúpilo ako outsajder, čo sa rýchlo zmenilo po ich obdivuhodnej hre v prvom sete, ktorý dokázali vyhrať. Druhý im však priniesol veľmi tesnú prehru a aj napriek naozajstnému odhodlaniu a kvalitným volejbalovým akciám Stropkovčanky nevyhrali ani v treťom. Potlesk a ovácie však patrili im za predvedený výkon, vďaka ktorému ako jediné na turnaji dokázali poraziť víťazky z Ukrajiny.
Turnaja sa zúčastnili aj žiačky zo ZŠ Mlynskej, ktoré vo svojej kategórii odohrali v základnej skupine tri zápasy s družstvami COP Nitra, bieloruským Minskom A a Poltárom. Tieto zápasy im nevyšli podľa predstáv aj keď sa vďaka svojej volejbalovej zdatnosti nemali za čo hanbiť. Druhý hrací deň sa mladé Stropkovčanky najprv stretli s domácimi, kde smolne prehrali v treťom sete a potom si opäť zahrali proti Poltáru o siedme miesto, ktoré im po dobrom výkone patrilo.
Obom tímom gratulujeme k úspešne zvládnutému turnaju, ktorý aj napriek tomu, že priniesol trochu smoly bol cennou súčasťou prípravy hráčok pred blížiacou sa sezónou, do ktorej želáme družstvám veľa šťastia.
Celkové poradie junioriek: 1. Ukrajina, 2. Liptovský Hrádok, 3. COP Nitra, 4. VK CeleGroup Stropkov, 5. Spišská Nová Ves, 6. Kežmarok, 7. Hnúšťa, 8. Poltár
Zostava junioriek: Gondeková Diana, Keselicová Ivana, Keselicová Martina, Široká Ivona, Otrošinová Jana, Petrová Andrea, Rusnáková Timea, Slivová Nikola, Sovičová Nikola, Tabišová Simona, Tomková Sára, Tomková Šimona, Vrabľová Alžbeta, asistentka trenéra Pariláková Soňa, tréner Šturák Maroš
Celkové poradie žiačok: 1. Bielorusko Minsk A, 2. COP Nitra, 3. Bielorusko Molodečno, 4. Spišská Nová Ves, 5. Liptovský Hrádok, 6. Bielorusko Minsk B, 7. Stropkov, 8. Poltár
Zostava žiačok: Luberdová Karin, Konárová Zuzana, Rusnáková Paula, Šmajdová Mária, Ternová Viola, Dudeková Dominika, Krigovská Natália, Luberdová Daniela, Juhasová Alexandra, Žihalová Ingrid, Bartkovičová Sofia, Bednáriková Sarah, tréner Haľko Milan