Futbal 36/2015

= = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = = =

Pušovce – Stropkov 2:1 (0:1)

Po tesnej výhre na domácej pôde chceli Stropkovčania priniesť body aj z ihriska Pušoviec. Po disciplinovanom výkone v prvom dejstve k tomu aj smerovali. Úvodný gól stretnutia mohol po centri Mihoka zaznamenať Poľák, brankár domácich však jeho pokus kryl. Defenzíva Stropkova fungovala v prvom polčase ako hodinky a nepustila Pušovce do výraznejšej príležitosti. Naopak, na opačnom konci ihriska sa Stropkovčania ujali vedenia krátko pred odchodom do šatní. Po narážačke s Demčom otvoril skóre prízemnou strelou k žrdi Burcák. V druhom dejstve mohli zverenca Pavla Piršča navýšiť rozdiel gólov, v koncovke však nepochodili. Po strele Demča sa k dorážke dostal striedajúci Danko, z dobrej pozície však minul priestor brány. Pušovce si svoju prvú príležitosť vypracovali v 65. minúte, Hažer však bravúrnym zákrokom vytlačil loptu smerujúcu do vinkľa na roh. V 71. minúte sa početné publikum predsa len dočkalo. Tomáš Eliáš poslal zo štandardnej situácie nepríjemný strieľaný center do šestnástky, ktorý po prechode cez skupinu hráčov zapadol až za Hažerov chrbát- 1:1. Nakloniť misky váh na stranu svojho mužstva mohol v 81. minúte po ďalšej kombinácii s Demčom opäť Burcák, ktorý sa kľučkou zbavil obrancu, jeho následnej strele však chýbala razancia. Čo sa nepodarilo hosťom, to sa podarilo domácim v 89. minúte. Na center z krídelného priestoru si nabehol útočník Petrovič a volejom z bezprostrednej blízkosti rozjasal domáce tribúny.
Stropkovčania tak po šiestich kolách prvýkrát našli premožiteľa a aj napriek sľubnému priebehu zápasu odchádzali domov bez bodu. Situácia na čele tabuľky sa príliš nezmenila, po prehre Lipian a Bardejovskej Novej Vsi si hráči Tesly držia druhú pozíciu s trojbodovým mankom na vedúcu Krásnu.
Gól: 45. Burcák
Zostava: Hažer- F. Dolutovský, F. Špak, Pavlík, Petrišin (75. Sivák)- Vachaľ, Jakubčo, Mihok, Demčo, Poľák (53. Danko)- Burcák.

Starší dorast

MŠK Tesla Stropkov – ŠK Odeva Lipany 1:2 (0:2)
Góly: Jaselský (Pokutový kop).
Zostava: Mulík – Feč, Jurečko, Jaselský (90. Štefanišin), Batfalský (69. Vaňko), Zápotocký, Haško, Lipák, Pastorek, Vrábeľ, Vaško.

Mladší dorast

MŠK Tesla Stropkov – ŠK Odeva Lipany 1:2 (1:1)
Góly: Moskaľ.
ŽK: Cuprišin.
Zostava: Šmajda – Veselý, Bochmač, Tabiš, Fečo, Cuprišin, Berežný, Gajdoš (60. Bedruň), Preksta (41. Jakubov), Jesenský, Moskaľ.

Starší žiaci

FC Lokomotíva Košice (B) – MŠK Tesla Stropkov (A) 0:17 (0:9)
Góly: Kollarik 4, Novotňak 4, J. Slivka 4, Slobodník 2, Cichý 2, Gonos.
Zostava: Slivka – Zápotocký, Rapač, Slobodník, Kollarik, Glovacký, Novotňak, Gonos (36. Šujeta), Cichý, J. Slivka, Čabala (36. Jaselský).
MŠK Tesla Stropkov (B) – OFK Tatran Kračúnovce (A) 0:3 (0:1)
Zostava: Baláž – Hažer, Bodnár, Čonka, Jobko, Venglovič, Babjarčík, Liška, Fečko, Bartkovič, Cap.

Mladší žiaci

FC Lokomotíva Košice (B) – MŠK Tesla Stropkov (A) 0:8 (0:5)
Góly: Suvak 4, Klučár 2, Zápotocký, Bodnár.
Zostava: Madzin – Danko, Fečko, Zápotocký, Durkoš, Suvak, Derco, Čonka, Bodnár, Bučko, Klučár, Novák, Hurný, Rapáč, Šlechta, Rusin, Seman.
MŠK Tesla Stropkov (B) – OFK Tatran Kračúnovce (A) 1:2 (1:1)
Góly: Reiter.
Zostava: Šujeta – Petrík, Veselý, Reiter, Petrus, Dovičák, Biľ, Jobko, Ivančo, Gajdoš, Malačina, Vansač, Ľuľa, Viet Nguyen Hien, Marcišin, Homoľa, Džopko.

I. trieda

Kalnište – Mestisko 3:0 (1:0)
Góly: Marko 2, Branislav Halek

Hrabovčík – Lomné 7:1 (3:0)
Domáci jednoznačne ovládli hru a zaslúžene zvíťazili. Po pekných akciách padali góly, množstvo šancí ostalo nevyužitých. Za predvedenú hru si chlapci zaslúžia pochvalu.
Góly: Havrila 4, Zapotoka, Kačmár, Džuban – Trebišovský
ŽK: 0 -Trebišovský

Kuková – Chotča
Domáci výsledok zápasu nenahlásili.

Miňovce – Rovné 2:2 (0:1)
Domáci sa snažili v 2. polčase strhnúť víťazstvo na svoju stranu, podarilo sa im to po 20 minútach kedy otočili stav na 2:1 a hostia vyrovnali stav na 2:2 po spornej jedenástke hostí. Domáci chceli otočiť výsledok vo svoj prospech, ale do konca zápasu sa im to nepodarilo.
Góly: Hec, Homoľa – Viravec, Palenčár Michal (PK)
ČK: 0 – Palenčár (po 2. ŽK)

Tisinec – Sitníky 3:2 (2:2)
V šlágri a zároveň v derby kola patril úvod zápasu domácim. Už v 4. min. otvoril skóre po krásnej akcii Čepa. Hra sa držala väčšinou na strane hostí, ktorí do toho času neukázali veľa. V 20. min. zvýšil skóre po podobnej akcii Varga. Od toho času sa Tisinec uspokojil s výsledkom, čo hostia využili a po strelách Durkača a Glovackého počas 10 minút vyrovnali stav zápasu na 2:2. Šance, ktoré mali Tisinčania v prvom polčase ich mohli mrzieť. Aj keď začiatok 2. polčasu opäť patril Tisincu hostia kontrolovali výsledok. No prišla 74. min., kedy zaslúžene upravil stav zápasu na 3:2 skúsený Varga, čo potvrdil aj naďalej neporaziteľnosť domáceho celku.
Góly: Varga 2, Čepa – Durkač, Glovacký
ŽK: Michrina, Farbanec, Čakloš, Berežný J. – Ľuberda, Berežny D.

Breznica – Radoma 2:1 (1:1)
Breznický zápas poznačila značná horúčava ako aj sobotňajšie dožinky. Hostia veľa futbalového umenia neukázali, domáci sa im prispôsobili a tak diváci videli slabý futbal. Hostia sa ujali vedenia 0:1, no domáci otočili výsledok dvomi gólmi Melníka.
Góly: Melník 2 – Gnaľ
ŽK: Antol – 0

Lúčka – Stročín 1:4 (1:2)
Góly: Krajňák – Očipka, Rodák, Vitko, Gajdoš P.

Kružlová – Bukovce 1:4 (1:2)
Hralo sa slušne za horúceho počasia. Hostia vyhrali zaslúžene.

Úradná správa č. 8 zo dňa 27. augusta 2015

Na základe požiadavky SFZ vyzýva kluby OOFZ, aby do 2.9.2015 zaslali mailom (oofz@stonline.sk), alebo osobne doručili na sekretariát OOFZ tieto dokumenty: Stanovy klubu, IČO (štatistický úrad), DIČ (daňový úrad), číslo účtu
Schválila výsledky 6. a 7. ligy OOFZ
1. Vyhovela žiadosti hráča FO Rovné – Lukáša Kseniča – 1220737 – o upustenie zvyšku trestu a mení na DO zastavenie výkonu športovej činnosti na 1 stretnutie podmienečne so skúšobnou dobou 3 mesiace od 27.8.2015 , podľa DP čl.41/1, 2 , poplatok 10, -€
2. Predvoláva na svoje zasadnutie dňa 10.09.2015 o 17.00 hod. zo stretnutia 1.kola 7.ligy Ladomirová – Gribov : HÚ – Ernest Cina, VD domácich – Milan Cina, VD hostí – Marián Harmada, R stretnutia – Jozef Kaščák